Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes megbocsátani a hűtlens...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes megbocsátani a hűtlenséget?

Figyelt kérdés
6 éve voltunk a párommal de az utóbbi időben sok volt a veszekedés.Úgy érzem azért mert sosem hallgatott rám.Fél éve azt mondta hogy kell egy kis idő neki, így az egyik közös ismerősünkhőz (akivel jóba voltam sőt bizalmas dolgokról is beszéltem vele régen) költözött akivel lefeküdt nem is egyszer, hogy hányszor azt nem tudom de azt mondta hogy párszor,de annak is barátnője van.Igy mindkettőnk szemébe belehazudtak habozás nélkül.Állitólag a srác hozta fel a témát és megbeszéltek hogy csak szex. Eközben én eljártam pszichiáterhez hogy ne kapjam fel hamar a vizet, segítettem őt anyagilag meg ahogy tudtam.Az utóbbi időben aztán egyszer szeretkeztünk és azt mondta próbáljuk meg újra aztán pár napra rá hogy mégse de nem adtam fel segítettem neki sőt össze is jártunk aztán tényleg úgy volt helyre hozzuk a dolgokat amikor bizonytalan lettem x dolog végett és lebuktattam őket hogy együtt voltak 1 napig tagadta aztán mindent bevallott hogy azért nem merte újra kezdeni mert mivan ha kiderül.Én szóltam a srác barátnőjének csak hogy tudja kivel él együtt tényleg semmi másért.És én voltam a sz.r mert ő nem akarta hogy ki derüljön.Most is ő kért segítséget tőlem,de nem tudom ezek után hogy legyek képes segíteni neki? Mikor megbiztam benne de elárult pedig tudta hogy ő a mindenem.Most azt mondja hogy nem tudna bízni magában sem hogy nem tenné meg újra.És őszintén én sem tudom hogy meg tudnák-e bizni benne mert az előző párjával is ezt tette.Úgy gondolom képtelen megbeszélni bárkivel ha gondja van még a szüleivel is. Nekem is lett volna rá lehetőségem hogy félrelépjek 1 lánnyal 2x is mert a lány kérdezett rá hogy nincs-e kedvem hozzá.De én tudtam nemet mondani mert szerettem és többre tartottam a kapcsolatunkat mint pár kosza numera.De ennek ellenére szeretem, nem tudom hogy próbáljuk meg újra és javítani a dolgokon vagy soha többé nem tudnék úgy megbízni benne, ránézni vagy épp megérinteni mert elárult, nem vett semmibe és lazán a szemembe hazudott.Azt hiszem lefeküdni sem tudtam volna vele ha előbb tudom ezeket a dolgokat.
2018. jún. 9. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem erdemes megbocsajtani ilyen embernek. Ide nem pszichiatervkell,hanem egy jj no,aki tisztel.

N

2018. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam amelyik lány egyszer "megbotlik" az nekem onnantól végelegesen a megbízhatatlan kategóriába kerül, vagyis komoly kapcsolatot onnantól nem tudnék vele elképzelni, max csak valami szexkapcsolat jellegű dolgot.
2018. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 iamaveryniceguy ***** válasza:
Soha nem bocsájtjuk meg a hűtlenséget.
2018. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Megbocsájtani azért érdemes mindent és mindenkor, mert elengeded vele az önként vállalt haragot, neheztelést, amivel a saját érzelmi életed minőségét befolyásolod pozitív irányba.


"Mérges vagyok..."


Maga a szó önmagában kifejezi azt, hogyan termelünk mérget amivel saját magunkat gyengítjük.Viszont ennek nem kell szükségszerűen így lennie.


Anélkül is kizárhatsz valakit vagy valamit az életedből, és levonhatod a tanulságot, hogy haraggal élnél tovább.


Ha én kizárok valakit vagy valamit az életemből nem azt jelenti, hogy haragszom rá, megvetem, csupán azt, hogy szeretem magam annyira, hogy megbocsássak a saját érdekemben, és ne engedjem be az életembe többé, mert megtanultam a leckét.

2018. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz megbocsàtàs alatt. Ha azt, hogy folytatod vele a kapcsolatot , akkor szerintem nem.


Exvőlegényem megcsalt. Könyörgött térden csúszva hogy bocsàssak meg. Azt mondtam idővel meg fog történni. De ettől függetlenül egy pillanatig sem leszek ezek utàn a pàrja. El is hagytam azonnal. Megbocsàtottam? Igen. Lezàrtam? Igen. Màr nem fàj sok éve. Elintézte, hogy gyorsan kiàbrànduljak belőle. De soha semmilyen körülmények között nem maradok megbízhatatlan emberrel együtt. Ennyi. Mert aki egyszer megtette, màskor is meg fogja. Èn meg sem igénytelen, sem balek nem vagyok, hogy ilyennel beérjem, és hagyjam hogy palira vegyenek, többször is. Engem csak egyszer lehet megcsalni. Miutàn megtudtam, màr nem. Talàltam milliószor jobbat.

Szerintem nem éri meg hűtlen emberrel együtt maradni. Megbocsátani viszont érdemes. Segít a tovàbblépésben. Te döntesz.

2018. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!