Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire van szukseg kolcsonos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire van szukseg kolcsonossegre a hazastarsak kozott?

Figyelt kérdés
A felesegem termeszetesnek tekinti, hogy a kulonbozo kivansagait utasitas formajaban kozli velem, illetve a velemenyem megkerdezese nelkul intezkedik. Pl. odaszol, hogy hozzam neki oda a telefonjat vagy egy kavet, hogy neki ne legyen szukseges felkelnie a szekbol; hagyjam felbe, amit eppen irok, es vigyem ki a ruhat a mosogepbol a szaritora, vagy menjek ki keszpenzert az ATM-be, stb. Ha valamilyen celbol penzre van szuksege, minden tovabbi nelkul leveszi a kozosen hasznalt, de az en fizetesemre epulo bankszamlankrol, es atteszi a sajatjara, amelyre nekem nincs ralatasom vagy hozzaferesem. Ezek a dolgok onmagukban nem feltetlenul zavaroak, es rendszerint szivesen megteszem, amit ker, illetve nem firtatom reszletekbe menoen, hogy mire is hasznalja a penzt, mert rendszerint valoban a gyerekekre kolti. Azt viszont problemasnak erzem, hogy o az en esetleges kereseimet "merlegeli", es vagy teljesiti, vagy nem (inkabb az utobbi), es ha en probalnek neki olyan utasitasokat adni, mint ahogy o dirigal nekem, azt a leghatarozottabban kikerne maganak. Pl. nekem eszembe sem jutna, hogy vele hozassam oda a kavemat vagy a telefonomat, de ha megprobalnam, minden bizonnyal azt valaszolna, hogy hozzam el en magam, ha kell nekem. O rendszeresen megnezi, mennyit koltok munkahelyi ebedre, belekotor a taskamba, belenez a telefonomba, de tolem sohasem turne el ugyanezt, bar nem is jutna eszembe, hogy igy ellenorizzem, mit csinal. Neha probaltam neki magyarazni, hogy mivel en nem szolok bele az o dolgaiba, neki sem kellene ennyire beleavatkoznia az en dolgaimba, illetve hogy ha neki szabad, akkor elvileg nekem is szabad lenne. Ezt kereken elutasitja, azon az alapon, hogy ha a ferj nem hajlando onkent szivesseget tenni a felesegenek, hanem mindenert viszonzast var, az szamito, rideg, szeretetlen attitud. Noi szemmel nezve mennyire jogosult ez a hozzaallas?

2018. febr. 5. 20:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Pedig muszáj lenne konfrontálódni, ha hisztirohamot is kap.. Így nemfog változni.


Miért, a te igényeid maradéktalanul teljesülnek?

Neked miért nem tudja odahoznia kávét, ha kéred? Ez nem számítás, hanem a szeretet megnyilvánulásának jele. Nem elvárás, hanem neki magától értetődőnek kelen lennie.


Az ilyen apróságok amit írsz, nem elvárásokon alapulnak egy normális kapcsolatban, hanem azon, hogy szeretném a párom ilyen apróságokkal könnyebbé tenni az életét.

Ehhez semmi köze, hogy a házimunkában nem vagy a toppon, az én párom sincs. Cserébe magától hozza nekem minden reggel kávét, amit nem veszek alapnak, hanem jól esik a törődés. Én is odaviszek neki ah kér bármit, és nem esik nehezemre felkelni, ha neki épp nincs kedve vagy akármi.


Ez nem egy munkahely, ahol neked van x feladatod és x dolgot szolgáltatsz, a másik meg x-t. Ennek akkor is kölcsönösségen kellene alapulnia. A fenti nem kifogás, hogy ő miben ügyesebb, ennyi erővel meg a te pénzed veszi le, ergo te is épp annyira dirigálhatnál, de ebbe ne is menjünk bele.


Én elkezdeném ugyanezt a viselkedést szemléltetés gyanánt bemutatni neki, és nemet mondani a kéréseire, ha ő is általában nemet mond a te apró kéréseidre. HA dühös lesz, akkor elmagyaráznám, miért nem mész le kutyába, és milyen a kölcsönösségen alapuló kapcsolat. (Még egyszer, nem elvárásokon alapuló, és nem tartom azt sem normálisnak, hogy ő ezt kényszerfeladatnak tünteti fel kb)


Az a baj, hogy ezt eddig engedted, telefonnézegetés meg hasonlók is. Hol egyenlő kapcsolat ez?


Női szemmel nézve sem jogos, és én sem tűrnék ilyesmi kijelentéseket férfi oldalról sem. Én sem dirigálnék a másiknak,ennél fogva én sem viselném el, de a fenti kijelentések után én is kivertem volna a balhét, miszerint neki "joga van" ezekhez. Hát nem, nincs joga.

