Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A baratom nagyon szetszort,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A baratom nagyon szetszort, fuves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 eve vagyunk egyutt, tudtam hogy fuvezik eloszor nem zavart azt gondoltam lehet leszokik. Viszont a helyzet egyre roszabb, nagyon szetszort lett, nem kiegyensulyozott mint regebben volt, hajnalokig fent van a baratjanal fuvezik, Az elete abbol all hogy munka es a fu, na meg minden mas ami kellene.

Amikor felhozom a temat akkor azt mondja hogy o nincs rossz uton, vissza kell hogy vegyen viszont es ennyi.

A cselekedetei viszont nem ezt diktaljak.

Volt ra alkalom hogy kepes volt 11-12 kor elindulni egy 2 oras utra hogy a baratjanak a baratjahoz menjenek fuvezni, inni. mire masnap 2 kor munka. Haza esett reggel, nyilvan a munkabol ez miatt elkesve.

Tobbszor volt ra alkalom hogy hajnali 4-5-ig fent volt/van fuvezik a baratjaval aztan munka delutan 2 kor vagy 5-kor.

Valamikor 3 napig szunet nelkul ezt csinalja. Munka-fu-alvas vagy munka-fu,buli - alvas.

Ezt azert irom hogy megertesek mennyire szetszort elet modot folytat.

A gondolat menetem egyreszt azt diktalja hogy leheteseg vissza vesz mikor eszre veszi hogy ez mennyire nem egeszseges mint mentalisan mint testileg. Ami idot vesz igenybe.

Nem zavar az o elete viszont az zavar hogy egy ilyennel a jovore nezve nincs kilatas ha igy marad.

Ugy tartja hogy mikor idosebb lesz akkor leszokik, viszont a fuggosegevel mar regota baj van, de nem veszi eszre hogy ha mar most baj van kesobb mi valtozik? Megunja?

Elotte is mondtam hogy szokjon le, de nem ment neki igy hat hazudott a furol ami kiderult. Most viszont mondtam hogy valasszon, vagy en vagy a fu. Erre mondta hogy probalt leszokni nem ment, ezert hazudott, meg még nem is akar leszokni tehat a fut valasztja.

Ezen felul en viszont azt mondtam hogy jo szeretem, elfogadom mivel ugy tartottam hogy lehet normalis eletet elni (ugy mint regen, hogy kiegyensulyozott volt es ritkan csinalta) de rajottem hogy egyaltalan nem kiegyensulyozott, megvaltozott es teljesen szetszort lett.

Ez azota valtozott amiota uj baratai lettek.

Elotte is fuvezett de ritkabban, sokkal jobban figylet magara es az eletere is. Nem jart hajnalban ide oda, csak ritkan mivel dolgozott meg velem foglalkozott illetve magaval is.

Nem reg az uj "baratai" vagy mondjam inkabb hogy a fuves tarsai, szepen rontottak a helyzeten.

Mit tegyek?

Elnezest hogy ossze vissza irtam, probaltam mindent szuken de tartamasan leirni.

Meglatasokat, tanacsokat, velemenyeket nyugodtan irjatok!

Koszonom!

20/L



2018. jún. 18. 02:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de egy szenvedélybeteg ember a függősége tárgyán kívül senkit és semmit nem szeret.


Ezt tapasztalatból mondom, mert én is voltam függő (nem konkrétan a fűtől). A pszichológusok véleménye és a saját személyes tapasztalatom ebben az esetben 100 százalékos egyezést mutat.


Nem akarom bántani a barátodat, de őt most ebben az élethelyzetben kizárólag az érdekli, hogy a napi adagja meglegyen. Minden mást leszar. (Köztük téged is, bocsi.)


23/F

2018. jún. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd ott mielőtt téged is beleránt,tuti h már nem csak fű van a dologban,vA füvet is keményen mapi szinten tolhatja,de itt lehet már keményebb drog is van.. Ne várd meg h meglopjon v leverje rajtad h nincs épp anyag.. Engem drogos ex delernek nézett,meg lopkodott arra a szarra. Én választás elé álitottam h én v a kábitoszer,na miután ex lett akkor gondolhatod h nem engem választott, amugy rég rossz ha választás elé kell ilyennel állitani vkit és a cuccot választja. Meneküljél..
2018. jún. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

"Majdnem 2 eve vagyunk egyutt, tudtam hogy fuvezik eloszor nem zavart azt gondoltam lehet leszokik."


