Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom annyira szeretné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom annyira szeretné bebizonyítani, hogy "elég jó hozzám", hogy ezzel engem teljesen a háttérbe szorít. Feleslegesnek és haszontalannak érzem magamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én szép vagyok és a szüleim gazdagok, ő pedig külsőre nem helyes és rossz körülmények között élt (alsó-középosztálybeli család alkoholista apával), viszont az összes exem arrogáns és egoista volt, ő pedig kedves és figyelmes. Amikor összejöttünk még nem volt munkája, mert nem kapta meg a diplomáját, mellettem volt két munkája (egy rosszul fizető és egy jól fizető), megszerezte a nyelvvizsgáját, és teljesen átalakult a személyisége. Viszont mindenben túl akar tenni rajtam, sportban, általános műveltség, nagyon görcsösen szeretne hasonló anyagi szintet hozni, mint a szüleimé. Miatta abbahagytam a versenyszerű sportolást, nem arra az egyetemre mentem, amire akartam, hanem ami közelebb volt, a barátaim szinte teljesen eltűntek (nem tiltott el senkitől, de mindig megsértődött, ha másokkal találkoztam), lemondtam a TDK-ról, kimaradtam az egyetemi életből, Erasmusból stb. Szüleimmel már nem is voltam nyaralni a nyáron, csak vele. Mára ott tartunk, hogy nekem nincs életem, csak egyetemen vagyok meg vele, amíg ő keresi a pénzkereseti lehetőségeket, hogy "olyan anyagi szintet teremtsen, amit megszoktam", én meg itthon ülök.
2018. jan. 29. 20:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretné, hogy mesterképzésre menjek, mert családot szeretne.
2018. jan. 29. 20:03
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon nem túl szerencsés ha mindenben gátol. Később bánni fogod, hogy mindenből kimaradtál, és ha ne adj Isten szakít vagy elválik tőled, akkor nehéz helyzetben leszel.
2018. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Te szorítottad magad hátra csajszesz. Nem mondta, hogy hanyagold el a jövőd vagy igen? :))) Nagy butusság volt ez, nagyon nagy még ha a jó szándék is vezérelt, hogy ne frusztrálódjon a kis pára :))) de hát így egy karrieri és közéleti nulla lesz szegény kérdést kiíró párja :)))
2018. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%

" ő pedig külsőre nem helyes"


Az ilyen p..csát úgy vágnám szájon, hogy csak na. Hogy mersz te így nyilatkozni a párodról? Akkor minek vagy vele, ha számodra nem helyes?


Ja, és te valami segélyszervezettől vagy, aki kiemeli őt a nyomorból?


Jó h..lye vagy, ha miatta hagytad abba a sportot.

Neki kisebbrendűségi komplexusa, önbizalomhiánya van, amiért bizonyítási vágya van.


Egy pasi sem ér annyit, hogy feladd érte az álmaidat.

De most visszanyalt a fagyi, bocsi.

2018. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Gátol ez az ember, mert irigy rád, hogy mások a körülményeid. Kisebbségi komplexus dolgozik benne. Valóban kell ő neked?
2018. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

mi a francot keresel mellette??


sztem te amúgy lenézed ezt a srácot, és tudatosan vagy sem, de provokálod őt, hogy teperjen és kompenzáljon.

2018. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ő akarta, hogy hagyjam ott a sportot("kevés idő maradt ránk"), ne menjek Erasmusra/a közelbe járok egyetemre("a hosszútávú kapcsolatok nem szoktak működni"), ne próbáljam meg a TDK-t ("stréberség"), ne nyaraljak a szüleimmel ("ő arra gyűjtött, hogy kettesben elmenjünk, én meg képes lennék a szüleimmel menni, neki egy évben csak egyszer van lehetősége nyaralni"), és hanyagoljam a barátaimat ("bezzeg vele tudtál lenni, velem meg nem")


Amúgy annyira nem vészes a "karrierem", mert piacképes diplomám lesz és jól tanulok.

2018. jan. 29. 20:16
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül, hogy piacképes diplomád van, még se sok eszed van, ha hagytad magad ennyire befolyásolni és eldobtad magadtól azokat a lehetőségeket, amire vágytál.


Ő pedig ki akar téged sajátítani, de ezt se veszed észre.

Ez a tudás se jár a diplomával együtt.

2018. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Es? Minek vagy meg vele? Hogy meg jobban tonkrecsessze az eletedet?

Ha nem lepsz, akkor ne panaszkodj, mert azt jelenti, hogy ez neked igy tokeletesen megfelel.

2018. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az nem kiegyensúlyozott, ha ő tehet amit akar, tőled meg bármi is el van tiltva, vagy gátolva vagy benne. Azért ne dobd ki rögtön, ahogy írják, inkább próbáld meg neki elmondani, hogy azért neked is hadd legyen életed. Amennyiben persze nem te várod el ezeket tőle, mert az ő szemszögét nem tudjuk. Úgy érzi, hogy neked kell bizonyítania ugye, de beszéld meg vele, hogy ezt ne úgy csinálja, hogy hátraköti a kezedet.
2018. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!