Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az sokszor, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az sokszor, hogy elmondom többször a páromnak, mi a problémám, nem változtat rajta, és mikor már betelik a pohár és kiborulok, akkor meg azzal jön hogy miért nem szóltam előbb?

Figyelt kérdés

Általában, ha van valami probléma a kapcsolatban, akkor azt én először mindig finoman jelzem a páromnak. Ha később sem változnak a dolgok, akkor pedig már jobban éreztetem vele, hogy engem az adott dolog nagyon zavar. Mindig konkrétan megmondom, ami a gondom, nem utalgatok rá, nem várom, hogy gondolatolvasó legyen. Sokszor az van, hogy látszólag megbeszéljük, mindig mondja, hogy változtat rajta, aztán nem történik semmi. Mikor pedig már hosszabb ideje van ez az állapot, és már tényleg elegem van, nagyon kiborulok, akkor pedig azt kapom, hogy "De hát mondhattad volna, miért nem szóltál?", holott előtte már többször beszéltünk róla, de egyik fülén be, másikon ki... Egyébként a kapcsolat maga teljesen normális, nem az van, hogy egy bunkó paraszt, aki elhanyagol, csak bizonyos problémáknál van ez. Ezt már korábbi kapcsolataimban is észre vettem, illetve baráti körömben mások is mondták már, hogy az ő párjuk is hajlamos erre.

De ez vajon mitől lehet? Miért csak akkor jön rá a másik, hogy tényleg gond van, ha már nagyon kiborul az ember?


2018. máj. 31. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tipikus ferfi 😃
2018. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja amúgy 24/N vagyok.
2018. máj. 31. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként némi bűntudattal erősítem meg, hogy a párod tipikus férfi. Sajnos én is ilyen vagyok.

Amikor mondod neki a bajodat, akkor elereszti a füle mellett mint női csacsogást, talán nem is emlékszik rá, hogy mondtál neki valamit.

Próbálj úgy beszélni vele, hogy egyértelmű legyen számára, hogy neked nagyon fontos dologról van szó, vegye komolyan, amit mondasz, nem csak úgy beszélsz hozzá. De ez még ne legyen kiborulás, csak határozottan beszélj vele.

Így talán eljut a tudatág, hogy most nem csak ventilálsz, hanem tényleg fontos dolgot akarsz neki mondani.

2018. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
És ezek egetrengető problémák? Érnek annyit, hogy kiborulj miattuk, vagy el lehetne őket engedni? Mi lenne, ha megpróbálnád olyannak elfogadni a barátodat, amilyen? Nincs se tökéletes ember, se tökéletes kapcsolat. Mi lenne, ha nem a hibákra fókuszálnál, hanem arra, ami jó ebben a kapcsolatban?
2018. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, nem szoktam minden hülyeségen "hisztizni". :D Nem vagyok ilyen típus. Én elfogadom a páromat, és csak olyan dolgok miatt szólok, amik tényleg fontosak. Nem csak a hibákra fókuszálok, de úgy gondolom, ha valami zavar a kapcsolatban, és számomra probléma, akkor azt igenis meg kell osztanom a másikkal. Nem vagyok híve a problémák szőnyeg alá söprésének, mert akkor csak felgyülemlik, és rosszabb lesz. Szerintem az alap egy kapcsolatban, hogy őszintén meg lehessen beszélni mindent, és mind én, mind a párom részéről elvárt, hogy ha valami probléma van, azt őszintén megbeszéljük. :)
2018. máj. 31. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Én viszont abból indulok ki, hogy egyetlen ember van, akit meg tudok változtatni: én magam. Nem azt nézem, hogy a férjemnek mit kellene máshogy csinálnia, hanem azt, hogy én mit tudok tenni azért, hogy jobb legyen. Nem volt ez mindig így. Így utólag visszatekintve nem is értem, hogy bírt engem szegény ember elviselni. Annyit cseszegettem megbeszélés címén,hogy borzasztó. Aztán jött egy pont, ahol "megvilágosodtam". Azóta sokkal sokkal könnyebb. Az elengedés nem szőnyeg alá söprés. Esetleg írsz egy példát, ami szerinted komoly probléma, de nem sikerül megoldani?
2018. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát én nőként ilyen vagyok sajnos, mint párod.


