Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Okozhat problémát a kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozhat problémát a kapcsolatban, ha a felek nagyon különböző családi háttérrel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

Az egyik fél nagyon rossz családi háttérrel rendelkezik, a szülők nagyon szegények, hol dolgoznak, hol nem, tele vannak adóssággal. A gyerek egész életében az hallotta hogy erre nincs pénz, néha kajára is alig futotta. Felnőttként a szülők elvárják hogy a gyerek támogassa, érzelmileg zsarolják.

A másik fél pont az ellentéte. A szülei nem gazdagok, de jól élnék. Soha nem volt probléma bármit megvenni, kifizetni gyerekként, legalábbis az alapvető dolgokat nem. A szülők segítik a gyereket ahol tudják, vettek neki lakást, autót, szükség esetén nagyobb kiadásokba beszállnak.


Ebben az esetben okozhat problémát az eltérő családi háttér? Nagyon más gondolkodású lesz a két fél?


2018. márc. 4. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nalunk nincs ebbol semmi problema. Inkabb megkonnyiti a dolgokat.
2018. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem, vagy maximum abból, hogy magamra vagyok picit spúrabb ( én jöttem a csóreszoktól)

Viszont 10x olyan keményen tanultam, és dolgozom, hogy nekem sose kelljen abba szenvednem, hogy nem vehetek meg ezt-azt.

Viszont, néha már túlzottan oylan vagyok, hogy magamnak nem venném meg, páromra meg iszonyat "pénz-vak" vagyok, és nem érdekel mi mennyibe kerül.

2018. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerősöm problémás kapcsolatában ez az egyik gond.

Az egyik fiatal jól keres, a másik keveset. A szüleik meg pont fordítva tehetősebbek.

Mindkét anyagilag jobban állónak nem tetszik, hogy a másiknak kevesebb van.

2018. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 mondjuk nem értem,a szülőt mit zavarja a másik szülő anyagi helyzete.. Vagy nem értem a mondatot. :D


Nálunk én vagyok, aki nagyon szegény családból jött, kb mint a fenti.

Eddig szerencsére nem votl ebből gond, párom is elfogadta, sosem zavarta.


Viszont tetszett már meg egy srác nagyon, és ő eléggé jómódú családból van, amennyire megtudtam. Ott engem zavart volna, féltem volna emiatt is kapcsolatba kerülni vele, pedig nagyon tetszett akkor.


Egyébként a mai viágban nem szabadna ennek gondot okoznia. Én is el tudom magam tartani, nem keresek annyira hú de rosszul ( de annyira jól sem), haza is segítek kicsit ha tudok.

2018. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól értetted.

Azért mert a szülő azért ezt-azt ad a gyerekének. És feltűnik ha a másik család kevésbé támogatja a gyerekeket.

Pl esküvő, közös lakás, bútor, függöny, akármi esetében.

De ez a fiatal páron belül is érződik. Pl ki mennyit tesz egy nyaralásba stb.

2018. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!