Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Plasztika vagy lakáshitel?

Figyelt kérdés

Van egy hitel, amit a pár férfitagja vett fel, hogy megvegye azt a lakást, amibe immár együtt élnek.

A felújítás/berendezés költségeit már együtt fizették, a nőnek is van fundamentája, ami 1 év múlva jár le, ennek összege valószínűleg belemegy a hitelbe majd.

Külön kassza van, kb 50-50%-ban oszlanak el a költségek.

Problem: a nő összegyűjtött 1 milliót és szeretné mellplasztikára költeni, mert az eredeti melleivel nem elégedett, a férfi meg azt szeretné, ha a lakáshitel lenne minél előbb kitörlesztve. Régebben a férfi is támogatta a műtét ötletét.

A férfi többet keres, de neki drágább hobbijai vannak, így kb ugyanannyi megtakarítást tudnak összegyűjteni egy évben.


2018. márc. 2. 11:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
Egy plasztika nem plasztika, úgyhogy inkább lakáshitel.
2018. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
Párkapcsolattól függetlenül szerintem nagy ostobaság a jelenlegi állapotokban csöcsbe fektetni, ha lakásba is lehet... Persze ha azzal fogsz később többet keresni, akkor nosza rajta, de bőrzacskókkal a mellem helyén mondom, hogy előbb ház, gyerek, aztán bimbiállítás.
2018. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Gál Zoé ***** válasza:
51%
Mindketten tegyenek bele a lakáshitelbe ugyan annyit, a nő meg csináltassa meg a melleit! Ott van a kérdésben, hogy a férfinek drágább hobbiai vannak. Ha a férfinek lehetnek drága hobbiai, akkor a nő is megérdemli nagyobb melled! Egyébként is idős nőkből már a plasztikai sebész sem tud sokat kihozni, meg kell csináltatni most, aztán lehet csodálni az eredményt!
2018. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
20%
Én, mint pasi, benne lennék a mell plasztikában. Utána, valószínű, elválnék, mert fenének van kedve egy tejes zacskóhoz nyúlni.
2018. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

A nő csak öli bele a milliókat a férfi lakásába. Van a nevén ebből az ingatlanból bármi?

Szakítás esetén a nő repül, a férfinek meg van egy klassz, teher mentes lakása.

Én a csaj helyében inkább saját lakásba fektetnék. Legfeljebb kiadom. De ha a kapcsolatnak vége, van hova menni.

2018. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Sem plasztikai műtétre, sem más hiteltörlesztésére nem költenék.
2018. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
76%

Hitelre csak papírral költenék, hogy nyoma legyen mennyit öltem az ő lakásába.

Egyébként ha közös az életünk és közösek a céljaink, akkor előbbre tartanám a lakhatásunk rendezését, mint a melleimet. Ha minden jól megy úgy is hamar sikerül visszafizetni és több pénzt lehet gyűjteni/gyorsabban összejön a cicikre.

2018. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem egyszerűen kösse le a pénzt. Egyikre sem érdemes költenie igazából.
2018. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

A 2 dolgot tekintve a lakáshitel "értelmesebb" cél. Viszont én előbb plasztikáztatnám el magamra a saját összegyűjtött pénzem, minthogy más ingatlanába meg hitelébe forgassam. A férfi nevén van a lakás, az ő nevén van a hitel, amibe a nő rajosgatja bele a millióit. Ok, most együtt élnek ott, de az idők változnak. Mi van ha szétmennek? A férfinek megvan a lakása, és már tehermentes is, vagy legalábbis mentesebb, a nőnek mi marad? Semmi. Rá van utalva a férfi gerincességére, hogy akkor ő majd visszatéríti neki a belefektetett összeget, vagy pedig hosszú hosszú pereskedésre lehet számítani.

Na szóval, más hitelébe meg lakásába nem fektetünk csak úgy be. Ez alapszabály. Hiába szép és jó minden most, közös tervek meg bla bla, változhat a helyzet elég könnyen. És pénzügyekkel kapcsolatban, föleg komoly összegeknél nincs barátság meg szerelem. Itt is sok ezzel kapcsolatos cifraságot olvastam már. Szóval ha ilyesmit terveztek, akkor beszélni ügyvéddel, és a befektetett összegnek megfelelően kerüljön tulajdoni hányad a nő nevére. És ebbe már bele kéne venni azt is, amit eddig rá költött. Ha a férfi ebbe nem egyezik bele, akkor törlessze.csak egyedül a hitelét. Ennyi.

2018. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Őszintén szólva, egyiket se csinálnám, mert mind a kettő hülyeség:) Mellplasztikát nem díjazom, a természetesség híve vagyok. Az meg végképp nagy hülyeség lenne, hogy az általam összekuporgatott pénzt odaadjam vki másnak a hitelébe, függetlenül attól, hogy a párom-e vagy sem. Mivan ha szétmegyünk, elúszott a pénzem? Ebbe tuti nem mennék bele. Ha közös lenne a hitel, akkor persze más lenne a helyzet.
2018. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!