Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanom kéne? Miért csinálj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kéne? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden leírni, de teljesen össze vagyok zavarodva.

Egyszerűen nem érzem magam fontosnak. Tegnapi ill. mai példa: tegnap egész nap dolgozott, nem igazán beszéltünk, de este írt, hogy végez, megy haza. Én válaszoltam, amit azóta se látott, így értelemszerűen nem is válaszolt eddig a percig sem.

Szarul esik. Ez nem az első eset, mostanában elég gyakori. Nem tudom mit tehetnék, mert szeretem, és nem vagyok az a típus, aki könnyen feladja a kapcsolatát ha jön egy kis probléma. Szeretem megbeszélni a dolgokat, és addig húzni mindent, amíg tényleg ki nem derül, hogy menthető-e még, vagy elég a fáradozásért. Két ilyen beszélgetésen már átestem vele, de úgy tűnik nem változik.

Ne értsetek félre, én tudom mennyit dolgozik, és megértem. De egy mondat is számít, vagy 10 perc telefon. Nem azt várom el, hogy 0-24 velem foglalkozzon, hiszen nekem is van életem, munkám, barátaim, így tiszteletben tartom, hogy neki ugyanúgy van élete. De ez már tényleg sok, és eljutottam arra a pontra, hogy fogalmam sincs mit tegyek, mi lenne a legjobb, hiszen szeretem. De hiába szeretem, ha ezt nem érzem viszont.

Mindig minden erőmmel azon vagyok, hogy minden jó legyen és működjenek a dolgok, de egyszerűen elfáradtam és tanácstalan vagyok.

(És ez nem egy olyan dolog, hogy nincs probléma és kreálok egyet, mert ez önmagában A Probléma és másfél hónapja tart ez a dolog.)


Ti mit tennétek a helyemben? Mi lenne a legjobb megoldás?

Soha nem szakítottam még senkivel, most először gondolkoztam el azon, hogy mi lenne, ha...? De nehezen visz rá a lélek, holott lehet, hogy nincs is értelme tovább kitartanom és küzdenem, ha ő nem így tesz.



2018. febr. 18. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Amikor személyesen találkoztok, hogy viselkedik ?

A beszélgetéskor mi volt a reakciója ?

2018. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Személyesen ugyanúgy viselkedik, ahogy mindig. Ott nincs ekkora probléma. Bár tény, hogy kevés a közös program, múltkor is csak a szobában voltunk, amit szintén szóvá tettem neki, közölte, hogy igazam van. De nem változott semmi...

Ugyanez van akkor, ha meg akarom vele beszélni. Végighallgat, közli, hogy igazam van és sajnálja, egy darabig van változás, és megint visszajutunk oda, ahonnan elindultunk azzal, hogy leültem vele beszélni. Én mindig azt mondom, hogy amíg képes változni, addig van értelme küzdeni - de mintha már nem is igazán akarna, vagy nem tudom...

Lassan az agyára fogok menni szerintem, és nem akarom, hogy azt érezze, hogy az "anyja" mossa a fejét... Már alig merek szólni valami miatt, de tényleg zavar és bánt, hogy ide jutottunk.

2018. febr. 18. 15:12
 3/15 A kérdező kommentje:
És a változás alatt nem arra gondoltam, hogy ő változzon meg, hanem bizonyos dolgokhoz a hozzáállása, illetve az, hogy ő is jobban tegyen ezért az egészért.
2018. febr. 18. 15:13
 4/15 anonim ***** válasza:
Ugyan ez nálam is, akár én is írhattam volna. Hányszor elmondtam neki, hogy úgy érzem már nem vagyok fontos neki. Csajszi, ez nem fog változni. Szakíts vele, saját magad miatt. Értékeld magad annyira, hogy aki többedik ilyennél nem tesz semmit annak nem vagy fontos. Ha egyedül vagy a kapcsolatban, akkor annak már nincs értelme. Én tegnap szakítottam pont emiatt. Most először érzem azt, hogy jól döntöttem, felszabadultam. Rossz lesz egy ideig, de minden egyes nap azzal szembesülni, hogy nem kellesz eléggé vagy agyalni a miérteken, rosszabb. Megtettél mindent. Hagyd ott a fenébe.
2018. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja és ne mentegetőzz. Az agyára mész? Olyan dolog miatt, ami jogos lenne és alapvető? Hogy egymásra figyeljetek és ne csak éljetek mintha nem lenne "mi" csak "én" és "te"? Nem te vagy a hisztis és ne magyarázkodj. Akkor jó a kapcsolat ha jól érzed magad benne. Ha nem érzed jól magad, szólsz és nem változtat akkor nem te vagy a hülye, hanem a másik.
2018. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Figyelj...

Ha nincs különösebb oka a változásának,(pl. haláleset a családban, munkahelyen fokozott stressz, stb...) akkor mégegyszer ülj le vele és határozottan mondd el neki, hogy ha nem változik a helyzet, akkor véget vetsz a kapcsolatnak.

Adj valamennyi időt és lépj, ha továbbra is fennáll ez.

Szerintem egyébként ez lesz a vége.

Kitartás. :)

2018. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? Történt valami, vagy régen is ilyen volt? Ha nem lehet vele beszélni, akkor erre nem nagyon van megoldás a szakításon kivül.
2018. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem olyan régóta, éppen ez az... Fél éve. És az utóbbi időben lett ilyen. Nagyjából másfél hónapja.

Ezért gondolkozom erőteljesen, mert ha már hamarabb lett volna ilyen, akkor el sem jutunk idáig. De ha már eddig eljutottunk, akkor nem adom fel olyan könnyen, hiszen nem tudom, hogy átmeneti, vagy mindig ilyen lesz.

Azóta sem reagált egyébként. Nem tudom hova tenni a dolgot.


Az eddigi válaszokat pedig köszönöm! Megnyugtató, hogy nem vagyok hisztis, pedig azt hittem igen.

2018. febr. 18. 16:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Vàlaszolt màr?
2018. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azóta sem... Kérek egy napja.
2018. febr. 18. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!