Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyre inkább úgy érzem, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre inkább úgy érzem, a barátom belekényelmesedett a kapcsolatunkba. Mit tegyek, hogy ő is dolgozzon kicsit többet a kapcsolatért? Részletek lent

Figyelt kérdés

A párommal közel másfél éve vagyok együtt. Én idén végzek az egyetemen, ő leginkább dolgozik, de mellette még tanul is. Alapvetően nincs komolyabb gond a kapcsolatunkkal, jól érzem magam vele, mindketten komolyan gondoljuk a dolgot, biztonságban érzem magam. Mostanában viszont kezdem azt érezni, hogy kicsit ellaposodott a kapcsolatunk, illetve, hogy ő nagyon belekényelmesedett. Általában hét közben találkozunk, illetve a hétvégét is együtt töltjük. Viszont ezek mostanában többnyire abból álltak, hogy pihentünk együtt (ő elég sokat aludt), nem volt semmi program sem. Ha valami programot szerettem volna, akkor mindig azt kaptam, hogy most inkább ne, mert sok dolga volt, pihenne, vagy tanulnia kell stb (amit végül nem csinált, inkább aludt...), ezt toleráltam is, mert érthető valamilyen szinten, de pl. mostmár kevesebb dolga van és továbbra is ezt csinálja. Arról nem is beszélve, hogy ha sikerül rávennem, hogy menjünk el valahova, akkor is nekem kell mindig kitalálni, hogy mi legyen a program. Úgy érzem, kevésbé figyel rám, sokszor a szex is elhanyagolódik. Mindig bocsánatot kér, hogy nincs program stb és ígéri, hogy majd ez lesz az lesz, de persze nem változik semmi. Alapvetően érezteti velem, hogy szeret, de nekem hiányzik a minőségi együtt töltött idő, illetve az, hogy kicsit szenvedélyesebb legyen a kapcsolatunk. Megértem, hogy sok dolga van és fáradt, de mikor ismerkedtünk pl akkor is kb ugyanennyi dolga volt, akkor érdekes módon meg tudta oldani, hogy legyenek találkozók, programok, stb. Illetve, én is elég elfoglalt vagyok, mégsem csinálom ezt, amit ő. Én úgy gondolom, nem vagyunk még olyan idősek, hogy otthon üljünk állandóan, illetve másfél év után sem kéne itt tartani, mi lesz így később... Nem várok én semmi extra dolgot, pl drága étterem stb. csak átlagos programokat.

Szerintetek hogyan tudnám rávenni, hogy ő is tegyen jobban a kapcsolatért? Mit tehetnék, hogy több szenvedély legyen a kapcsolatunkban, úgy, mint pl az elején?

Köszi előre is a segítséget. 24/N



2018. febr. 12. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Van fiú barátod(haverod)? Csinálj vele olyan programokat amit a pároddal csinálnál. Ha háborog mond neki,hogy szìvesebben csinálnád vele, de ha sose ér rá.

Szex csábìtsd el a kinyhában, lepd meg a fűrdőben, ha van garázsa akkor ott. Új helyiségek izgalma.

2018. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Nincs fiú barátom, csak nők vannak, szerintem rá is menne a kapcsolatunk, ha fiú barátokkal járnék el ide-oda, ő elég féltékeny típus. Olyan volt már, hogy barátnőkkel szerveztem programot pl hétvégére, akkor pl megmondtam neki, hogy én kérdeztem őt is, hogy megyünk-e valahová, de mivel nem volt konkrét program, és a barátnőim hívtak, így velük is leszek kicsit.

2018. febr. 12. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár én kicsit fiatalabb vagyok tőled, de nálunk is volt már hasonló probléma. 2 és fél éve vagyunk együtt nálunk is reggeltől estig csak a munka és semmi más hétvégén meg szerettem volna én is programokat, de persze túl fáradt volt hogy beüljünk egy kávéra vagy sétáljunk egy kört. Egy ideig tűrtem aztán kirobbant belőlem hogy ezt nem folytatom, nem vagyok 80 éves öregasszony akinek elég a tévé előtt ülni és igenis igényelem azt hogy töltsünk időt és legyenek új élményeink. Akkor elgondolkodott magán aztán azóta mozizni járunk, beülünk néha kajálni, felpakolunk rágcsálnivalóval, de pl szilveszterkor bálba is voltunk az se volt rossz. Én azt tudom neked tanácsolni hogy ijessz rá egy kicsit, mond neki azt hogy vége a kapcsolatnak ha nem változtat mert egyedül nem viheted a hátadon meg ez nem csak rólad szól. Hátha ő is belátja hogy igazad van. Igenis erőltesse meg magát legalább egy kicsit!

Sok sikert! :)


21/L

2018. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia , igazából ez embertipus függő hogy a barátodat hogy lehet a lwginkabb ösztönözni a programozásra. Nekem anno volt egy barátom igazából ő annyira egos volt hogy hiába mondtam neki hogy nekem ez így nem jó csináljunk valamit ő sose vett komolyan és persze nem változott aztán egyik napról a másikra 4 év után szakitottam vele .. totál ki volt , de utána állítólag vissza akart hódítani deeee... úgy hogy max csak nála filmeztunk sehova nem vitt el ...de a mostani parom is volt H kezdte lazara venni 7honap után akkor mondtam neki hogy gondolkodjon el mikor voltunk utoljara kettesben valahol nem tudott válaszolni majd közöltem vele hogy vagy változtat vagy vége és nem beszeltem vEle 3 napig ..azóta nagyon odafigyel ..az a baj és dühítő hogy tok mindegy H a pasi mit csinál mindig a no tegyen mindenért ..ha nincs szex ? Csábítsd el . Ha nincs elég ideje rád ? Beszélj vele. Mindenhol ezeket a tipikus válaszokat kapjuk de fordított esetben a pasi mit tesz ? Semmit!! Igenis meg kell mondani figyelj kicsim szeretlek de nem ebbe a sracba szerettem bele . Ha azt szeretned hogy együtt legyünk tegyél érte ..nekem erre szükségem van hogy foglalkozz velem ha ezt nem tudod megadni nem te vagy a megfelelő személy..
2018. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is szinte csak ezt tapasztalom magam is a saját kapcsolataimban, meg a környezetemben is, hogy a pasik csak addig tepernek igazán míg össze nem jönnek, aztán meg leginkább a nők dolgoznak a kapcsolatért. :/ Én nem szeretném őt elhagyni, meg nem igazán "fenyegetném" ilyennel, hogy ha nem lesz ez meg az, akkor szakítunk. Én nem kierőszakolni akarom belőle, ne azért csinálja meg, hogy elkerüljön valamit, meg ne félelemből, hanem mert tényleg ő is tenni akar a kapcsolatért. De köszi az eddigi válaszokat. :)
2018. febr. 12. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!