Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek 3 hónap után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek 3 hónap után korai szóba hoznom az összeköltözést ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 hónapja vagyunk együtt, kb minden időnket együtt töltjük (hetente mondjuk 5 napot biztos), nagyrészt az én albérletemben (én egyedül lakom). Ő most a szüleivel él albérletben ideiglenesen, de tavasszal valószínűleg tovább költöznek onnan máshová, és ő nem velük akar tovább menni, hanem egy haverjával néz lakást.

Tudom, hogy 3 hónapnyi kapcsolat után nem feltétlen aktuális szóba hozni az összeköltözést, de tekintve, hogyha tavasszal köt valahol egy szerződést, az nagyon sok időre elvágja annak a lehetőségét, hogy majd velem együtt éljen, és 26 évesen, úgy hogy mindketten dolgozunk, szerintem nem jó semilyen szempontból se ez a munka utáni egymáshoz átjárogatás. Nagyon rosszul esik, hogy benne fel se merült, hogy erről beszéljünk egyáltalán, hogy esetleg még pár hónapig maradhatna a szüleivel, aztán átjöhetne hozzám (főleg, hogy tényleg mindig itt van egyébként is).

Túlgondolom ezt a témát, vagy szóvá kéne ezt tennem? Nem elsietni akarom a dolgokat, de ennél én már komolyabb kapcsolatra vágyom, mint hogy most elkezdjen egy haverjával élni. (és őt is sokkal komolyabbnak ismertem meg eddig ennél)

26N


2018. márc. 1. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
3 hónap után mindenhogy korai. Nem is ismeritek még egymást igazán...
2018. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az óvatosság nem bűn.
2018. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 hónap után költöztem össze a (most már) férjemmel, az előtte lévő 7 éves kapcsolatnál meg 2 hónap után. Nem az idő számít, hanem hogy készen álltok-e rá.

Beszéljétek meg! Lehet, csak félt megkérdezni.

2018. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
En azt mondom, hogy 1 ev utan is elgondolkodtato az osszekoltozes. Bar ha felakarod gyorsitani a tempot, akkor igaz a mondas, hogy lakva lehet kiismerni a masikat. Csak hat....akkor elojonnek olyan dolgok amiket meg nem lattal nala. Es lehet, hogy igy hirtelenjeben sokkolni fog teged majd.
2018. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem ilyet egy korábbi páromtól, és nem volt elragadtatva az ötlettől. Megértem, ha nem akarta felhozni.
2018. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Azért a haverját vlsz nem 3 hónapja ismeri. Ha veled költözik össze és nem jön be, akkor ugyanolyan nehézségeket okoz. Erre nem gondoltál?
2018. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, én félév távkapcsolatból költöztem össze a párommal, kb. 30 napot, ha együtt tölthettünk.


1,5 éve élünk lassan együtt és köszi, minden tök jó.

2018. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én egyedül távkapcsolatban "értem meg" a korai összecuccolást. A távkapcsolatban élő embereknek - akik már az eleje óta abban vannak, köztük én is - nem tudják máshogy megismerni egymást jobban, csak így, hiszen nekik hetek, hónapok telnek el, míg újra látják egymást, hiába a Skype és a telefon, ti viszont - ahogy írod is - heti 5 estét általában együtt vagytok. Tehát: igazán nem kell rohannotok, 1 év múlva is össze tudtok költözni, és 1 év alatt van lehetőségetek közös élményeket szerezni, kiismerni egymást - lehet ő is éppen erre vágyik, ezt szeretné, nem véletlen akár egyelőre a haverjával összeköltözni. Öt régebb óta ismeri, mint téged.

(Hozzáteszem, én sem költöztem még össze a párommal, mert hiába írtam az elején a véleményem, nálunk nagyobb is a rizikófaktor a korai összeköltözés terén, meg amúgy sem pártolom ezt olyan nagyon, pedig készen vagyok már rá én is.)

Viszont ha zavar a dolog, akkor kérdezd meg tőle, hogy mit gondol arról, akik korán összeköltöznek, hátha ki tudod belőle ügyesen szedni a véleményét amiből tudsz építkezni. Sok sikert! :)

2018. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, de ügyesen felépítve!


Mert az oké, hogy sokan úgy érzik, hogy most korai lenne (bár szerintem nem, mire várni ha tombol a szerelem?), de adjunk hozzá 1-2 hónapot mire összecuccol a haverral, és még plusz 1 évet, amit kb. mindenkivel aláíratnak "határozott idejű szerződés" címszóval a tulajdonosok. Ha előbb elköltözik, akkor bebukja a kauciót, plusz perelhetik is, ha bejelentett bérlő lesz, és előbb eljön...

Én valahogy ebbe az irányba terelném a témát, hogy sajnálom, hogy majdnem 1,5 év lesz az a leghamarabbi időpont, amikor egyáltalán szóba jöhet ilyesmi...


Egyébként beleszáll nálad valamennyivel a rezsibe? Mert az azért kicsit erős lenne, ha heti 7-ből 5-öt nálad tölt, de nem érez rá egy kis affinitást, hogy valamennyivel segítsen téged, ha már egyedül élsz és minden a te válladat terheli...

2018. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem én nyerek most: interneten ismertem meg, és az első naptól, ahogy életemben először láttam, együtt élünk. :D Erre varrjatok gombot!
2018. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!