Most már tudod, hogy nem fog leszokni. Szakíts vele, találsz jobbat, hidd el. 18 évesen jöttél össze vele, tanulságnak épp jó volt. Soha ne kezdj párkapcsolatba úgy, hogy "lehet, hogy majd megváltozik". Mindig azt nézd ami van, és aszerint dönts. A párkapcsolat elején mindenki a legjobb oldalát mutatja, utána leginkább rosszabbodni szoktak a dolgok.

2018. jún. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Előttem válaszoló hülyeséget írt, attól még ha valaki füvezik, attól még nem fog más drogokat is fogyasztani.


Kezdjük az elejétől. Nekem van füves ismerősöm, van aki csak néha és van aki minden nap csinálja. 1 éve kezdődött az egész, kipróbálták és csak havi szinten maximum egy alkalom volt, amikor begyújtottak volna egy cigit. Ahogyan teltek a hónapok , úgy az adag is nőtt és egyre többet szorítottak alkalmat a cigizgetésre. ebből a brigádból 2 csoport lett: az aki meg tudja állni (ebben a táborban vannak kevesebben) és az akik nem. Mellette természetesen semmi más nincs, sőt lenézik a kemény drog fogyasztókat ( szerintük a fű nem drog) az alkoholistákat és egyéb szenvedélybetegeket. Saját bevallásuk szerint ők bármikor abbahagyják, csak nem akarják. Emellett a személyiségük is változott. A nagyobik részük rettentő szétszort lett, nagyon durva hangulatingadozásban szenvednek, depressziósak lettek és a szociális életük is alábbfagyott. Viszont volt köztük olyan , aki lassított amikor észrevette. De ez nem jellemző, inkább megmagyarázzák a pozitív hatásait, sőt mindent megmagyaráznak , hogy ez igazából egy jó dolog. Pedig szerintem az, hogy minden este ez megy és már munkahelyen is ha van rá mód, az nem egészen jó dolog. Nem lehet őket lebeszélni , mert nem látják be, hogy függők. Amit nagyon sajnálok. Én mindig próbálom őket rábeszéléni , hogy ha nem is hagyják abba, legalább egy kis szünetet hagyjanak.


Én azt tanácsolom neked, hogy kérd ki egy szakember véleményét és hozz egy döntést. Probálj megnyugodni és tiszta fejjel csinálj mindnet. Remélem tudtam segíteni.

2018. jún. 18. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kidobnam. Ne vesztegesd az idod egy ilyen alakra.
2018. jún. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

nem zavart azt gondoltam lehet leszokik.


Na ez a legnagyobb butaság. Úgy nem kezdünk bele egy kapcsolatba, hogy “de majd biztos megváltozik”. Ez kamu. Ilyenekkel bele se kezdj.


Egy züllött, bulis füves fickó a barátod, ne tedd tönkre az életed azzal, hogy vele maradsz. Ennyit érdemelsz, úgy érzed?

2018. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Tipikus női gondolkozás "Majd miattam megváltozik!". Megsúgom lány hogy nem csak őt nem fogod tudni megváltoztatni, hanem más palit sem.
2018. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Tapasztalatból írom, hogy nem fog megváltozni. Az én exem ugyanez volt csak már 27 évesen művelte ezt. Hazudozás, hogy már nem csinálja. Hajnalig tartó füves party a droid haverjaival... Elbutulás. Nagyon gáz!
2018. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
92%

Ahogy az előttem válaszolók is írták... Nincs értelme kivárásra játszani. Voltam a drogok rabja én is, a barátnőm mellett.. Ő is úgy ahogy te, eleinte jól tolerálta a dolgot. Minden szép és jó volt amíg egyre lejjebb és lejjebb csúsztam. Ez kb 1 év alatt elvezetett ahhoz a mélyponthoz ami megváltoztatta az életemet. A párom hosszas fenyegetőzés után szakított velem. Józan állapotomban jött a felismerés, hogy nekem ezt a lányt vissza kell szerezzem és egyik napról a másikra letettem a füvet. Mindez akarat kérdése és nekem sokat ér ez a lány. Számomra ez volt az egyetlen kiút! Most már 3 éve tiszta vagyok!

24/F

2018. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Meg mennyi idot akarsz elvesztegetni egy senkihazi drogosra? Te ilyen szinvonalu ember vagy? Ha nem, akkor tessel felebredni!
2018. jún. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!