Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? A felmondás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? A felmondás a jó megoldás?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a párommal, esküvőt és babát tervezünk, mindenünk meg van, minden ok volt a tegnapi napig.

Reggel bemegyek a melóhelyemre és az egyik régi nagy szerelmemmel találkozom, vidéken dolgozott korábban és most átkérte magát Budapestre. 6 évvel ezelőtt jártunk nem hosszú ideig, de sajnos gyorsan vége lett(külső okok miatt), jó viszonyban váltunk el. Idáig nincs is semmi probléma, ez a múlt, most meg a jelen van. Ebéd közben leültünk beszélgetni, mindketten kapcsolatban vagyunk, szóval ezzel sincs probléma. A probléma az, ha meghallom a hangját, vagy megérzem az illatát, akkor végem, amikor találkoztunk és átöleltük egymást úgy éreztem magam mint 6,5 évvel ezelőtt és sajnos ez az érzés nagyon ritkán tör elő belőlem(szinte remegtem).

Este, mikor hazaértem, a párom azonnal látta, hogy nincs valami rendben(olyan voltam mit egy élő halott), tudtam, hogy ezt el kell mondanom. Végighallgatta és visszakérdezett, hogy mit akarok tenni, mert ez így nem maradhat, munkahelyet kell váltanom mihamarabb. Egész este fenn voltam, a gondolataim cikáztak ezerrel. Nem attól félek, hogy a mostani partnerem megcsalnám, hanem attól, hogy nem tudnék rá koncentrálni, összezavart az egész.

Egyik barátom(munkatársam) szerint nem kell ennyire beszarian viselkednem, mindösszesen annyi történt, hogy meglepett a dolog és nem tudtam felkészülni a történtekre.



2018. márc. 27. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha máshol dolgoznál, akkor már nem jelente semmit az az ember?


Van, ami elől nem lehet elfutni. A párod csak azt akarja, hogy ne hagyd el. Ami érthető. De ettől még az alap kérdés nincs megválaszolva.

2018. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha felmondasz, akkor továbbra sem zárod le a dolgot, csak elfutsz előle. Készülj fel rá, hogy látni fogod, találkozni fogsz vele. Amikor jönnek az érzések, erősítsd meg magad, kezeld az egészet nagyon tudatosan, légy tisztában vele, hogy most mi történik benned, de mindig gondolj arra, hogy mi a helyes döntés és hogy ezt le kell zárnod magadban. Légy kíméletlen, módszeres és kitartó.
2018. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felmondással véglegesen kikerülnétek egymás látóteréből, azt mondanám, oké, mondj fel.

De mi a garancia arra, hogy mindketten betartjátok, hogy nem keresitek egymással a kapcsolatot? Túl sok a lehetőség, ott a net, a facebook, stb. Lehet, hogy elcsesznél egy jó állást, és ugyanott tartanátok, ahol most.

2018. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne tervezzetek babát, kérlek!
2018. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem ertem meg az ilyen erzelmileg fogyatekos embereket mint amilyen te is vagy. A parod kenyelmes akkor legyel vele, de ha a volt "szerelmed" ilyen erzeseket valt ki beloled akkor miert nem lehet vele ujra megprobalni?

En nem tudnek a "szívemnek" parancsolni, ugy elni, hogy van valaki aki irant ilyen erzeseket erzek, es megis inkabb massal vagyok mert az oke..

Te tudod amugy, felmondhatsz, de barhol osszefurhatsz vele meg az eleted soran, akkor mindenhonnan elmenekulsz majd?

2018. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"ha a volt "szerelmed" ilyen erzeseket valt ki beloled akkor miert nem lehet vele ujra megprobalni? "


Ezzel csak az a baj, hogy a volt szerelme álláspontját nem ismerjük. Párban van már ő is. Azt nem tudjuk, hogy ő is álmatlanul hánykolódik-e éjszakánként, vagy csak a kérdező.

2018. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A felmondás csak a probléma szőnyeg alá söprése lenne.

Nem zártad még le magadban ezt a másik férfit. Az évek múlásával feledésbe merült, de ahogy feltűnt a színen, máris felkavatt. Ha lezártad volna, és igazán szeretnéd a jelenlegi párodat, nem tudna felkavarni. Érthető, hogy a párod a felmondást javasolja, mert nem akar elveszíteni, és azt hiszi ez elég a probléma megoldásához. De az sose jó megoldás, hogy homokba dugjuk a fejünket. Nem kell mindenáron erőltetni a pároddal a kapcsolatot, mert jaj minden tök jó volt, meg ilyen-olyan tervek stb. Ez most rávilágított arra, hogy nem biztos, hogy ő az igazi. Sőt, biztos nem az, ha egy 6 évvel ezelőtti ex láttán görcsben van a gyomrod. Ha ő lenne az igazi, semmilyen más férfi nem tudna ilyen érzéseket kiváltani belőled.

Szóval en azt mondom, most ki kell várnod mi lesz a későbbiekben. Lehet, hogy ő is hasonlóan érez, és újra megpróbálhatjátok. Vagy kiderül, hogy esetleg nálad is csak a kezdeti sokk volt. Vagy akármi. De most még házasság előtt vagy, pont jókor jött ez az egész, kiderülhet, hogy valóban a párod-e a megfelelő társ számodra, vagy sem.

2018. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy tudom, hogy ez lényegében mindegy, de itt most a kérdező nő vagy férfi?
2018. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk annak sem tudom mi értelme, hogy ölelgetitek egymást... minek?!
2018. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát, én most úgy válaszolok, hogy konkrétan nekem is van ilyen személy az életemben ( mindkettőnknek párja van), hosszú kapcsolatban vagyok.


Őszintén úgy gondolom, hogy valóban nagyon nem jó ötlet és nem segít, hogy minden nap kb egy légtérben vagytok/lesztek, mert ezek az érzések nem fognak elcsitulni, sőt..

Én csak kb 2-3 havonta találkozok azzal a szeméyle, aki iylen remegést meg mindenet előhozott belőlem, és 1-1 találkozás, interakció is nagyon felkavart belül...

Ez az erős vonzalom nem múlik el csak úgy.


De az nem igaz, hogy sosem éreznél vonzalmat más iránt. Az elköteleződés és hűség pont arról szól, hogy bár lezsnek vonzalmak, te a párod mellett tartasz ki és nem engedsz a kísértésnek.


Egyébként valóban gondold át, mit szeretnél.

Lehet, hogy újra összejöttök.


Viszont egy jó tanács: ha erre nincs müd vagy nincs értelme, és te a párod mellett maradsz: az én tapasztalatom az, hogy igen, akkor jobb megszakítani a kapcsolatot a másikkal, különben a saját kapcsolatodban sem fogsz funkcionálni csak félig. Tapasztalat, ezzel küzdök én is egy ideje.


Megjegyszem szerintem az elég jó kapcsolat, ahol erről tudtok beszélni. A legtöbben erre képtelenek. Ezt pedig vagy meg tudjátok oldani, vagy nem és akkor itt a vége.

2018. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!