Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akinek rossz a párkapcsolata,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek rossz a párkapcsolata, az miért nem lép ki belőle? Miért kell ennyire mártír típusnak lenni?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonomról jutott eszembe a kérdés. Az egész családja ellenzi a kapcsolatát, mert a férfi egy alkoholista, agresszív idióta, aki a nőt már kb 4-szer agyonverte. De nem, az ő kapcsolatát ne ellenezzék, mert ő tudja, mit csinál. Jött a házasság majd szült neki 2 gyereket. Tiszta pokol az életük. A gyerekek már most komplexusosak, anyucit meg már többször kivágta a pali az utcára, de ő mint a bumeráng, repül vissza a pasihoz, a gyerekek lelke meg le van sz@rva, mert a szülei tévedtek, neki 100%, hogy rendes férje van.


De itt is rendre olvasok ilyeneket. Alkesz vagy agresszív férj, rossz körülmények, a gyerekeknek is már pokol az egész, de az illető ki nem lépne a kapcsolatból soha, pedig még a családja is támogatná benne. Az ilyenek többségét még az sem érdekli, hogy a gyerekük már depressziós, vagy félelemben él, stb, csak az a lényeg, hogy az adott személy betölthesse a mártír pozíciót.

Mire jó ez?

Hogy lehet valaki ennyire önző? (a gyerekekre értem)

Anyum egyik ismerőse is hasonló. Állandóan sír és panaszkodik, hogy micsoda rossz otthon, a pasija miatt nincs pénz, mert az összeset elissza, néha agresszív, és nem foglalkozik a nővel, de természetesen soha nem hagyná el, vagy soha sem válna el, mert hát minden hülyének jár egy 100. esély, pedig ez a nő nem is öreg, 37 éves. Az anyja is folyamatosan mondja neki, hogy hagyja már ott, legyen boldog mással, ne tegye tönkre az életét, de őt csak a pasi érdekli, aki miatt meg éjjel-nappal sír.

Ennél már csak az a rosszabb, amikor valaki az ilyennek gyerekeket is szül.


Nem akarok az életükbe beleszólni, de nem értem ezt a hozzáállást. Én is kissé komplexusos vagyok, de én ilyeneket nem bírnék elviselni hosszú távon, sőt. Miért jó az sok embernek, hogy "Itt dolgozik: Áldozat" típusúak?

Ez normális? Ti mit gondoltok ezekről?



Tényleg nehéz nekik elszakadni a "párjuktól", vagy ők is tudják, hogy csak az áldozat-szerepért vannak velük? A gyerekek ilyenkor miért nem fontosak?



2017. febr. 1. 20:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek miatt,közös hitelük van,vagy a lakás közös. Vagy csak gyávák,és félnek egyedül lenni..
2017. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És itt nem olyan esetekről van szó, ahol a férfi nagyon agresszív és a nő emiatt fél...
2017. febr. 1. 20:21
 3/23 anonim válasza:
74%
Sok ember anyagi okok miatt van együtt a párjával.
2017. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de sok olyan van, akik már akkor együtt voltak az ilyenekkel, amikor még gyerekük sem volt....majd szültek nekik párat...
2017. febr. 1. 20:22
 5/23 A legrosszabb ***** válasza:
96%

Olvastam itt már én is olyan kérdést, hogy a nem létező hajam is az égnek állt tőle. Mármint hogy a kérdésben vázolt párkapcsolatot hogyan képes egy nő évek óta eltűrni idegileg. És komolyan, "élvezik". Vagy kajak nem tudom elképzelni, hogy ne lenne valaki ekkora mazochista.


Tipikus eset. Egyik közel-távoli kollégám a munkatársnőjével csalja a feleségét, a felesége tud róla, mégis minden nap frissen főzött/sütött meleg étellel, forróvizes káddal várja a férjét. :D Nevetséges, mennyire meg tudják aláztatni magukat egyes nők...

2017. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Hitel!!
2017. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Anyum barátnőjénél és rokonomnál sincs egy forint hitel sem.
2017. febr. 1. 20:27
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Sok nőnek alapból alacsony az önértékelése, és sok ilyen brutális állat ért hozzá hogy a maradékot is leépítse. Plusz aki bántalmazó mintát lát gyerekkorában, az el sem tudja képzelni hogy nem ez a megszokott, hogy más esetleg nem verné stb.

Engem sosem bántott a férjem és otthon sem bántottak. De amikor a házasságunk tönkrement, én is abban a hitben maradtam mellette sokáig hogy úgysem kellenék senkinek, mert ha nem is ő és akarattal, de a helyzet elhitette velem, hogy értéktelen vagyok. Nagyon nehéz volt ebből lelkileg kijönni.

2017. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ebben lehet valami, bár egyik ismerősöm sem volt bántalmazott gyerek korában.


De akinek még lehetősége is van rám, meg segítsége, támogatják, az miért nem teszi meg?

Önértékelés ide vagy oda nem hiszem, hogy a verést sokáig eltűrné valaki.

2017. febr. 1. 20:30
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

1) sokszor messze nem olyan rossz a kapcsolat, mint aminek lefestik az emberek (főleg a nők hajlamosabbak arra, hogy minden apró hibáról beszéljenek, de ne említsenek egyetlen pozitívumot sem, így úgy tűnik, hogy csak - van, pedig ez azért nem igaz)


- Félelem és lustaság. Bármelyik is motiválja őket, a változtatás energiát igényel, és valamennyire kockázatos, inkább nyafognak, de egy fűszálat nem tennének keresztbe

2017. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!