Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megismertem egy kedves lányt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tamás01134 kérdése:

Megismertem egy kedves lányt aki sajnos vallásos (keresztény). Szóba eset hogy meg akar engem tériteni hisz náluk ez a szokás mielőtt kapcsolatban lennénk. Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

Korban megfelelő,össze is "illünk" viszont ez a dolog bosszant. Milyen feltételek vannak ha megtérek gondolok itt szeretkezésre és egyéb dolgokra.


Esetleg megoldás ha nem térek meg de tiszteletben tartom az ö ő szokásait, sajnos én nem ilyen beállítotságú vagyok. Köszönöm a segítséget. (Lekezelő válaszkokat nem kérek.) 23/F



2018. febr. 10. 16:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Keresztényeknél nem hinném, hogy szokás. Milyen vallás pontosan?
2018. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Én hagynám a francba. Nem szeretem az ilyen beszűkült látókörű, dogmatikus idiótákat, akik a kozmikus lottó nyeremény érdekébe nyalják a szentlélek valagát.
2018. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
92%
Hát, ha ez feltétel és te nem akarod, akkor hagyd ott. A szexre kérdezz rá, vannak akik csak házasság után engedik.
2018. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Ha téríteni akar, akkor vagy nagyon szentfazék, vagy szektás (jehovista vagy hitgyülis).


Az ilyenektől én távol tartanám magam. Lehet bármennyire jó csaj, ezek Bibliával kelnek és fekszenek, és mindent erre hegyeznek ki, szóval még egy jót se tudsz velük úgy beszélgetni, hogy ne kerüljön szóba Isten vagy Jézus.

2018. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Miből gondolod, hogy összeilletek? Mármint ezt nem gúnyosan írom: őszinte választ várom a kérdésre.


Egyébként én a helyedben nem térnék meg főleg akkor, ha nem vagyok ilyen beállítottságú - márpedig én is az ateista vagyok. Ő elvárja, hogy te megtérj - ennyi erővel te is elvárhatnád, hogy jó, akkor ő innentől hagyja ott a vallást, és legyen ateista. Ja, hogy abból hiszti lenne, míg az, hogy az ateista megtérjen, teljesen természetes?


Az egy járható út, ha nem térsz meg, de tiszteletben tartjátok (mindketten! nem csak te) EGYMÁS szokásait. Arról pedig megkérdezheted, hogy mi az, amit tiszteletben kellene tartani, pl. mikor lehet petting, szex.



22/N

2018. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Ez már rosszul indul.

"Sajnos vallásos" - vagyis te ezt egy rossz dolognak látod. Utána meg felveted, hogy megtérnél a kedvéért, de mindjárt utána leszögezed, hogy tőled ez az egész nagyon távol áll.

Működhet egy kapcsolat hívő és nem hívő között is, de tény, hogy jóval nehezebb. Nagyfokú nyitottság és tolerancia szükséges mindkét fél részéről, ami igazság szerint nem túl sok emberben van meg.

Nem érdemes csak a lány kedvéért "megtérni". Az úgy csak hazugság lenne. Ismerd meg a vallását, ismerd meg, miben hisz, és úgy dönts erről, ne úgy, hogy ő erőlteti.

Egyébként meg ahány keresztény, annyi féle. Ennek a lánynak az álláspontját nem ismerjük, vele kellene erről beszélgetned.

2018. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
Én kerülném messziről.
2018. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
"Szóba eset hogy meg akar engem tériteni hisz náluk ez a szokás mielőtt kapcsolatban lennénk. " - kereszténységnél nincs ilyen szokás, max. a kukacoskodóknál, meg a bigottaknál. Biztos, hogy keresztény és nem valami szélsőséges szekta?
2018. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Normális emberek (normális keresztények) nem térítgetnek,hanem tiszteletben tartják a másikat. Nekem nem kéne egy ilyen kapcsolat,senki ne akarja megmondani,hogy miben higyjek és mit gondoljak. Ha neki ez ennyire fontos,akkor pont,hogy nem illetek össze. Ráadásul később egy csomó konfliktust szülhet (szex,gyerekek,stb.).
2018. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utána kérdeztem és azt mondta hogy nem megoldható hogy tiszteletbe tartom az ö dolgát,leszögezte hogy szeretkezés csak házasság után lehetséges maximum eljegyzés követen lehet lazább a kapcsolat. Én megértem hogy ő vallásos de nem értem miért kell igy hátráltatni egy kapcsolatot két ember között. Ez igy nem fog menni :/

2018. febr. 10. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!