Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nincs ideje a páromnak rám,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs ideje a páromnak rám, emiatt másokkal töltöm az időt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal másfél éve vagyunk együtt, mindketten 22 évesek vagyunk, egyetemisták.

Páromnak mondhatni alig van ideje rám, hetente annyi időt töltünk együtt, hogy mondjuk egy villámtalalkozás egy pizzázás erejéig, meg egyszer nálam alszik ami annyiból áll, hogy ideesik este 8kor aztán reggel 6kor megy is.

Ezt az egészet azért nem tudom elfogadni, mert saját magának köszönheti az időhiányt. Tudni kell róla, hogy megfelelési kényszere van minden felé, csak felém nem. Szereti játszani a tökéletes megbízható embert, akire mindig lehet számítani. Hogy értsétek is miről beszélek említek néhány példát.

Az egyetemen elvállal mindenféle önkéntes meg szabadon választható programot, tevékenységet, amivel kb a kutya nem foglalkozik, de ő elmegy, csinálja, persze semmi értelme. Az eredményeit nem befolyásolja. Mindig mondja, hogy mennyire nincs kedve hozzá, de azért csinálja, a semminek.

Aztán visszajárkál a volt gimijébe, segítgetni, programokon részt venni, holott oda aztán már semmi köze tényleg, de élvezi, hogy a volt tanárai meg el vannak ájulva tőle, hogy ő mennyire rendes gyerek.

Mániákusan csinálja ezt, amik tényleg értelmetlen dolgok, ezekkel táblázza be a mindennapjait, és már baromira idegesítő. Félreértés ne essék, nem a kötelező előadásokról vagy ilyesmikről beszélek, hanem a mihaszna hülyeségek, mint pl a múltkor is szombat este visszament a gimijébe (volt ilyen gimis buli ott) jegyet árulni, holott senki nem kérte rá, de ő mennyire rendes és megy segíteni stb.

Tele van a hócipőm ezekkel már. Nem arról van szó, hogy nem szeret, ne mondjátok ezt, egyszerűen bele van kódolva a génjeibe ez a viselkedés, az apja is ugyanilyen. Próbáltam beszélni vele erről százszor, eredménytelenül.

Konkrétan ott tartok, hogy jóformán kialakult az életem nélküle, ha segítségre van szükségem nem tőle kérek. Igazából már megszoktam ezt a helyzetet, nem az vagy hogy sírok miatta, csak úgy elgondolkodtam a kapcsolatunkon. Szabadidőmben barátnőkkel, haverokkal vagyok, hétvégente bulizni megyek, mert ő úgysem ér rá, mert épp valahol “nyalizik” én meg nem fogok otthon ülni egyedül. Szeretem őt, szeretnék vele több időt tölteni, ez a helyzet, hogy elvagyok nélküle kényszerből alakult ki.

Nemtudom mi lenne a jó megoldás. Ti mit tennétek a helyemben?


2018. márc. 23. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a megoldás, hogy házasodjatok össze, és szülj legalább két gyereket. Már ha te vagy a nő. Csak vicc, csak vicc!!!


A komoly válasz az, hogy ez nem kapcsolat, ideje kimondani. De erre miért nem jön rá magától valaki, aki egyetemi tanulmányokat folytat?

2018. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rájöttem én is erre persze, hogy mondhatni értelmetlen kapcsolat. Csak kicsit elgondolkodtam rajta, hogy én vagyok e ilyen elégedtlen, mert az apja ugyanilyen, az anyja meg 25 éve vele él, és boldog, szereti a férjét.

Aztán néha magam hibáztatom, hogy nekem semmi sem elég stb.

Mert szoktam olyat csinálni, hogy mondjuk van szabad másfél órája és felajánlja, hogy kiszakad hozzám, de én visszautasítom, haragból, mert ez nagy semmi. Hiányzik a kapcsolatunkból pl az, hogy eltöltsünk egy teljes napot együtt, értelmesen, hogy csinálunk valamit az evések és a tv nézés en kívül. Ti hogy vélekedtek erről?

2018. márc. 23. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

A baratodnak nem a parkapcsolat most a legfontodabb. Te is egy heti beiktatando program vagy.

Legalabb is jelenleg.

Csak megjegyzem, nem ertelmetlen, amit csinal. Azontul hogy segit masoknak, kapcsolatokat szerez, ami a kesobbi eleteben jol johet, viszont tarhatna egyensulyt, ha valoban szeret. Beszeljetek meg, hogy legalabb hetvegente tobbet legyetek eggyutt, legyenek kozos programok.

2018. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én vagyok. Az elvárásod egyáltalán nem tekinthető túlzottnak. Lehet, hogy egyes pároknál, vagy akár házastársaknál működik ez a - számomra - langyos kapcsolat, másoknál nem. Ha te nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban, ne folytasd. Találsz majd olyan férfit, aki hasonlóan vélekedik a párkapcsolatról, mint te.
2018. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy pont abban a korban vagy,amikor a szerelem az elsödleges,és a kapcsolat valós minösége eltörpül emellett. Ilyenkor nagyon nehéz kilépni egy rossz kapcsolatbòl. Közbe meg elveszed magadtól a lehetöséget,hogy találj valakit,akivel átélhetnél egy igazi szenvedélyes,intenzìv kapcsolatot. Én a helyedben leülnék elsö körben és elmondanám,hogy ez ìgy szar és változtatni kell. Ha nem változna semmi,akkor meg keresnék mást. Ùgyis járkálsz el haverokkal,járj akkor nyitott szemmel.
2018. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag neked különálló életed van tőle. Most ha belegondolsz, ez igy nem kapcsolat, egyszerűen két különálló életetek van, Akkor meg minek a kapcsolat? Lehet jobban járnál valakivel, aki tényleg akar rád időt is szakitani.
2018. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarul mindenki éli az életét, és hetente egyszer összejártok du.gni. Ez aztán a nagy szerelem...
2018. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!