Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Csernus könyvek vagy a Chapman-féle öt szeretetnyelvről szólók tudnak több segítséget nyújtani komolyabb párkapcsolati problémák megoldásában?

Figyelt kérdés

Szerintem Csernus a párunk egóját próbálja földbe döngölni, és a kiszolgáltatott egyént a kapcsolat árán megmenteni.

Chapman megközelítése sokkal békésebbnek tűnik, viszont csak akkor tűnik hasznosnak, ha mindkét fél próbál nyitni.


Szerintetek?



2018. jan. 24. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az öt szeretetnyelv működhet. Igaz, ha a másik részéről nincs hajlam a kapcsolat javítására, akkor nem biztos, de ír a könyvében olyan példát, amikor csak a pár egyik fele csinálta ezt a módszert és javult a kapcsolat, mert a másik fél számára újra erőssé vált a kötelék.

Tehát szerintem működhet, ha alapvetően a másik fél nyitott a javításra.

2018. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Chapman jó. Szerintem nem csak akkor van haszna, ha mindketten olvassák, gyakorolják. Nálunk én kezdtem el csak, a párom tök passzív volt. Viszont mivel én aktívan javítottam a viselkedésemen a kapcsolatban, ez kihatott rá is, és így ösztönszerűen ő is szeretet teljesebb lett énvelem. Aztán később már tudtam vele konkrétan beszélni pl. a szeretetnyelvekről, és érdekes is volt számára, hajlandó volt magáévá tenni ezt a látást, és kicsit igazított a szeretetének a kifejezési módjain, hogy az ne neki legyen a legkényelmesebb, hanem számomra legyen a legbefogadhatóbb.

De igenis hatott az is, mikor csak én próbáltam nyitottan változni.

Nem a Csernus könyvek csak jó olvasmány, bár nekem nem voltak olyasféle önértékelési gondjaim, amiket ő sokszor próbál helyretenni. De olvasni jó.

2018. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Mind a kettő nagyszerű szerző.

Ajánlom még Allan és Barbara Pease műveit is.

2018. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Csernus szerintem jó, ha nem lehet tárgyalni kétoldalú, illetve hasznos abban, hogy mire kell odafigyelni, mi hova vezet hosszabb távon, ami alapján már lehet mérlegelni. "párkapcsolat árán" ahol valaki box zsák vagy lábtörlő, az nem igazán párkapcsolat. Próbálni kell tárgyalni, ha nincs kompromisszum, nincs kapcsolat sem. A másik könyvet nem ismerem, de ha tudtok linkelni pdf-et, nagyon szívesen elolvasnám.

31/f

2018. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ezek a könyvek a "szórakoztató irodalom" kategóriába tartoznak, kétlem hogy bárkinek is megoldotta volna a párkapcsolati problémáját. Akiből hiányzik az az intelligencia, hogy maga tudja rendbehozni a saját életét, az úgysem fogja megérteni azt, ami ezekben a könyvekben van, legfeljebb jót szórakozik amikor felismeri, hogy " jé, én is ilyen vagyok, nálunk is így szokott lenni" stb., és ezzel aztán meg is nyugszik. Ezeknek a könyveknek ez az elsődleges céljuk, a szórakoztatás, és az olvasók is elsősorban ezért veszik meg. Az ember saját magán változtat a legnehezebben, legtöbbször egyáltalán nem is tud, legkevésbé ezen könyvek hatására...
2018. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%

Egyiket sme.


Nem könyvekkel kell jönni, hanem leülni és SZEMÉLYESEN megbeszélni a problémákat.

2018. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

A problémák megoldásához elengedhetetlen a problémák felismerése. Nyilván ezek a könyvek nem receptek az életre, de segíthet ék abban, hogy ötletet adjanak az adott probléma kezelésére, amit már az olvasó szab saját magára. Lehet ezt is nullázni.

31/f

2018. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!