Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Öt szeretetnyelv és a gyerekko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Öt szeretetnyelv és a gyerekkori neveltetés között milyen kapcsolat van?

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Semmilyen!

3 gyerekes anya vagyok. Mind a háromnak más a szeretetnyelve, pedig ugyanúgy neveljük őket. Ez szerintem inkább a személyiségtöl függ.

2018. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Megtanultad-e a gyermekeid szeretet nyelvét?

Használod-e velük?

Úgy neveled őket, hogy megértetted, mi motiválja őket?

Ez az összefüggés.

Ha nem, akkor azt tanítod meg neki, hogy az igényekre tegyen, s azt csinálja, amit akar. Inkább tanulj meg velük bánni!

2018. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
2# Szerinted honnan tudom, hogy melyiknek mi a szeretetnyelve? Kisorsoltam?
2018. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Pl. gyermeknumerológia használatával kideríthetőek az igények (pl. milyen mese való neki, milyen játékok kellenek majd neki, hogyan kell megölelni...).


Pl. egy karakán típusú gyereket nem teremtünk le mások előtt, akármekkora hibát követett el. Négyszemközt beszéljük vele.


Egy érzékenyebb gyermeket ringatunk.


Földies típusú gyermekek szeretnek a földön állva ölelkezni. Egy tüzes nehezebben viseli a tutujgatást...


és így tovább.

2018. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4# Gyerek numerológia, meg a kutya fa..füle!

Láttál már családot közelről? Bebacna, ha nekem numerológus mondaná meg, hogy milyen a gyerekem és mire van szüksége.

Odafigyelés és kommunikáció kell, akkor is, ha nem hangzik olyan divatosan.

2018. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5-ös, láttam már családot közelről, nem véletlenül írtam, mint opciót. Láttál már munkáját végző numerológust?


Nem mindenkinek való :).

2018. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a lányom egy nyugis kis angyalka, egyáltalán nem tüzes, de utál ölelkezni, merthogy 'túl melege lesz" :-)
2018. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4# Ezt a numerológiát te se gondolod komolyan, ugye? :) Hasonlóan értelmes dolog, mint a horoszkóp meg a kártyavetés.

Talán nem ez alapján kéne gyereket nevelni.


Kérdező: nincs összefüggés szerintem sem. Számomra a legfontosabb az együtt töltött idő. Sokkal jobban szeretem a kézzel készített ajándékokat, mint amit vesznek.

Igyekeztem ezt átadni a gyerekeimnek, mint értéket. De még mindig az az első kérdés, hogy mit hoztam, és karácsony és szülinap előtt is komoly listát tudnak összeállítani. Hát ez van. :)

A nagyobb (ráadásul fiú!) még mindig ölelget és puszilgat, nagyon bújós. Ezt biztos, hogy nem tőlem tanulta. A kisebb nem annyira, őt dicsérettel és udvarlással lehet levenni a lábáról.

Az apjuk (férjem) is teljesen más típus, bár talán ő az, aki mind az ötöt tudja értékelni.

Teljesen más is mindenki habitusa.


Egyszerű példa: ismerek egy családot. Mindent meg tudnak venni a lányaiknak. Ezzel is fejezik ki a szülők a szeretetük. Az egyik lány ilyen is: neki mindenből a legdrágább kell, kizárólag pénzes pasijai vannak. Szemrebbenés nélkül rendel az első randin homárt 20 ezerért. A másik tojik a pénzre, olyan tipikus alternatív bölcsész lélek, aki egy tanyára akar költözni. Sose bocsájtja meg a szüleinek, hogy nem foglalkoztak vele (nem úgy, ahogy ő vágyott rá).


A gyerek már születéskor sem olyan, mint egy üres lap, amire azt ír a szülő, amit akar. Már újszülöttként is más nyugtatja meg őket, másképp reagálnak ugyanarra.

2018. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!