Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok mi az ami még "elfogad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok mi az ami még "elfogadható" féltékenység terén? A ti párotok féltékeny? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a storynkat.

Régóta ismertük egymást. Haveri viszonyból lett szexkapcsolat,ami annyira jól működött,hogy azt vettük észre,hogy csak egymás társaságát keressük. Hát összejöttünk,egymásba szerettünk. Pár hónapja hivatalosan is együtt vagyunk.


Eddig úgy érzem,hogy mindenben tök jól összeillünk.

A gondom csak annyi,hogy a páromon úgy érzem,hogy kicsit féltékeny a semmire.

Például beszélgetek messengeren a barátnőmmel: kivel beszélgetsz?

Hív telefonon valaki: ki volt az?

Megyek valahova: hova mész? Kivel? Meddig leszel? Érted menjek vagy kocsival mész?

Sétálunk az utcán: mi a faxt néz ez a gyerek? Mindjárt szájon vágom.

A minap be is szólt egy srácnak,pedig szerintem nem is bámult,de Ő állítja,hogy végigmért a srác,és elkezdett neki pattogni.


Nem hívogat,nem nézegeti a telefonomat,olyat még sose mondott,hogy nem mehetek el valahova,vagy hogyan öltözzek fel,ezért kérdezem,hogy mi az ami belefér szerintetek? Lehet,hogy csak én reagálom túl?

Hozzáteszem,hogy nekem Ő egy nagyon jó pasi,sokszor munkájából adódóan én tényleg nem tudom,hogy Ő hol van,ha nem hívom külön fel,de nem szoktam neki szólni érte. Említettem már neki,hogy nem tudom miért kell minden lépésemről tudnia,de arra csak azt mondja,hogy tudni akarja minden oké-e velem...


Köszönöm szépen a normális válaszokat.

.


26/N (párom 34)



2018. máj. 25. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Óh, bárcsak együtt maradnál ezzel a pasival!


Legalább a normális lányokat nem zaklatná, és nem okozna nekik gondot a tahó viselkedésével. Te meg úgysem érdemelsz jobbat.


Még valami: én alapvetően nyugodt ember vagyok, de ha nekem szólna be, pl. akkor, amikor randizok egy csajjal valamiért, veled kapcsolatban, hát megnézhetné magát. Nem volt eddig, aki helyre rakja, de egyszer majd emberére fog akadni. :-)

2018. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan veszed,hogy olyanokra féltékeny akik más nővel sétálnak, általában nem. Azt sem értem,hogy miért degradálsz egyből engem is...


Egyébként nem egy kisdarab emberről beszélünk, valószínűleg ezért nem "akadt még emberére",mert nem nagyon mernek neki visszaszólni.

Ez nem jelenti azt,hogy engem nem zavar,csak hogy nem ismersz minden részletet és egyből kötözködsz ezt nem értem.

2018. máj. 25. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Számomra semmilyen szinten nem elfogadható a féltékenység semmilyen formája, talán azért, mert egyszer már nagyon sokat szenvedtem egy komplexusos, folyamatosan vádaskodó, mindenre és mindenkire féltékeny, manipulatív gyökérrel.. Azóta zéró tolerancia van számomra a témában. Az egyik legundorítóbb, legaljasabb párkapcsolati bűn számomra, egy szinten van a megcsalással a szememben, csak a megcsaláson még könnyebb is túllépni, mint a folyamatos degradáláson és rágalmazáson (kinek mi, nekem könnyebb volt).


Nekem ez a folyamatos kérdezgetés se férne bele, bár önmagában még hagyján, általában elmesélem magamtól, ha érdekes vagy fontos, vagy ha egyszer normálisan rákérdez, akkor mondom is, semmi titkolnivalóm. De hogy minden lépésről és minden beszélgetésről beszámoljak, haha, jó vicc. Az meg pláne nem férne bele, hogy beszólogasson másoknak csak azért, mert rám néznek.. Itt lett volna nálam az a pont, hogy pofán röhögöm és otthagyom a francba. Az ilyesmi általában csak a kezdet, most még nem kutakodik meg tiltogat, de várd csak ki a végét, az exem is így kezdte.. Mindenesetre nézd, emberfüggő, van, aki pont a féltékenység hiányát és a teljes bizalmat tartja abnormálisnak. A férjem semmilyen szinten nem féltékeny, mert maximálisan bízik bennem, ahogy én is benne, ennél lejjebb sose adnám.

2018. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

A féltékenység önbizalomhiányból származik és abból, hogy nem bízol meg a párodban.

A féltékenység rólad szól és nem a másikról.


