Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom örül a nyomoromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom örül a nyomoromnak annak ha rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Most voltam először féltékeny ténylegesen. Előtte soha sem voltam az,nagyon magas a tűrő képességem és nem egyáltalán nem okoz gondot számomra ha a barátomhoz más nők is közel kerülnek. Lehetnek lány barátai,vannak is neki, néha eljár a haverokkal bulizni,sörözni, a flörtöléssel is úgy vagyok,hogy észre se veszem,nem szoktam a barátom lépéseit figyelni. Sok teret hagyok neki,mert fordítva is ezt "várom" el. Nem kell egymás nyakában lihegnünk mindenkinek van magánszférája. Pl nem érdekel mit csinál a telefonján és nem tudom a jelszavát soha nem kértem el a készülékét valami ürügyet keresni csak,hogy ellenőrízgessem őt. Szóval minden rendben van szerintem. Viszont már volt rá példa hogy a barátom (szerintem) direkt féltékennyé akart tenni. Nem igazán értem most sem hogy mi volt ezzel a célja. Eleve láttam rajta,hogy ez valami "teszt" meg amúgy sem voltam féltékeny. Aztán most az egyszer tényleg picit az lettem. Ő jóban van az exével, ami engem nem zavar,nen az én dolgom, nem szeretnék kapcsolatokat tönkre tenni, ha ők barátok maradtak akkor rendben. Nem lehet mindenkit azért leépíteni mert vagyok ÉN és minden rólam szóljon csak aki vetélytárs lehet azt zárja ki az életéből. Ez nem így működik. De most ez a nő elhívta két napra valami pizzériába ahol mindkét nap "nyílt"napot tartanak és meglehet kóstolni a kajákat több pizza fajtát lesz valami közös főzés is a konyhán,mehet akárki,idegenek is stb. Én is mehetnék,de nem akarok engem nem érdekel ez azért meg nem akarok elmenni,hogy a barátom mellett őrködjek,mert az undorító! Viszont böki a csőrömet,hogy a csaj közben màr azt is tervezgeti,hogy a nyáron elmenjenek hajózni. Mivan? A barátom azt mondta,hogy az exének is jelezte,hogy csak akkor menne ha én is mehetnék vele. Egyedül nincs kedve az egészhez. Most mondhatnám,hogy ez megnyugtatott..de nem..kezd zavarni az exe viselkedése és hogy már programokat szervez vele amik nem is most hanem majd később lesznek. Elmondtam a problémámat a barátomnak mire ő igazából majdnem kicsattant az örömtől,hogy féltékeny vagyok. Nem tudom mi a fenéért érzi magát attól jól hogy én féltékeny vagyok? Kérdeztem,de egyenes választ nem kaptam. Csak hogy jól esik neki,még sosem voltam féltékeny, aranyos vagyok stb. Én ezt nem tartom egy pozitív dolognak és eléggé felmérgeltem magam ezen. Most komolyan a nyomoromnak örül? Nem azt mondom,hogy sajnáljon..meg oké,hogy megtudtuk beszélni az exes témát nagy vonalakban de jobban érdekelte hogy féltékeny vagyok. Vigyorgott ölelgetni akart. Nagyon bosszantott,hogy konkrétan felvidult amikor én sz****ul éreztem magam.


