Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom mindenáron azt akarja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom mindenáron azt akarja hogy hívő legyek, szerinte ördög van bennem hogy ellenállok?

Figyelt kérdés

És ez nem kamu, bármennyire is annak tűnik! Ok hogy ő az, meg neki ez fontos, de én ha el is fogadom bizonyos formában az ilyen dolgokat, az kb a legutolsó nekem. Kezdek elgondolkodni barátom mentális egészségén, mert hogy ez nem normális az biztos. Ismerek nagyon vallásos embereket, de azok sosem beszélnek így, és főleg nem erőszakoskodnának emiatt mással. A hit lényege tudtommal pont hogy a feltétel nélküli szeretet, elfogadás. De amit időnként ő művel az beteg. És ha csak annyit megpróbálok visszakérdezni hogy te úgy élsz e (mert bizony nem!) akkor egyből azt mondja hogy "hallgass sátán!, nem rólam van szó"

Szeretem őt, és amúgy normális(nak tűnik), de időnként a fejébe veszi ezt, és nagyon keményen próbál rávenni hogy térjek meg. Mit csináljak vele? Komolyan nem tudom mi legyen, nincs kedvem ilyen ostobaság miatt elhagyni, számomra a vallás inkább csak egy mese, a gyenge emberek, kétségbeesettek menedéke (ezt sose mondtam neki, az kéne mégcsak). Azt mondtam megtérek, mert egyrészt nem akarok ezen vitázni, másrészt meg valahogy eltudom ezt fogadni, csak nem ilyen erőszakkal. Harmadrészt meg azt hogy legbelül mit gondolok erről nem kell tudnia.

De sokkal inkább segíteni szeretnék neki, mert úgy látom hogy ez nála egy komolyabb pszichés probléma lehet, más hívők normálisak.

Vagy adjam föl, és meneküljek? Hagyjam ott egy talán nem is létező lény vagy energia miatt? Nekem ez kb olyan mintha azért hagynám ott mert nem hisz abban hogy a mezei virágokban tündérek laknak... A hit számomra magánügy, bármelyiket tiszteletben tartom, csak ne akarják rámkényszeríteni...


Bocs ha rossz a kategória, nem tudtam hogy hova tegyem, vallásba, emberekbe, esetleg egészségbe.



2018. máj. 5. 09:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Szakítás, ezen nincs mit agyalni sokat.
2018. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
En javaslom maradj vele, aztan majd gyere ide panaszkodni, ha egy este ritualisan kivagja a mellkasodbol a satant :"))))
2018. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#2 😂😂😂
2018. máj. 5. 09:23
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Az se teljesen mindegy, milyen vallásról van szó? Nem valami szekta véletlenül?
2018. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, az első mondatom nem kérdés, hanem kijelentés. Tehát: nem mindegy, milyen vallásról van szó.
2018. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld meg vele megbeszélni, hogy ha te elfogadod az ő hitét, akkor ő is fogadja el, hogy te nem hiszel abban ami ő, ha nem tud veled megegyezni, akkor nem maradnék vele. Tulajdonképpen akkor csak az jó neki, amit ő gondol, és azt akarja, hogy úgy viselkedj, amilyen nem vagy. Biztos a gonosz beszél belőlem is, de az ilyenekkel azt mondom jobb nem szórakozni inkább, mert be tudnak indulni, éz erőszakosak is lehetnek, nekem a kolléganőm akkora megtérítő, hogy ha nem állítom le az elején, akkor végighallgathatom a mestere minden taná. Egy életet eltölteni egy ilyennel? Inkább ne.
2018. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha jót akarsz magadnak menekülsz, mert ha te "megtérsz", a következő lépés az lesz, hogy mindenkitől eltilt aki nem hívő...

Ismerek olyan családot amit a vallás tett tönkre, mindenki normális alapból, de mióta anyuka "megvilágosodott", apuka nem akart , elváltak, a 2 ovis lány alig találkozhat az apjukkal akikvel amúgy imádják egymást, még a saját apjától (a papától) is eltiltotta a gyerekeket és azt mondja, hogy nem az apja többé, csak mert más nèzeteket vall.

Pedig mindenki aranyos, normális, segítőkész, csakhát anyukának lett ez a dolga...

2018. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem jönnék össze olyannal aki szektás vagy beteges vallási fanatikus

Ezek agyilag beteg “emberek” atmosott “aggyal”

Ha nem akakrod h kikészítsen idegileg a hulyeseegeivel akkor szakítás

2018. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Alapból katolikus, de azt mondja nem vallásos, csak hívő, az ami a vallásban van az szerinte is túlzás. Csak hisz istenben meg jézusban. De istenben szerencsére ő sem úgy mint egy emberforma lényben aki villámokat szór ha dühös, hanem csak mint egy intelligens energia. Energiaként én is eltudom fogadni, bár az leginkább a szeretet nekem.

Nem szektás csak kicsit(??) sérült lelkileg. Azzal van gondom hogy szerinte aki nem hisz ezekben az csak gonosz lehet, az az ördöggel van... És ha rátérek hogy hány vallásos van aki velejéig romlott, gyilkos, pedofil stb, na meg mi van a buddhistákkal akik a legbékésebbek, akkor azt mondja azok nem igazi hívők, a buddhizmusnak meg van köze istenhez...

Amúgy hozzám a buddhista áll legközelebb.

2018. máj. 5. 09:32
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
es a hazassag elotti szexrol mi a velemenye ennek a szent fiunak?
2018. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!