Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátom nem akar velem elköltözni egy másik városba, ahol jobb munkalehetőségek lennének számomra?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom a munkahelyemen, de utálom. Azon a szinten vagyok már hogy, mikor tudom, hogy menni kell már előző este szorongok, hányingerem van. Ez az első munkahelyem, nem teljesen a szakmámban vagyok, mióta ott dolgozok azóta mindennap nézem az állásokat, hogy el tudjak jönni onnan, de nincs lehetőségem. Takarítókat, felszolgálókat és eladókat keresnek mindenhova. Meg persze mindenféle férfias szakmába (hegesztő,lakatos stb..).

Barátommal két és fél éve vagyunk együtt. Pár hónapja mondogatom neki, hogy költözzünk el innen Budapestre, mer talán jobban tudnék ott állást találni. De semmi. Azt mondja neki itt nagyon jó állása van, viszonylag sokat keres vele, és talán még Pesten se fizetnének neki ennyit. Annyira elkeserít, már viccesen mondtam neki azt is, hogy akkor nélküle megyek ami persze lehetetlen. A fizetésemből nem tudnék fenntartani albérletet plussz megélni még, de arra sem vágyok hogy egyetemista módjára összeköltözzek ismeretlenekkel. Én még itthon lakom a szüleimmel, de mindent magamnak fizetek, annyi, hogy nyílván lakbért nem fizetek. Barátom egyedül van albérletben, tőlem gyalog kb. 5 percre. Többször említette, hogy költözzek oda, de mindig mondom neki, amíg nem költözünk máshova, addig nem fogunk együtt élni. Szóval ez most állóvíz így. Egyébként más problémánk nincs, ezen kívül mondhatni tökéletes a kapcsolatunk. Csak én a munka miatt annyira ideges vagyok, mert nincs hétvégém se , és napi 11 órát dolgozom. Ha meg szabadnapos vagyok itthon kuksolok egyedül, hisz minden családtagom hétvégén szabad, meg a barátom is. Mit tegyek? Törődjek bele a sorsomba ?

22/L


2018. máj. 3. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nehogy már ez tartson vissza, nem akarok vészmadár lenni, de mi a biztosíték arra, hogy két év múlva is együtt lesztek még (?) lehet talál egy jobb csajt, vagy te egy jobb pasit. Ne így legyen, de költözhetsz te egyedül is, ha te úgy érzed, hogy ott, máshol jobbra fordulna az életed, a sorsod. Távkapcsolat is létezik a világon.
2018. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne törődj bele. Mérlegelj mi lenne a fontosabb.

Barátod nem valószínű hogy el fog költözni. Egyébként sokszor csalóka a budapesti magasabb fizetés, mert hónap végén még annyid sem marad sokszor mintha vidéken élnél és dolgoznál.

Jó alternatíva lehet az ingázás, ha nincs túl messze tőletek, vagy ott másik állást keresni ahol most éltek. Nem éri meg a gyomorideget az esetlegesen 10E ft al több fizetés. Többször váltottam munkahelyet most egy olyan helyen vagyok ahová többnyire boldogan megyek be, de semmi képpen sem undorral és rossz kedvel.

2018. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Azt gondolom nem a barátod kellene szekálnod a költözéssel, ha neki ott annyira jo helye van. Én sem adnám fel a biztos, jó állásom egy bizonytalan helyzetért. Meg ez a zsarolás se tetszik a részedről, hogy nem ķöltözöl hozzá csak mert ő nem akar BP-re vagy máshova menni. Ez mi????

Ne tőle várd a megoldást, és hogy feladja az eddigi jól működő életét, a saját karrieredért neked kell tenned.

Nézz szét a környező településeken is, olyan távolságra ami meg bele fér a napi ingázásba. Vagy szeded a sátorfád, és szerencsét próbálsz Pesten, keresel alberlőtársat stb. De az nem megy, amit most művelsz, hogy csak nyafogsz, hogy a munkádat se szereted, ott nincs semmi lehetőség, de egyedül meg nem költözöl, mert az újabb kihívásokkal már ugyancsak bajod van, és a barátod a k*cs*g, amiért nem akarja egyengetni a karriered.

Szedd össze magad, ha változást szeretnél, akkor teremtsd meg a lehetőségeket, ne másra mutogass.

2018. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát igen, xar világ van.

Aki nem találja a párját és jó munkahelye van, vagy aki megtalálta, de xar munkahelyen robotol.

Lehet rosszabb is lesz neked. Mert ha itt hagyod a barátod BP-en meg szingli leszel ahogy a többiek. És még kifogsz egy rossz munkahelyet. Én 45 évesen jöttem rá, hogy nincs is jó munkahely, szar emberekkel szar helyeken lenni, ez az élet. A jó munkahelyeket protekciósok elfoglalják. Inkább első a jó pár, ha szeretitek egymást. Ha bosszant a munkahely el kell egy másik szar munkahelyre menni. Vagy mondjad a barátodnak tartson el.

2018. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

1. szakíts, és keress új munkahelyet.

2. ingázol a két város között

3. maradsz, ahol vagy


Párom pl. szakított az akkori barátnőjével, mert ő jött ki Svájcba dolgozni, a csaj meg kijelentette, hogy soha nem jön külföldre.


Nem kötelező követnie téged, ha nem akar, maradhat ott is, majd talál mást, ahogyan te is.

2018. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Más: a jól fizető melóhelyemet, ahol a légkör is okés biztosan nem hagynám ott a bizonytalanért.


Menj akkro egyedül, de a barátodat hagyd békén, neki jó ott, ahol épp van.

2018. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

A barátodnak van egy jól fizető, stabil állása, amit szeret. Te magadat sem tudnád Pesten eltartani, de azt várod, hogy költözzetek fel együtt úgy, hogy se neked, se neki nincs munkája Pesten?

Szerinted ez logikus? És ha ott a párod nem talál munkát? ne adj isten, egyikőtök sem talál? Akkor mit csináltok?

2018. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!