Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek egy pszichológushoz?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyunk együtt barátommal,együtt is élünk szeretjük egymást. Nekem viszont sokszor jutnak eszembe rossz gondolatok,amik miatt szomorú és lehangolt leszek. Volt barátnőjével 3 évig járt és valahogy úgy érzem,hogy nem tudok a nyomába érni. Pedig sose emlegeti őt,csak én érzem így....nekem úgymond ő az első igazi szerelmem,akit tényleg hihetetlenül szeretek és szerintem mélyen belül az bánt,hogy neki nem én vagyok. Hogy az előző lányt is szerette legalább ennyire,vagy még jobban...nem tudom. Nagyon rossz,amikor ilyenen töprengek. Barátom azt mondja,hogy menjek pszichológushoz. De nem akarok,mert tudom hogy csak az jönne,hogy majd az idő bebizonyítja hogy jobb vagyok-e mint az előző lány. Erre meg magamtól is rájövök...ezeket a gondolatokat mégse tudom elűzni :( Mit tegyek?


20/l


2010. jún. 10. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus biztos, hogy nem mondana ilyet.


Ezt a dolgot ki kell beszélned magadból és ésszerű, reális érveket kell kapnod arra, hogy miért felesleges ezen szoronganod. Egy pszichológus tényleg tud segíteni, szóval én is csak ajánlani tudom. Hamarabb túl leszel ezen.


20F

2010. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi :(
2010. jún. 10. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:
nincs önbizalmad, kicsit csinosíts magadon, legyél belevalóbb, vadabb
2010. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobb ha elmégy pszichológushoz, minthogy elveszíted a fiút akit szeretsz. Biztosan nagyon zavaró neki amilyen vagy, azért mondja hogy menj el. Mindenki töprenghetne olyan dolgokon amiken te, de mégsem teszi, mert boldog akar lenni, és nem lesz az aki a múlton rágódik. Azért van veled, mert téged szeret. Ha a másikat szeretné akkor vele lenne. Menj orvoshoz, vagy ne sírj ha elhagy a fiú. Ki szeret állandóan nyafogást meg depressziót hallgatni?
2010. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

menj el pszihoklógushoz, és, ha futja akkor hastáncolni is. a hastánc hatalmas önbizalmat ad a nőknek :D

én már voltam hastáncolni és azóta sokkal több az önbizalmam és nyiltabb vafgyok. csak ajánlani tudok :D

2010. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez volt már velem is! 17/L vagyok.

Néha nekem is eszembe jutott, hogy a volt barátnője jobb volt-e neki, meg engem sosem fog annyira szeretni stb. Szóval ilyen butaságok.De most szombaton leszünk 1 évesek, és már túltettem magam ezen. Felesleges ezen rágódni, élni kell az életet,és boldognak lenni.

Szerintem nem kell pszichomókus, hanem legyél sokat a barátoddal, szeressétek egymást, és NE agyalj ilyen dolgokon.


22/F

17/L

2010. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
menj dokihoz, én azt tanácsolom neked, különben elveszíted a pasid. én is jártam régebben, ilyen problémákkal is, és sok minden másban is segített, a mai napig elmegyek hozzá néha-néha. nem csak meghallgat, de tanácsot is ad, kibeszélheted minden bajodat, főleg hogy nem ismer, nem a barátod, nem a rokonod, így mint kívülálló, jókat fog mondani. hidd el. nekem még az önbizalom növelésben is nagyon sokat segített. én merem ajánlani. mert ha túl féltékeny vagy, az bizony tönkreteszi a kapcsolatot! 27/L
2010. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én leszavazom a pszichológus ötletet. Én a legjobb barátnőmmel, vagy akár anyukámmal is meg tudom beszélni az összes problémámat...De kinek hogy.. Na ennyit a pszichológus témáról, a másik pedig az, hogy nekem is ez volt/ez most is a bajom. De ma már kezdem magam túltenni ezen.. Az én barátomnak sem én vagyok az első, és én is ezen agyaltam, hogy biztos mást jobban szeretett stb. Meg az egyik barátnőjével nem ő szakított, hanem a csaj szakított vele, és még most is szoktak beszélni (pedig régen voltak együtt, és nagyon kevés időt, és az a pláne hogy semmi komoly nem volt közöttük - és mégis féltékeny vagyok), és nekem is mindig eszembe jutnak a hülyeségek, hogy őt biztos jobban szerette - lehet még most is egy kicsit - meg a többi sz*rság.

Komplikálok néha össze vissza - persze csak magamban - aztán nyugi van..


Annyit tudok csak mondani, hogy ezzel nem tudsz mást csinálni, mint hogy belenyugszol. Ha jobban szerette a másik csajt, ha nem, ez ellen aligha tudsz tenni.. Lehet hogy hiába hozod ki magadból a maximumot, akkor se fogsz neki olyan jó lenni, mint a másik lány. DE! Viszont lehet, hogy életében nem volt még ilyen lány mint te, akit ennyire szeretett volna, és lehet hogy ha a legrosszabb formádat hozod, akkor is te vagy neki a legnagyobb kincs. Reméljük az utóbbi az igaz :)

Bocs a hosszú szövegelésért, kicsit elragadtattam magam :D

2010. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Olyan, mintha számodra a pszichológus egyenlő lenne a fogorvossal. Próbálj inkább úgy hozzáállni, mint a "lélek karbantartója", és menj el... Biztos vagyok benne, hogy egyszer sem fog olyasmit mondani, ami még jobban elbizonytalanítana.(Már ha jó pszichológus.) Egyébként nem hiába "ex" az előző barátnője, szóval ne érezd úgy, hogy a barátod szemében jobb nálad...
2010. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezeket a gondolatokat el lehet űzni! Egy pszichológus ebben tud segíteni, és biztosan nem fog olyat mondani, hogy az idő majd mindent megold/eldönt.


-- egy pszichológus --

2011. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!