Se párom, se én nem vagyunk féltékenyek. Minek? Nincs értelme.

2018. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor próbáljam meg tudtára adni,hogy nekem nem kell más férfi,növeljem egy kicsit az önbizalmát?


Ez után a beszólógatósdi után haza is küldem,(mivel még nem lakunk együtt,de sokat van itt). Másnap megbeszéltük,mondtam neki,hogy navyon nem szeretném ha mégegyszer előfordulna.


De akkor most komolyan,beszélgessel el vele erről,hogy sürgősen hagyja ezt abba vagy mit kéne tennem?

Igazából nem szeretném elhagyni... Legalábbis még nem érzem úgy,hogy ez lenne a megoldás.

2018. máj. 25. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

@A kérdezőnek:


"Nem tudom honnan veszed,hogy olyanokra féltékeny akik más nővel sétálnak, általában nem. Azt sem értem,hogy miért degradálsz egyből engem is..."


>Azért degradállak le, mert egy izomagyba zárt genetikai hulladékkal vagy együtt. Hidd el, beszólna az bárkinek, aki rád néz.



"Egyébként nem egy kisdarab emberről beszélünk, valószínűleg ezért nem "akadt még emberére",mert nem nagyon mernek neki visszaszólni."


>Inkább valószínűleg azért nem, mert olyanokba köt bele, akikről tudja, hogy gyengébbek. Nem valószínű, hogy egy testépítővel (vagy egyik régi ismerősömmel, aki küzdősportol és kondizik) merne kötekedni. Hát komolyan mondom, az ilyeneknek jól fel kellene dugni valamit a seggébe. Rendkívül megvetem ezt az embertípust.


"Ez nem jelenti azt,hogy engem nem zavar,csak hogy nem ismersz minden részletet és egyből kötözködsz ezt nem értem."


>Tökmindegy, mert egy vadállat dugja a salátás puncidat, szóval te sem vagy jobb, mint ő. Remélem, hogy vele maradsz, és a normális lányokat nem fogja zaklatni.

2018. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mael válasza:
70%

Én abból amit leírtál arra következtetek, hogy nem túl magabiztos, valami hiányosságot érez (akár tudat alatt) önmagában.

És ezt ilyenkor az emberek féltékenységként kivetítik a másikra.

Ez gyakori, és természetes. Biztos jele annak, hogy téged akar.

De valahol meg hibásnak tartom.


Én azt mondom, hogy a féltékeny emberek "maguknak akarnak", és nem "melletted akarnak lenni". Fontos a különbség.

Birtokolni akarni pedig sosem kifizetődő dolog. Főleg nem a párkapcsolatok terén.

Egy magabiztos ember tisztában van vele, hogy mind a jelleme, mind a képességei, a személye alkalmas arra, hogy a partnere vele maradjon. Szabadságot ad a másiknak, mert bízik benne, pont mint magában, és tudja jól, ha a másik félre akar lépni, akkor tehet bármit, nem fogja tudni megakadályozni.

Szóval nekem egy kapcsolatba nem fér bele az egész féltékenység jelenség. Fontosnak tartom az őszinteséget (mindig, minden helyzetben) és hogy a felek le tudjanak ülni, és kultúráltan megbeszélni a problémákat. Akkor pedig nem kell a féltékenység.

2018. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os,látom milyen intelligens és okos is vagy,valamint látod a varázsgömbödben,hogy hogy nézünk ki,meg milyen az életünk,milyen emberek vagyunk valójában. Úgyhogy inkább le sem állnék vitatkozni egy ilyen IQ fighterrel,mint te. ;-)


A többieknek köszönöm a segítséget. Fogok vele beszélni.

2018. máj. 25. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az utcán beszólós dolgon kívül ez teljesen normális. Ameddig érdeklődve kérdi hogy hova mész meg kivel az nem baj. Engem is érdekel merre van a párom. Nyilván ha azt mondja elmegy valahova XYnal, de közben találkozik Z-vel és megisznak egy kávét akkor sincs semmi. Az hogy menjen e érted kocsival meg pláne kedves felajánlás.
2018. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

"Kedves 6-os,látom milyen intelligens és okos is vagy,valamint látod a varázsgömbödben,hogy hogy nézünk ki,meg milyen az életünk,milyen emberek vagyunk valójában. Úgyhogy inkább le sem állnék vitatkozni egy ilyen IQ fighterrel,mint te. ;-)"


Abból, amit leírtál, teljesen egyértelmű, hogy milyen emberek vagytok. Nem kell bemutatni titeket...

2018. máj. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!