Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet igazság az elméletemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet igazság az elméletemben?

Figyelt kérdés

Rövid idő alatt két megcsalás is történt a baráti társaságomban, plusz azt látom, hogy bővebb ismerősi körben aki házasodik, pár év után válik vagy csalja a partnerét (tisztelet a kivételnek).


Elgondolkodtam. Lehet, azért van ez, mert aki komolyan veszi a hűséget, monogámiát, házasságot, az sokkal tovább vacillál, keresi az igazit, visszariad, halasztja a dolgot, hogy biztos legyen az érzelmeiben, és tart a felelősség súlyától.


Aki meg semmibe tartja az egészet, az bátran belevág, épp mert semmi felelősségérzete nincs, nem veszi komolyan a párkapcsolatot, házasságot és hűséget, mert úgy van vele, ha félreq.r és kiderül, max. majd szakít vagy elválik. Nem nagy ügy.



2018. máj. 17. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Van.

Ez is megjelenhet az elmékben.

2018. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van benne valami. De sokan szerintem azért is jegyzik el egymást hamar, mert hirtelen jó ötlet és ott a rózsaszín köd ami megerősíti ezt.

De ott vannak ugye azok is akik együtt is maradnak, mert nem csak hirtelen ötlet+rózsaszín köd áll a háttérben.

Szerintem alapjáraton ez azért következik be, mert az emberek nem ismerik meg egymást eléggé. Nem azonos az igényük vagy a vágyaik, ezért lépnek félre vagy mennek szét.

2018. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem osztom az elméletet! Én 19 évesen mentem férjhez és biztos voltam benne, hogy ő az igazi. Ennek már 15 éve! Előtte 17 évesen volt egy nagyon nagy szerelmem, de mégis tudtam, hogy nem ő az igazi... hogy nem ugyanannyira szeretjük egymást és nem is lehetek mellette boldog. A férjem nem volt ekkora mindent elsöprő szerelem, de kétség kívül az igazi! Akiről tudtam, hogy jó férj és apa lesz és szerelmes is voltam, de nem az a másikért szenvedő szerelmes, hanem a viszonzott szerelmes. Soha nem is csaltam meg, mert nem is érdekelt senki más. Így 15 év után bennem is felmerül néha kísértés a megcsalásra, de csakis az új vágyakozás (szexuális) miatt, nem azért mert ő nem ugyanaz a számomra tökéletes ember lenne. Tehát az igazit is negcsalhatják csupán a szexuális vágyakozás, a hódítási ösztön miatt! 34/N,
2018. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne valami ( van benne pszichológia 😀), de az én példám az ellenkezőjét igazolja. Én kivártam, nem csaptam bele a lecsóba, 8 év után házasodtam,aztán mégis rossz vége lett,azaz válás.
2018. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emberek, élethelyzetek megváltoznak. A múltbeli döntéseinket viszont nem tudjuk megváltoztatni, csak viseljük a következményeiket. A jövőnket tudjuk többé-kevésbbé alakítani, de minél idősebbek leszünk, annál több múltbeli döntésünk határolja be ezt is. Ami egy bizonyos élethelyzetben a legjobb döntésnek tűnt, arról kiderülhet, hogy mostani állapotunkban bekorlátoz vagy ellehetetlenít. De akkor se tudunk változtatni rajta, legfeljebb elviseljük a következményeket, vagy megprobalhatunk kibújni alóluk, ki-ki erkölcsisége és vérmérséklete szerint.
2018. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha azalatt hoz valaki döntést a házasságkötésről, amíg tart a "rózsaszín köd", nagyobb eséllyel válik el, mint azok, akik hagyták lecsillapodni az érzéseiket és "józan állapotban" döntöttek a házasságkötés mellett. Persze, válás bármikor bekövetkezhet, de -ennek ellenére- érdemes megfontolt döntést hozni.
2018. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!