2018. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy egy ilyen not meg lehet valtoztatni. Ha beleallsz ebbe, akkor keszulj fel arra, hogy jobb nem lesz, viszont pokolla fogja tenni az eleted. Az egyetlen jarhato ut talan a normalis elbeszelgetes lehet, ahol finoman jelzed azt, amivel problemad van. Egy parkapcsolatban fontos a kolcsonosseg, es nem jo ez, ami nalatok van, de a total egyenloseg sem jo, hisz nembeli kulonbseg van koztetek. En nem szeretnek annyira egyenlo lenni a parommal, hogy ajtot nyissak neki egy etterembe menet, vagy cementes zsakokat cipeljek, szeretnek no maradni.
2018. dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Annyit tennek meg hozza, hogy ha neha ramutatok, hogy ha o kovet el valamilyen kisebb jelentosegu hibat vagy mulasztast, akkor en nem szoktam mindjart a plafonon lenni a dologtol, akkor sem fogadja el azt az ervet, hogy neki sem kellene ilyen ingerulten es turelmetlenul reagalni az en hianyossagaimra. Rendszerint azzal intezi el, hogy "ez a noi karakter," vagyis noi reszrol termeszetes, hogy o idegesebben reagal. Szerinte nekem mint ferfinek akkor is meg kell oriznem a nyugalmamat, ha o nem teszi. Ha neha en jovok ki a sodrombol, es latja rajtam, hogy merges vagyok a durva vagy parancsolgato banasmodja miatt, akkor kulonosen elvesziti az onkontrolljat es hiszterikus duhvel reagal. Szoval, valoban nemigen van megoldas, mert ha turok, akkor nem lesz jobb a helyzet, ha pedig ellenallok, akkor meg rosszabb lesz.
2018. dec. 3. 10:34
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

1. "Szoval, valoban nemigen van megoldas, mert ha turok, akkor nem lesz jobb a helyzet"


Hát a finoman elbeszélgetés gondolom már megvolt, talán többször is.


2. " rendszeresen megnezi, mennyit koltok munkahelyi ebedre, belekotor a taskamba, belenez a telefonomba, de tolem sohasem turne el ugyanezt, "


Ez nem a nemi egyenjogúságról szól emberek. HA már itt tartunk, nálunk sincs ilyen *ziság, értelmes ember sztem tisztában van a női és férfi nem adottságaival és mindenki a saját területén teszi a dolgát. A fenti kiemelt mondat sem erről szól! ÉS szerintem a kérdező sem erre gondolt kölcsönösség alatt. Gondolom attól még tud vele nőként bánni, de hogy a nője papucsot csinált belőle, az is biztos.


3. Egyébként ő eddig is ilyen volt, gondolom nem hirtelen lett ilyen, így vetted el... Majd közlöd, hogy képtelen vagy vele megbeszélni, vitázni meg pláne nem fogsz vele, mert kiabál.


Akkor marad a megszoksz vagy megszöksz esete. Biztos menni fog az előbbi is, hiszen már eleve ilyen volt a feleséged.


Nekem mondjuk az is hozzátartozik egy értelmes kapcsolathoz, hogy a másik megérti, és figyelembe veszi az én igényeimet és problémáimat, és kölcsönösen alkalmazkodunk. PL ha úgy érzem dirigál és kicsit alárendelt szerepbe rak, akkor ezt közlöm vele és megmondom, hogy ezt ne csinálja. Szívesen segítek neki, de a stílusán változtasson. És hasonlók.

2018. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Valamit mar az elejen erzekelni lehetett belole, de akkor meg nem volt ennyire sulyos a helyzet, illetve volt racionalis alapja a kritikajanak (pl. tenyleg jaratlan voltam a hazimunkaban). Kesobb evekig nagyon nehez anyagi korulmenyek kozott eltunk, akkor alakult ki benne az az attitud, hogy csak a rosszat lassa bennem, illetve minden problemaert engem hibaztasson. A legnagyobb baj az, hogy most, amikor mar joval kedvezobb a helyzetunk, meg mindig nem tudja tultenni magat ezen a beidegzodesen.
2018. dec. 4. 12:06
 16/17 anonim ***** válasza:

Pedig annyira sok simulékony kedves gondoskodó nő van akik ilyen kenyérre kenhető pasira vágynának.

Ha egyszerűen ilyen a természete lehet nincs megoldás. A helyedbe beszüntetném ezeket a dolgokat. Nincs ugrás füttyszóra, nincs kérdezés nélkül táskához, telefonhoz nyúlkálás.

2019. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Látom kiemelted a kérdést, tehát még aktuális.


Csak egy saját, elég friss történet:


Megismerkedtem egy lánnyal nagyon jó barátomon keresztül, aztán úgy alakult, hogy az este folyamán közelebb kerültünk egymáshoz, együtt aludtunk és sokat dumáltunk. Egyszer mondtam, hogy fáj a fejem, kérdezte kérek gyógyszert? Mondtam ha van a közelben akkor igen, szuper lenne. Ő meg hajnali 3kor, tök sötétben (más is volt a szobában) kikutatott nekem egy gyógyszert a táskájából, elment és hozott hozzá egy pohár vizet is. Mindezt cirka 12 órás ismeretség után.


Neked meg a feleséged (!!!!) csak ugat, hogy csináld meg magadnak. Nem szabad ezt hagyni.

2019. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!