Nálunk már kialakult életmódbeli szokásokon megy a vita.

Nem tudom nálatok min, de ami már berögzült az emberbe, azon nehéz változtatni, én is próbálom, és nem direkt akarom idegesíteni a barátomat.

2018. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam beleszólni abba, mit hogyan csinál. Nyilván neki is, nekem is vannak olyan szokásaink, amik a másikat kicsit (vagy nagyon :D ) idegesítik, de mi azt elfogadjuk, max viccesen beszólunk valamit a másiknak, de én pl. nem akadok fent ezeken. Ami nálunk mostanában probléma volt, az pl. a minőségi együtt töltött idő hiánya.
2018. máj. 31. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Minőségi együtt töltött idő. Hogyan próbáltad megoldani ezt a dolgot? Pl.tisztáztátok, kinek mit jelent a "minőségi idő"? Ugyanazt jelenti mind a kettőtöknek? Mit teszel, ha úgy látod, rossz irányba haladtok? Nálunk egyébként nem működik a megbeszélés. Pontosabban nem úgy működik, ahogy elképzeltem, meg ahogy Te is elképzeled. Nekem az egyik legnagyobb tragédiám az volt, hogy a férjem nem közeledik hozzám szexuálisan. Se egy csók, se egy ölelés, se tipitapi, tényleg semmi. Pedig az első 2 évben állandóan rajta volt a kangörcs. 9 éven át próbáltam megbeszélni vele. Kb.1 hétig oké volt, aztán megint elfeledkezett rólam. Ha én kezdeményeztem, akkor volt szex, és jó is volt. De nekem nagyon hiányzott, hogy kifejezze a vonzalmát. Aztán egyszer belefáradtam, feladtam. Jól kibőgtem magam, hogy engem már sose fog kívánni a férjem, pedig én odavagyok érte. Aztán összeszedtem magam, és úgy döntöttem, nem érdekel tovább ez az egész. Elfogadtam, hogy nekem kell irányítanom a házaséletünket. Elengedtem azt a problémát, amivel közel egy évtizedet küzdöttünk. Sikerült őszintén elengednem. Nem voltam már miatta szomorú, mérges, csalódott. Egyszerűen csináltam a dolgom. Ha csókot akartam, odamentem a férjemhez és megcsókoltam (biztos ami biztos, elkalandozott a kezem erre-arra, ezzel előkészítve az esti akciót). És képzeld, így, hogy megmutattam neki, mit szeretnék (és nem szövegeltem róla), megértette, ráérzett. És azóta működik. Hol jobban, hol kevésbé jól. Próbáld ki, hogy nem beszélsz a minőségi időről, hanem egyszerűen megszervezed.
2018. jún. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én inkább azt vettem észre, hogy ilyenkor az van, hogy neked semmi se jó. :D nekem pl konkrétan két dolog van, ami zavar már nagyon hosszú ideje, és mégcsak nem is nehéz tenni ellene. ezt a kettő dolgot mondom csak először kedvesen, türelmesen várok, aztán amikor hónapokig nincs változás, akkor kiakadok. és olyankor az van, hogy mindig csak panaszkodok.

szerintem hülyeség ez, hogy ne változtassuk meg a párunkat, meg fogadjuk el úgy ahogy van. én is meghallgatom, hogy mi a baja velem, és próbálok is tenni érte, van amin már sikerült változtatni, van amin még nem. mindezt azért is, mert én magam is jobb akarok lenni, nem várom el, hogy szó nélkül elfogadjanak bennem minden sz art. miért ne akarna jobb ember lenni valaki? és itt most nem arról van szó, hogy nem hajtja le a wc ülőkét, vagy nagyon lassan indul el, készülődik össze. az ilyeneket én is abszolút elengedem.

2018. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!