Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Életkezdési krízist együtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életkezdési krízist együtt, vagy külön-külön könnyebb megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy nő és egy férfi. Mindketten eletkezdési krízisben (kapunyitási pánik) vannak. Megismerkednek, rájönnek hogy sok közös van bennük, jól érzik magukat egymás mellett. Rájönnek, hogy hasonló válságban vannak. (Nem tudják, hogy pontosan mivel szeretnének foglalkozni, merre induljanak el az életben)

Az egyik fél azt gondolja, hogy hasonlóak a problémák, közösen könnyebben irányt mutatnának, segítenék egymást, bíztatnák, motiválnák egymást.


Másik azt gondolja, hogy ha a másik sem tudja, hogy mihez kezdjen az életével, hogy tudná segíteni őt? Saját életét nem tudja menedzselni, akkor hogy tudná az enyémet?


Kinek van igaza? Ki látja jobban a dolgot? Szakítás a jó vagy fűzzék jobban össze az életüket?



2018. márc. 12. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megihletett az előbb egy kérdés? :)

Ha már együtt vannak és egyébként jó a kapcsolat, akkor felesleges emiatt szakítani.

De ha meg nincsenek együtt, akkor én is úgy látnám, ahogy a második. Először külön-külön menedzselni az életüket, és később meg egymásra találhatnak.

2018. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz. Egy motiváló partnerrel egyszerűbb.
2018. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A másik nem ismeri a segíteni szó jelentését és a pszichológiai hátterét a két elme egymás felé irányuló jó vágyásának.


E esetben természetesen az első gondolja jól.


Szakítás vagy közelebb kerülés irreleváns. Amíg segítik egymás, közelebb fognak kerülni, főleg pánikkorszakban.

2018. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is többre jutnak együtt, viszont nehéz lesz. Küzdős kapcsolat, de végül együtt sokkal messzebb juttok.
2018. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Együtt lenne értelme folytatni. Külön sokkal nehezebb, sőt igazából eddig sem ment, ha jól értem!
2018. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben. Nagyon borúsnak láttam mindent. Vele ez fokozódott, nem bírtam megbírkózni a helyzettel, szakítottam. 2 hét sem tekt el és elkezdett borzalnasan hiányozni. Megfordult bennem minden, rájöttem, hogy egy a sorsunk, nem is akarok senkit. Ráírtam hogy megbántam, hogy hülye voltam. Beláttam hogy neki volt igaza, aztán belekezdtünk ismét. Nagyon hamar össze is költöztünk és jobb lett minden. Hamar megtaláltuk a kiutat. Megtaláltuk az utunkat. Jegyben járunk, ősszel lesz az esküvőnk.

Igazából nem bántam meg hogy szakítottam, szükségem volt rá, hogy észheztérjek.

Ha a kérdés nem elméleti, akkor maradjatok együtt, közösen minden sokkal könnyebb!

2018. márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!