Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha összejött egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha összejött egy csomó problémám, és emiatt nem úgy állok a páromhoz, mint kellene, és nem is kívánom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő: eléggé összejött mostanában minden rossz az életemben. A közelmúltban elveszítettem 2 hozzátartozómat is (egyiküket rákban, szóval ott nagyon nehéz volt az utolsó időszak, a másik pedig egy "derült égből" öngyilkosság, amit senki nem sejtett előre, szóval az meg nagyon döbbenetes és megrázó volt), nagyszüleimet én hordom orvoshoz ~100 km-re, többször is én vigyázok unokaöcséimre, mikor az anyjuk nem tud otthon lenni, hogy nehogy az apjuk elvigye őket, mindezt úgy, hogy most zárom egyetemi tanulmányaimat, munkahelyemen is igyekszem teljesíteni, és még egy kisebb házfelújítás közepén is vagyunk (nem falszétverős nagy munka, de azért ez is ott van).

Ez elég sok most egyszerre.

Úgy érzem, emiatt túlzottan eltávolodtam a páromtól.

Sajnos sokszor vagyok fáradt, rosszkedvű, morcos. A párom a legmegértőbb ember a világon, ilyenkor mindig megnyugtat, hogy nincs semmi baj, érthető, hogy most ilyen vagyok, stb.

Én viszont már kezdem magam szégyellni-utáni emiatt. Alapvetően nagyon ragaszkodó típus vagyok, de most ebben a lelkiállapotban sokszor lennék inkább egyedül, és ami még nagyon rossz, hogy nem is kívánom a párom. Abszolút nem. Kb egy hónapja szeretkeztünk utoljára, azóta persze többször kielégítettem, ahányszor csak jelezte hogy szeretné, de egyrészt cserébe nagyon nem esik jól, ha ő próbál hozzám érni, másrészt ez sehol nincs a normális állapotunkhoz, a heti 6-8 menethez képest. Az ölelésen kívül nem igazán esik jól az érintése, és ez borzasztó érzés... A stressz miatt az utóbbi időben inkább csak fájdalommal járt számomra a szex, mint élvezettel, ez pedig eléggé le tudja rombolni az ember kedvét hozzá (legalábbis az enyémet lerombolta, konkrétan picit már félek a dologtól)

Annyi tartja bennem a lelket, hogy egyszer csak jobb lesz... a gyászt majd feldolgozom, nagyszüleim túl lesznek a műtéteken, unokaöcséim ügyében határoz valamit a bíróság, a diplomámat majd megkapom, szóval látom, hogy van kiút, de most így nagyon rossz, illetve nem tudom, hogy utána mi a teendő, hogy normalizálódjon végre a helyzetünk.

Természetesen a probléma megbeszélésén már túl vagyunk, többször szoktunk erről beszélgetni, de megoldást nem igazán tudunk találni.


Mit lehet csinálni ilyen esetben? Gondolom más is volt már ilyesmi helyzetben, mindenki életében vannak rossz időszakok, amikor összecsapnak a feje fölött a hullámok...

Hogy sikerült túllendülni ezen, kapcsolat szempontjából?

Mit csináljak, csináljunk, hogy újra kívánjam a párom, és főleg hogy újra közel kerüljünk egymáshoz?


2018. máj. 17. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Szervezettek töbször együtt közös programokat (túrázás.séta.picknik.stb) es persze sokat beszélgessetek.
2018. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Az megvan, minden hétvégén megyünk túrázni, ha szép idő van, most hétvégére is már ki van nézve az útvonal. :)

2018. máj. 17. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló körülmények és okok miatt ment tönkre a házasságom. Nagyon örülök, ha megértő párod van, ez nálam hiányzott, nem tudsz mást tenni mint időt adni magadnak és a pozitív dolgokra koncentrálni és megbecsülni azt, aki segít
2018. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Néhány terhet le kéne tenned. Nem akarom megmondani, melyik legyen az (dehogynem, az unokaöcséd) és ne csak a párodtól kérj türelmet, hanem mindenki mástól is. Legalább amíg a sulit befejezed. Másoknak is megértőnek kell lenniük, hogy mondjuk a házfelújításban sem jeleskedsz annyira.


