Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennyire rossz hogyha kritizálo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire rossz hogyha kritizálok másokat?

Figyelt kérdés
Párom megharagudott rám, mert szerinte sokat kritizálok másokat. Nem úgy,hogy én jobb vagyok nála, hanem egyszerűen egy véleményt alkotok,ami sokszor csípős hangvételű. Nem is apróságok miatt,mert igazából engem sem érdekelnek annyira azok az emberek akik nem a családunkban vannak,hanem alapvető emberi erkölcsök miatt. (pl. megcsalás, hazudozás, mások cserben hagyása) Mivel csak körülvesznek minket ilyen emberek, szerintem jogos ha van mindenkiről egy véleményem. Ha például kedves vagy humoros valaki akkor azt is elmondom. Önkritikám is van szerintem Ez tényleg csúnya dolog?

2018. máj. 20. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha ilyen teren alkotsz masokrol velemenyt az nem gond. Az h a parod ezen fennakad..plane a rossz erkolcsi peldakon...azt okkal teszi. Szerinted miert?
2018. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Amiket leírtál azok jogos kritikák.. legalábbis akkor ha valósak is(!), megalapozottak, nem alaptalanul gyanusítasz valakit ezekkel. A párod mit gondol erről, szerinte alaptalan?
2018. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha bunkó módon teszed az baj. Ha ítélkezel mások felett az baj. Ha felsőbbrendűnek hiszed magad az a 7 főbün egyike.

Ha nem tudod az embereket elfogadni olyannak amilyenek akkor sose leszel elégedett. Miért gondolod h te pl sose kerülhetsz olyan helyzetbe h megcsalás v akármi?

Az egy nagy kérdés h a jó dolgokat meglátod e, és h azt szoktad e mondogatni a barátodnak az emberekről?

Úgy tudnád az embereket elfogadni jobban, ha nem rossz meg jó kategóriába tennéd őket, hanem felfognád h egy ember rendelkezik jó meg rossz tulajdonságokkal, tehát vegyes. És azt is felfognád h sokan szr mintákat hoztak otthonról, nincs jó minta amit követnének, szociálisan feljődésben vannak. Pszicológusok pl mondják azt is h sokan azokat a szabadság vagy egyéb érzéseket kritizálják másokban, amiket magukban elnyomnak....!

Nem vagy Isten, ne ítélkezz! Megértem h zavar mások rossz szokása, meg káros, lehet ami neked káros az másnak öröm. Honnan tudod te h ki miért csalja meg a másikat? Mit hiányol, ott az is hibás sokszor akit megcsalnak, mert élehet h semmibe bvette a másik igényeit. Amíg nem látsz tisztán, ne ítélkezz!

2018. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem pletykálok, hanem ha tudok valakiről olyan dolgot ami erkölcsileg szerintem helytelen,akkor azt simán kimondom előtte. Úgy gondolom hogy ha nem neki akkor kinek mondanám?

Most úgy sértődött meg ezen,hogy a kollégái elég rendesen megszivatták és én segítettem neki ebből kimászni és ezután megmondtam róluk a véleményem. Ahelyett,hogy megköszönte volna megsértődött a "kritizáláson"

2018. máj. 20. 14:10
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg iszonyat negatív és fárasztó, ha folyton-folyvást mások életéről osztod az észt. Én meg tudok őrülni attól, mikor valaki csak nyomja a süketelést mások életéről. Főleg ha kritizálod, az borzasztó negatív, én sem viselném el, szánalmas és kicsinyes dolog mások életével így foglalkozni, főleg hogy nyilván nem is a szemükbe mondod, csak dől belőled a süketelés a hátuk mögött.
2018. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És a véleményedet az illető embereknek is elmondod, vagy csak a párodnak kell ezt 0-24-ig hallgatnia?
2018. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért haradudott meg rád mert hülyegyerekként kezelted aki nem tudta megoldani a problémát és még tükröt is tartottál neki. Így folytatod lapát lesz. És nemcsak ennél a srácnál hanem a többinél is. Hallottál e már férfi önérzetről?

Mondták e már neked h fejlestzteni kéne a kedvességed, vagy az empátiád, vagy azt h tapintatos legyél. Jó tudom magyarok imádják a másikat kritizálni, pokoskodni, ez népbetegség itt, meg sok a nagypofájú nő, aki megmondja a frankót, igazuk is van, meg gatyába rázzák a férfit ha kérte ha nem. Na az már tolakodás! Akkor adj tanácsot ha kérik, és úgy h segítő kedves formában, ne bunkó paradszt sértő módon,m ez egyáltalán nem nőies.

2018. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Véleményalkotáshoz és annak kinyilvánításához kozmikus szabad akaratodnál fogva mindenkor elidegeníthetetlen jogod van.


"sokszor csípős hangvételű"


Az ítélkezés jogtalan és önkényszerű és ezért vált ki ellenállást.


Ha a kritika nem öncélú, és a mögötte húzódó érzelmek az elfogadás és a segítő szándék vetületei akkor működik, egyéb módon destruktív, kivéve ha a kritizált fél el tud fogadni téged ennek ellenére is.Ez ritka, mert a szembesítő hangnem mindig ösztönös ellenállást vált ki.


Az éles, öncélú, ellenszenvből származó kritika pedig pótcselekvés.


Ha van önkritikád az jó, de legyen önértékelésed is.



Minden ember más világ, más világrend.És sohasem önmagunk felett ítélkezünk, ami kötelességünk volna, hanem egymás felett, amihez nincs jogunk.


(Aszlányi Károly)


Szép napot neked!

2018. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem csúnya dolog, max unalmas lehet egy idő után. Az igazság kimondása nem lehet hiba, de ha egész nap azt duruzsolnám neked, hogy 1+1 az kettő, lehet te is mérges lennél.
2018. máj. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Az ilyesmi magyar parasztok miatt élek 7 éve külföldön.

Itt senki nem bánt, nem szól be, nem kritizál.

Alkoss véleményt, de senki nem kiváncsi rá, már bocs!

2018. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!