Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem bírom már elviselni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírom már elviselni a párom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom nagyon nárcisztikus személyiségű. Önző, erőszakos, közben azt hiszi hibátlan minden, amit csinál. Mindenki más hibás, csak ő nem. Persze senki sem tökéletes, nekem is vannak nehezen elviselhető dolgaim, de én ezt már túlzásnak tartom. Nagyon sokat leadtam a nézeteimből és magamból, formáltam magam az ő kénye-kedve szerint, de visszafelé ez soha nem tart tovább egy hétnél. Nagyon maximum egy hétig normális, aztán kezdi elölről.Mindig többet akar tőlem de ő a kisujját sem mozdítja. A kapcsolatunk kezd zátonyra futni és hiába mondja, hogy szeret és ne hagyjam el, szerintem el akar üldözni innen. Most is kint ülök a folyosón mert már befeküdni sem vagyok képes mellé. Ő meg alszik szépen az ágyban, miután vérig sértett és aztán megmagyarázta miért én vagyok az alpári paraszt és az én hibám, hogy ő cseszeget. Pedig csak megkértem valamire szépen, kultúráltan. Gyermekded hisztériát csinál, ha nem úgy van valami, ahogyan ő azt gondolja. Képtelen elfogadni mások igazát és nem vesz komolyan engem soha az ég világon. Ha komolyan venne, nem viselkedne így újra meg újra. Nagyon meg szokott bántani,aztán vitát generál és elmondja hogy ez is az én hibám. Még meg is magyarázza, hogy miért. Szent és sérthetetlen. A legjobb az, hogy ezeket a dolgokat mind-mind úgy adja elő,mintha én csinálnám, higgyétek el tényleg nem csinálok semmit és nem értem miért nem veszi észre magát. Sajnos már nem tudok vele mit kezdeni, a szívem-lelkem beletettem ennek a kapcsolatnak a megmentésébe, de most is még csak bocsánatot sem kért (már megint). Valami elmebaja lehet, vagy mi a fene ütött belé? Nagyon csúnya dolgokat is tett már velem (megverni nem vert meg, csak porig alázott) és néha úgy érzem, félek tőle. Ha megalázkodok neki, akkor ott a pokol szokott elszabadulni, direkt belém rugdos folyton, amint érzi, hogy nyeregben van. Szerintetek meg lehet még menteni ezt a kapcsolatot? Leírnám konkrétabban, de biztosan nem férne ki a rublikába. Nagyon kétségbe vagyok esve, én szeretném ezt megoldani és boldogan együtt élni vele :(

2018. jún. 20. 01:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
És akkor még csodálkoznak itt egyesek, miért tanácsoljuk a szakítást. Ezt a kapcsolatot nem lehet megmenteni, magadat mentsd ki belőle. Ő ilyen, anyai nagyanyám is ilyen, tisztes távolságból jóban lehet vele lenni, de a közelében sok a konfliktus, és nem látja be, hogy bánt másokat a viselkedésével. Mondjuk azóta javul, amióta nagyapám meghalt, ő meg egyedül maradt, de azért úgy kb. 30 évet éltem le az unokájaként úgy, hogy soha nem voltam neki elég jó, és mindenbe képes volt belekötni, anyám meg még többet szívott a gyerekeként, látszik is rajta, orvoshoz jár... És a nagyanyám közeli vérrokon, nem egy magunk választotta társ.
2018. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Van 5 gyereketek, 100 milliós lakáshitel és aranyból van a bréje, hogy meg akarod javítani? Ez egy barom. Ha vele maradsz ne sirankozz tűrjed mert te választottad. Ha nem tetszik a rendszer ott az ajtó. Ilyen férfiakba nők hogy az istenbe tudnak szerelmesek lenni??? Vakok? Vagy full kretenek?
2018. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg persze, hogy nem szeret. Azt csak azért mondja, mert azt akarod hallani, és vissza tud vele tartani.

De ha már utána olvastál a nárcizmusnak, látnod kellett, hogy a nárciszta ember egy valakit tud csak szeretni, és az saját maga. Épp ezért kárt sem fog tenni magában, még ha azzal is fenyegetőzik, és épp ezért nem szeret sem téged sem mást.

Fel nem bírom fogni, hogy vannak ilyen szolgalelkű nők, akik ennyi bántalmazás után is még remélni tudják a változást, és ragaszkodni akarnak az ilyen f.stalicska emberhez.

2018. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Szomorú ezt hallani, vagy olvasni, de a legfőbb kérdés az, hogy mi a fenéért vagy még ezzel az emberrel??????????
2018. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért teged se az eszedert tart meg a csávó :D gondolom fullos a külső te meg tisztában vagy vele hogy csak rosszabbat érdemelnel és észre se veszed hogy élősködik a lelkeden.. tipikus bántalmazó már rég le kellett volna lépjel de nem sajnállak mert még mindig maradni akarsz
2018. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy ez neked mennyire nehéz, mert sokszor hiába tudjuk mi a helyes út, nehéz meglépni a félelem miatt. Félsz az újtól, a változástól. De nem kell félj! :) Egyedül is erős vagy, nem maradsz egyedül.
2018. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Bár sokan a Nőt feltételezik az írásodból, azért had áruljam el... nem derült ki mindez idáig, hogy a nemed nő, vagy férfi-e. De, végtére is tök mindegy.

Előítélettel (burkolt személyiségelmélettel) rendelkezik az, aki a Nőt feltételezi írásodból, pontosabban egyetlen kifejezésedből: "megverni nem vert meg..." Én már láttam Asszonyt, amikor verte a "papucs" férjét! Láttam már a fordítottját is, tehát mindkét változatot. Úgyhogy én nem tudhatom, Te tudod, de nem is lényeges.

Röviden.

Két lehetőséged van: Vagy megszoksz... vagy megszöksz.

Ha az elsőt választod, akkor ne panaszkodj, Te választásod, Te döntésed.

Ha a másodikat, akkor meg a szökésedre koncentrálj, önmagadra, ne pedig Azt akard megváltoztatni, aki mellett Te nem érzed jól magad, aki téged terrorizál. Ha most önmagaddal törődsz, ez még nem nárcizmus, mert mindkettőtök(!) számára jobb jövőt alapozol meg ezáltal. Neki azért lesz jobb, mert nem lesz végre kit csesztetnie... neked meg azért, mert nem lesz, aki elszívja az energiádat, mint egy energia vámpír.

Nem vagy köteles a párod érzelmi-mentális túlkapásait, gyermekkorra visszatekintő zavarait helyrehozni, meggyógyítani és kiszolgálni. Csak egy esetben teheted ezt meg, ha ténylegesen hű szolgának, rabszolgának tekinted magad mellette. Akkor igen. Különben nem.


Egyébként pedig a címet adó kérdésedben ott van a válasz elrejtve: NEM BÍROD már elviselni a párod... Hát akkor NE VISELD EL! Ne erőszakold meg magad! Ha nem bírsz valamit, akkor ne tedd... Ezzel én is így voltam. Úgy hogy azt tudom javasolni én is csak: Lépd meg a következő lépést!


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Gondolom már kaptál verést is pusztán a te hibádból.. :(
2018. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia, mi tortent koztetek vegul is? Sikerult helyrehozni a kapcsolatot?
2019. máj. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!