23/N 27/F


2018. ápr. 12. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Talán mert úgy érezte, tojsz a fejére, és mindent elnézel, semmi sem érdekel... nekem sem tetszene ez. Nem kell féltékenykedni, de hogy a párom konkrétan tényleg le se szarja, kikkel vagyok, mit csinálok? Ez a másik véglet szerintem.
2018. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy eddig azt hitte, hogy azért nem féltékenykedsz, mert nem is fontos neked az egész kapcsolat. Nem a nyomorodnak örül, csak megbecsülve érzi magát szerintem. Nem mondom, hogy így kellene kezelnie ezt a helyzetet, de nekem nem úgy tűnik, hogy az egészet rosszindulatból teszi.
2018. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Mutasd meg neki ezt a kerdest, mert ebbol a sok gyozkodesbol meg ervelesbol csak annyi a vilagos, hogy az idod 99%-ban majd megorulsz a feltekenysegtol, csak szegyelled.
2018. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocsi,de nem igazán értem. Mert én nagyon sokat foglalkozom vele a kapcsolatunkkal és kimutatom a szeretetemet is. Törődöm vele. Sokat vagyunk együtt,bármiben segítségére vagyok, meghallgatom, tanácsot adok. Már együtt élünk és így egyre több időm van rá. Nem szoktam őt elhanyagolni, ő sem mondta sosem. Teljesen normális velem,nem veszekedünk,tudom,hogy elmondaná ha amúgy tényleg valami zavarná komolyan. Hiszen én is elmondtam ezt,hogy ez már nem tetszik. Legalább jeleztem,de hogy későbbiekben mitcsinál azt például nem fogom neki megmondani avagy többször a elmondani,hogy mi a bajom. De ha valaki attól érzi magát megbecsülve ha féltékeny a párja akkor tényleg velem van a baj,mert én nem így fejezem ki az érzéseimet.
2018. ápr. 12. 09:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Na de épp ez az,hogy nem voltam eddig féltékeny meg most is lecsendesett már bennem minden így hogy legalább elmondtam neki mindent. Nagyon sok minden nem zavar,mert bízom a barátomban. Csak nehogymár egy negatív tulajdonságot a féltékenységet a szeretet mércéjének használjuk vagy ha én nem voltam eddig az és nem fojtom meg a másikat akkor már le"***om a barátomat. Ő nem is mondott ilyet soha. Szerintem tudja,érzi,hogy törődöm vele.
2018. ápr. 12. 09:51
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem veled van baj, de el tudom képzelni, hogy valaki ettől érzi magát "értékesnek", még akkor is, ha egyébként nincs elhanyagolva. Ha erről van szó, akkor igazában nem tehet róla, mert lehet ez mélyről fakadó dolog is.
2018. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Rengeteg kötődési problémás, szarul szocializálódott, érzelmileg ostoba ember van, akik azt hiszik, hogy a féltékenység a szeretet jele vagy egyáltalán van hozzá bármi köze is. Ők tényleg attól érzik, hogy szeretve vannak, ha a másik annyira defektes, hogy állandóan retteg, hogy elveszíti őket és ezért bizalmatlan és kisajátító velük szemben. Úgy tűnik, a barátod ezt a tábort gyarapítja.. Egy alapos beszélgetést megér a dolog szerintem, ültesd le és értesd meg vele az álláspontod.
2018. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Valami oltári kommunikációs zavar lehet nálatok. Egyértelműen játszmázik veled, direkt féltékennyé akart tenni. Ennek nyilván oka van, amit jó lenne, ha őszintén elmondana neked. Mert most nem őszinte veled, ebben biztos lehetsz. Nekem úgy tűnik, Te sem vagy magaddal őszinte. Nézz magadba egészen mélyen! Tényleg nem vagy féltékeny, tényleg nem érdekel, kikkel barátkozik a barátod? Vagy csak meg akarsz felelni? Ha csak meg akarsz felelni, akkor könnyen túlzásba eshetsz. Nagyon vékony a határ a "nem vagyok féltékeny" és a "tojok rád" között. Ráadásul ez minden embernél máshol van. Rátok férne egy beszélgetès, kinél hol ez a bizonyos határ.
2018. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot és megfogadom.


Nem, tényleg nem voltam féltékeny. Semmi megfelelési kényszeresség nincsen bennem. Nekem is sok ellenkező nemű barátom van így tudom,hogy nem kell semmi rosszra gondolnom,nem kell aggódnom,nem csak mert bízom a barátomban,de szerintem neki is ahogy nekem is lehetnek férfi/nő barátai ismerősei. Az meg egyszerűen tényleg csak nem érdekel,hogy kivel mit beszélget. Mert semmi közöm nincsen hozzá. Még 18 éves volt egy rövidebb kapcsolatom, az akkori barátom ha nem nézhette meg a telefonomat rögtön megvádolt,hogy titkolok valamit. Miközben csak nem szerettem ha kotorászik benne így én sem fogok más telefonjában matatni, de ellenőrízgetésre meg végképp nem akarom rászánni magam. Amúgy ezt csak azért hoztam fel a kérdésem alatt is a kiegészítésben,mert a barátom már nem egyszer nyúlt volna a telefonom vagy a laptopom után. Mondtam,hogy ne matasson a cuccaim között. Én miért nem érzek késztetést,hogy valakinek belenézzek a dolgaiba? Vagy úgy amúgy eleve..ez szerintem tolakodó viselkedés. Hogy kivel volt az nap azt pedig elmondja magától. Nem kell kérdeznünk egymást,csak mesélünk magunktól. :) ha féltékeny lennék akkor szakítanék. Olyan kapcsolatban nem tudnék lenni amiben nem érzem jól magam. Úgy hogy ha későbbiekben is baj lenne akkor nem sokáig tartana a kapcsolatunk. Én most abban reménykedem,hogy csak túl lihegtem és nem baj ha elmegy az exével a jövő héten. A hajós kirándulás meg odébb lesz,de a barátom miután elmondott mindent bővebben nem is voltam már féltékeny csak szimplán nem tetszik a dolog. De megtiltani hisztizni nem fogok. :) Már jólvagyok. :)

2018. ápr. 12. 11:31
 10/17 A kérdező kommentje:
Most inkább az zavart,hogy vigyorgott és annak örült,hogy én rosszul éreztem magam,aggódtam. Legyen szó bármiről ezen nem kéne mosolyogni. Én sem tettem soha! Fura lenne ha ilyen sz***al kéne kifejeznem a törődésemet. Ez beteges!
2018. ápr. 12. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!