Amúgy meg ki kell bírni, nagyon nem tehetsz semmit. Ha arra oda tudsz figyelni, hogy ne legyenek kitöréseid és ne a párodon csattanjon az ostor, akkor ügyes vagy. :) Normális, hogy most nem vagy happy, arra koncentrálj, hogy ne rosszabbítsd a helyzetet kimerültségedben.


Hogy a szexuális életetek hogy jöjjön rendbe arra sajnos nincs javaslatom. Én bízok benne, hogy különösebb trükközés nélkül helyre fog jönni. Talán ha sokat szeretgeted, odabújsz hozzá, megkéred, hogy csak simogassa a fejedet az segít. Mi ilyen apróságokkal őrizzük meg a hamu alatt a parázst a húzósabb időszakokban. Ha már ezen az egészen túl lennétek és még mindig nem kívánod őt na az tényleg baj lenne, de ez így még nem gáz. Van ilyen. Szerintem ilyenkor nem az a kulcs, hogy mit tegyél, hanem mit ne tegyél. Ne ő legyen mindig az utolsó, ne rajta vezesd le a feszültséget, ne csak vele merd felvállalni a konfliktust, ilyesmik. Legyetek gyengédek egymással, ha pedig egyedüllétre vágysz még az utolsó erődet szedd össze és lehetőleg kedvesen mondd ezt neki. Ha eddig is mindent így csináltál akkor nincs más dolog, mint türelmesnek lenni, ha pedig vége akkor fejezd ki a háládat és éreztesd vele, hogy tényleg becsülöd ezért. Minden jót!

2018. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


#4

Az a baj, unokaöcséimnél most mennek a bírósági tárgyalások, ugyanis az apjuk tavaly lilára verte a nagyobbik kisfiút, de most lejárt a távoltartási végzés. Szeretnék elérni, hogy ne találkozhasson a gyerekeivel (mindkét srác retteg tőle, telefonon se akarnak vele beszélni, a nagyobbik most 10 éves és az ujját szopja, ha az apja szóba kerül), de a gyámügy és a bíróság csak tökörészik, apuka meg rendszeresen mászkál a nyakukra fenyegetőzni addig is... :(

2018. máj. 17. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:
" nagyon nem esik jól, ha ő próbál hozzám érni," Ez nem magyarázhato a "csomo" problémáddal. Ezen el kellene gondolkoznod!
2018. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Éppen azt teszem. Én úgy érzem, hogy több oka van:

- a bűntudat, amiért nem kívánom - ha hozzám ér, úgy érzem közeledik, és egyből rám tör, hogy milyen rossz most ez így

- a fájdalom, amit már írtam

- feszült vagyok

Vagy szerinted mi okozhatja, és mit tehetnék?

2018. máj. 17. 12:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudod s megérted. Mélyítsd ezt így megváltozik a hozzáállásod. Ha megy, már csak rendszeresen kell gyakorolj s véglegesen felülírod magad.
2018. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt kitartást és türelmet kívánok neked! Én már a felébe is beleőrültem volna!

Ha a párod megértő már van némi szerencséd. Én amikor éreztem a stresszt és a fáradtságot magamon, beszéltem a párommal, hogy nagyon szeretem és ne vegye magára ha valamit éppen nem úgy teszek vagy mondok.. nem miatta van, csak túl sok minden van rajtam (amiben ő persze nem tud segíteni). Ez idő alatt mi nem is voltunk úgy együtt, nem volt közös program sem. Beszélj a pároddal, tárd ki a lelked, mi fáj, mi a probléma. Sokkal jobban fogod érezni magad. A dolgok hamarosan megoldódnak és minden újra jó lesz. Visszatér majd a szexuális vágyad is. Ilyen körülmények és stressz között nem csodálom, hogy nem tudod elengedni magad és nem kívánod.

2018. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Kicsit megnyugtattatok :)

2018. máj. 18. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!