Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betelt a pohár:Anyósom többszö...

Betelt a pohár:Anyósom többször mondta már a picurnak ha átjött, hogy szia itt van anya (már kérdést is írtam ide ennek kapcsán)?

Figyelt kérdés
na de tegnap túllőtt a célon:oltáson voltunk,és már azért kaptam a pofámra,hogy ugyan miért nem álltam meg nála se menet se jövet,aztán délután hívta az egyik rokont(aki elkísért oltásra)és megkérdezte hogy van a kislányom?Mi az,hogy kislányom?talán az unokám nem?Ja teszem hozzá engem tegnap egész nap nem hívott,hogy mi van a gyerekkel hogy viseli az oltást stb.Szerintem megint másnak akart villogni,mert többen voltak akkor ott vele.Anúgy tojik rá,hogy mi van a picivel.Vélemény?
2010. nov. 18. 07:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Szánalmas öregasszony. Én megmondanám neki, de ő nem akar Veled jóba lenni, a fiát hiányolja még mindig. Lelki sérült.
2010. nov. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia! Én a helyedben biztos szóvá tenném,hogy rosszúl fejezi ki magát a babáddal kapcsolatben.Mondjuk én amúgy is ami a szívemen a számon:)Ez egyébként nem ritka jelenség,hogy valaki csak a külvilág felé villog valamivel közben pont magasról le....

Ne foglalkozz vele,ha meg végképp nem megy ne hagyd szó nélkül! Igenis mondd meg a véleményed! Ne hagyd magad!Szóval én tuti hamar leépíteném ha az agyamra menne:)

2010. nov. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jársz a legjobban, hogyha szépen úrinő módjára viselkedsz, elengeded a füled mellett. Mivel anyós célja egyértelműen a te idegesitésed ezzel. Hát ne idegesitsen, röhögj rajta! Nem értem, miért nem lehet kiröhögni inkább a szánalmas próbálkozásait... Én azt tenném. Ilyenkor pl. a rokonnak megjegyezném, hogy "álmodozik szegény öreglány..."

Már ne haragudj, de ha ennyire kivagy tőle, akkor mégis MIÉRT foglalkozol vele? Nemm álltál meg, mivel nem akartál. Akkor meg azzal se foglalkozz, hogy másoknak hogyan, mivel akar villogni. Szerinted a többiek vakok? Dehogyis. Pontosan látják, mennyire érdekli őt VALÓJÁBAN az unoka. Valószinűleg a háta mögött ezt ki is tárgyalják... No, erre gondolj, aztán csak nevess rajta ezentúl.

2010. nov. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igaza van az utolsó válaszolónak. Ne érdekeljen, hogy mit mit mond a kedves anyós. Vedd észre, hogy saját magát járatja le. Aki meg akár egyetlen pillanatra is elhiszi neki, hogy ő nem az unokája, hanem a lánya, az is bolond. Röhögj rajta, hogy milyen idióta és kész.
2010. nov. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Az enyém is azt mondja magára hogy anya.Pl. ad neked anya vizet kicsim..Aztán gyorsan helyesbít, hogy mama.Ezt a legutóbb kb. 5* eltévesztette.Most megint találkozunk vele, de én már elterveztem, hogy beszólok neki.Pl. Kinőttél már az anyakorból nem??? vagy Szólj a pasidnak, hogy tegyen anyává, ha ennyire vágysz rá!!!Persze mindezt vicces formában, nevetve, mint egy poénon.venni fogja a lapot, tuti.

2010. nov. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Az én anyósom is hasonló állatfajta:)Csak akkor találkozom vele,ha nagyon muszáj.Az ilyenek nem birják elviselni,vagy felfogni,hogy a drága fiuknak már nem Ő A CSALÁDJA!Nem körülötte forog sa világ!Én elbeszélgettem a férjemmel,ezzel kapcsolatban..persze elöször anyukát védte,hogy nem igy van,csak jót akar,stb:de aztán ő is belátta,hogy a szipirtyó engem akar a"jóindulatával"kikésziteni.Detto ugyanez történt velünk oltáskor,szegény nyugdijas nagymama nem ér rá besegiteni,ha intézni valóm van,vagy dolgozom..mert épp kirándul,vagy fodrásznál van..Szerintem te se idegeld magad,mert pont ez a célja,és kitartás:)
2010. nov. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

A múltkor is írtam, akkor is azt, hogy nem kell vele foglalkozni.

Egyébként szegény nagymamám, aki már nem él, mindig "kislányomnak" szólított, pedig nem az anyám volt.

Mégsem volt ezzel senkinek gondja, se nekem, se anyukámnak. Nem tudom hol laktok, de vidéken ez szokás, általában nem akadnak fent rajta az emberek. Ha te meg ekkor ügyet csinálsz belőle, inkább magadat járatod le, hogy süt belőled a féltékenység.

Mindenki tudja, hogy te vagy a gyerek anyja!

2010. nov. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:06


Ebből a szempontból van igazság abban amit írtál. A mi családunkban is megszokott dolog, hogy nagyszülők, keresztszülők kislányomnak hívnak. Sőt nagynénémnek 2 lánya született, így öcsémet kisfiamnak hívja. Persze semmi bírtoklás vágy vagy egyéb dolog nincs a hangjukban amikor így szólítanak bennünket csak és csupa szeretet.


A kislányod néhány év múlva úgyis magától el fogja dönteni, hogy idegesíti e a mami. Ha igen, akkor megoldódott a probléma, ha viszont tetszik neki ez a fajta szeretet, akkor úgysem tudsz ellene mit tenni.

2010. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Még annyit, hogy valószínűleg azért nem téged hívott, mert egyébként sem vagy vele valami közlékeny. Lehet, hogy úgy volt vele, ha nem mentél be hozzá, akkor beszélni sem akarsz vele. Ha már eddig is ilyen vehemens voltál vele, akkor ne csodálkozz.

Nem az anyósod pártját fogom, nekem is van, és nem kedvelem. Mégis emberi módon tudok vele kommunikálni, azt hiszem ehhez nem kell túl sok minden, csak némi intelligencia a saját gyerekem kedvéért. Akár hiszed, akár nem, a gyerekeknek szükségük van a nagymamára is.


"Villogni akart vele"... Persze, hiszen az unokája! Büszke rá. Majd te is megtudod, ha abba a korba érsz. Jobb lenne, ha mások előtt szégyellné? Vagy mit szeretnél?

2010. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó persze, én is kislányom voltam a nagyszüleimnek (szintén vidéki vagyok), de egyik sem úgy jött oda hozzám, hogy gyere kislányom, ANYA ad neked ezt vagy azt. Itt most az a probléma, hogy a kicsinek is azt mondja a nagymama (saját magára), hogy anya ad ezt vagy azt.

A kislányom még belefér szerintem, de ez az anya szöveg ez már sok!

Jó ötletem nincs, kitartás, és valahogy próbáld meg leállítani az öreglányt!

2010. nov. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!