Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Visszakérnétek az összeget?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszakérnétek az összeget?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam a páromnak egy nagyobb összeget (700 ezer), mivel még tanult, és nem keresett valami jól mellette sajnos.

Most már végzett, 2 hónap alatt össze tudná gyűjteni, de akárhányszor felhozom, mindig kerüli a dolgot. Volt szó róla, hogy kifizeti részletekben, volt szó róla, hogy legyen csak a fele, ne húzzam le, illetve azt is mondta, többet ad a közösbe most, hogy jobban keres nálam, tekintsünk el attól az összegtől. De amikor én kerestem jobban, én is többet adtam, eszembe sem jutna felhántorgatnu.


A párom szerint letudva, mert megkaptam majdnem ugyanazt az összeget a szüleimtől, tehát ne követeljem még tőle is.

Nem írtunk szerződést anno, már bánom.


Most már ott tartok, hogy nincs szívem felhozni se, mert mindig megkapom, hogy "jajj, az már a múlté", meg "ha valamire szükséged lesz, adok", illetve "nem szenvedsz hiányt semmiben, nem jogos alaptalanul kérni".


Már fel sem merem hozni, mert látom rajta, hogy egyszerűen kellemetlen neki, ha említem.


Nem arról van szó, hogy hiányzik az összeg a mindennapjainkból, most, hogy jól keres, valóban többet fizet a közös dolgokra, a saját dolgaimat meg bírom fizetni.

Maximum kevesebbet tudok költeni magamra, mert nagyon soká tart, ameddig visszapótlom valahogy, ha egyáltalán sikerül.


2018. febr. 22. 17:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálam, a kölcsön, kölcsön mindentől függetlenül. Adok, vagy kapok, az azért kölcsön, mert rendezni kell.
2018. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%
Ha nincsen róla papírod, akkor a kölcsön sem létezik :)
2018. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen visszakérném. Gondolom ez a megtakarított pénzed volt, nem csak úgy termett a fán. Nem kis összegről van, a párod pedig pofátlanul elsumákolja. Ezen nagyon felháborodtam, hogy ne húzd le és nem jogos alaptalanul kérni. Mi köze hozzá, hogy a szüleid mennyit adtak neked?

Ne haragudj, de buta vagy ha hagyod, hogy ne fizesse vissza. Egyébként ha visszaolvasod, még te érzed magad kellemetlenül, rendesen megmanipulált a párod. Számomra ez elég kiábrándító lenne.

2018. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%

Mi van ??? 700 rongyot nem akar visszaadni ?

Mi az, hogy az a múlté ? Meg alaptalnul kèred a sajàt pènzedet ? Ezt nem hiszem el te...

Majd ha szüksèged lesz valamire ? Jó, akkor holnap reggel szèpen mondd meg neki, hogy szüksèged van valamire, pontosan 700 rugóra, dèlig van ideje visszaadni a lóvèt, aztàn húzzon el a vèrbe.

2018. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérni? Én kuncsorogjak? Ha magától nincs benne ennyi ERKÖLCS akkor visszakövetelném.

(Látjátok? Számomra ez az erkölcstelen, és nem az aki pucér puncis kepet küld magáról a neten)


Alkunak helye nincs. Mert ha megegyeztek h a felét, akkor azt vágja majd a fejedhez: Neked 350.000Ft fontosabb mint én?!?

Szabadulj meg a kintlévőségtől, meg a csajtól is!

2018. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Szerződést kellett volna írni 2-3 tanú adataival, aláírásával.
2018. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

# 3

Honnan veszed hogy férfiről van szó?

2018. febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Amúgy én megmondtam volna neki hogy vegyél fel hitelt!

800 ezer 2 évre havi 40 ezer!

A történetből tisztán kiderül hogy esze ágában sincs visszafizetni a pénzt mert tudja hogy megteheti...

Majd ha esetleg szakítotok akkor fog fájni ez a 700 ezer!

És ne hidd hogy ha van papírod a tartozásról akkor olyan könnyű behajtani a tartozást!

2018. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én már rég elhagytam volna!
2018. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, visszakérném, pláne, hogy már jobban keres nálad és van miből visszaadnia. A kölcsön az kölcsön, vissza kell adni, nem a múlté, a szüleidtől kapott pénzhez meg mi köze. Ő tartozik neked, nem a szüleid adták meg helyette. Az nem jogos, hogy elsumákolja. Sőt kifejezetten gusztustalan. És addig manipulál, míg már te érzed magad kellemetlenül mert kérni mered. Ne húzd le? B.sszus, ő ne lopjon már meg.

Mond meg neki kerek perec, hogy kérded vissza és pont. Ha nem adja vissza, úgy is jó, akkor addig nem fizetsz rezsit, meg semmit a közösbe, amíg az az összeg le nem törlesztődik. Így is lehet csinálni. Na de azért 700 ropit ne sinkófáljon már el, neked sem a fán termett.

Ne hagyd magad manipulálni a hülye szövegeivel. Állj ki magadért! Ha még téged kiállt ki ezért zsugorinak meg miegymásnak, hát tegye, akkor is kéred vissza a pénzed! Aztán ha ágál és nem akarja, sajnos jogilag nem tudsz fellépni ellene, de vágd ki, semmi szükség ehy ilyen "társra". Egyébként én ezek után már akkor is kidobnám, ha végül valamilyen úton módon visszaadná. Azt megvárnám és ennyi. Azért ez egy nagyon undorító viselkedés, ilyen emberrel nem építeném tovább a jövőm.

2018. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!