Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg egyedül az én hibám?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg egyedül az én hibám?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy a férjemmel 5 éve jöttünk össze, külföldre költöztünk, én 3 évig támogattam anyagilag, amíg tanult, ő megígérte, hogy engem is támogat majd (neki volt már egy diplomája, nekem csak érettségim, mert anno kitettek a szüleim gimi után), de épp hogy pár hónapja csinálom az egyetemet (munka mellett, természetesn), kijelentette, hogy nem szerelmes tovább belém, ő még fiatal, élni akar, és nem rám pazarolni a pénzt, mert neki végre megvan a 3000€ nettós fizetése, amit mindig el akart érni. Úgyhogy szeretné, ha vége lenne.

Nem támogat "úgy" anyagilag, én is dolgozom, annyi, hogy fizeti a lakbért (650€ két főre, de ugyanennyi lenne egy emberre is), minden mást (részem a kajában, tandíjam, bérletem, dolgaim) én fizetek. Viszont nem keresek annyit, hogy akár egy szobát fenn tudjak tartani, a szüleim pedig értelemszerűen nem tudnak támogatni.

Szeretem az egyetemet, nem szeretném otthagyni. Több munka az órarendem miatt nem fér bele, jogilg meg heti 25 óránál nem dolgozhatok többet.

Házasok vagyunk, a férjem nem akar válni. Én viszont így nem tudok dolgozni, mert anno nyáron, mikor esküdtünk, úgy adtuk meg az adóosztályt, hogy ő jöjjön ki kedvezőbben, tehát neki plussz 300€-t még jóváírnak, mivel én csak 450€-t keresek. De ha elmennék több órában dolgozni, akkor a fizetésem 50%-át levonnák (5-ös adóosztály). Nem lehet változtatni, csak egy év múlva. Nem akar válni, mert megítélnék az asszonytartást, mivel tanulok. Én meg nem akarom otthagyni az egyetemet.


Egy hete mondta először, amikor megkapta a szerződést az új munkahelyére, hogy ennyi volt, és nem szeret. Azóta próbálom vele megbeszélni, de hol azt mondja, hogy szeret, és nem szeretne kidobni, hol azt, hogy már nem akar tovább velem élni, olyan marhaságokra hivatkozva, minthogy túl kövér vagyok (dehogy vagyok, egy dekát nem híztam, mióta megismert, sőt), nem értem el semmit az életben, nem vagyunk egyenlő partnerek, mert én kevesebbet keresek.

Sokszor letagadja, hogy anno én támogattam, és amikor megmondtam neki, ha válni akar, akkor kérem vissza a pénzem (2000€ még azon felül, hogy fizettem számára a lakást, a kaját, ruháztam, vettem neki mindent, amire szüksége volt a mindennapjaihoz), de letagadja, hogy ő valaha egy fillért is látott volna tőlem.


Mindenki szerint én vagyok a hibás, és megérdemlem.


(egyszer már kiírtam, de törölték, hogy kamu. Pedig nem az sajnos)


2018. febr. 9. 11:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%
Hat ezt megszivtad, ahogy en is a sajatomat. Tanulsag ne bizz meg a masikban, csak azert mert jokat kefelsz vele.
2018. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nme tudom elhinni, hogy ez lett volna az eredeti szándéka, hisz akkor eleve olyat keresett volna, akinek van pénze. Azt megintcsak nem, hogy soha nem jelentettem neki semmit, mert bejött hozzám a kórházba anno (szívproblémáim vannak sajnos) naponta.
2018. febr. 9. 11:47
 3/32 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy valaha jelentettél neki valamit. Az is lehet, hogy komolyan gondolta, hogy ezt egyszer neked megadja.

Hát ez komolyan nagy szívás. Bocs, de a férjed egy elég gerinctelen ember.

Ha erkölcsi feloldozásra vágysz, hát nem, nem csak a te hibád. Sőt, kifejezetten nem a te hibád.

Válj el tőle, fizesse az asszonytartást, azzal lerója a tartozását és legyen boldog egyedül.

2018. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Tudom ki vagy te, ősz óta lógok ezen az oldalon, ismerem azokat az előzményeket, amiket itt leírtál eddig. Nekem nem tűntél eddig sosem mentálisan problémásnak, inkább a párod tűnt annak, és max. azt érzem, hogy nagyon el vagy nyomva.

Figyi.

Ez az ember hónapok óta bánt téged, látom a kérdéseidből. Nyilávn van az éremnek másik oldala is, amit én nem látok, de nincs szükséged ilyen emberre.

A válópert te is beadhatod, ha megvan az új munkahelye, nem kell hozzá neki beleegyeznie.

Döntsd el belül, hogy te ennél többet érsz. Jó is, hogy még nincs gyerek.

Ha ilyen szemétláda, fizesse csak az asszonytartást, addig meg csak lesz valami.

De mi válni nem akar, de szétköltözni igen? Vagy azt sem?

2018. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
62%
Nem kívánságműsor a válás. Ha te azért nem válsz el, mert ő nem akar, akkor ne harqgudj, de meg is érdemled.
2018. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Az asszonytartásból meg a kis munkádból meg tudnál lenni? Esetleg az egyetemről más lányokkal össze kéne költöznöd, és úgy olcsóbban jönnél ki, erre még nem gondoltál?
2018. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%
Es ki a lopikulat erdekel, hogy onagysaga akar-e valni vagy sem? Keresel egy jo ugyvedet, aztan asszonytartas, plusz a lakhatasod biztositasa minimum amig tanulsz. Azert nez ilyen hulyenek mert hagyod.
2018. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
A válókereset beadása egy igen magas összeg, amit annak kell állni, aki beadja. Szóval, ha meg is ítélnének valami aprót számomra, akkor is eladósítanám magam egy életre. És ő ezt tudja.
2018. febr. 9. 12:11
 9/32 anonim ***** válasza:
84%

Én a helyedben úgy beadnàm a válást az asszonytartàs irànti igénnyel, hogy csakúgy füstöl...

Egy ilyen gerinctelen alakkal tudod mikor élnék tovàbb...

Rengeteg lehetőség van, társbérlet, ösztöndíj, lakbértámogatàs, kollégium... plusz az asszonytartás...

2018. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem minden országban létezik jogi segélyszolgálat, ami pont azoknak van létrehozva, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy eljáràst indítsanak, vagy nincs pénzük ügyvédre. Nem tudom melyik országban vagy, de Franciaorszàgban pl van (és szerintem minden demokratikus orszàgban, ahol alapelv, hogy mindenkinek joga van jogi képviselethez/ügyvédhez).

Ha tudod bizonyítani, hogy hogyan viselkedik veled és mennyire nincs jövedelmed, akkor többnyire ezek a költségek csak akkor fizetendők ki, ha megnyerted a pert, és akkor is többnyire a vesztes fél állja.

Itt szerintem 2 per lesz. Az egyik a bontó (ebben nyilván nem lesz nyertes / vesztes) a másik -akàr hozzá kapcsolódóan- az asszonytartás iránti per, vagy vagyoni bontóper.

2018. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!