Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kaptam egy jó állásajánlatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaptam egy jó állásajánlatot külföldön, de a párom nem szeretne abban az országban élni, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromtól tervezem, hogy pár évet külföldön dolgozzak, tapasztalatszerzés, nyelvtanulás, és persze egy kis többletpénz keresése miatt. A jelenlegi állásom nagyon stresszes, sok túlórával jár, a fizetésemelésről pedig mindig csak ígéretek vannak, úgyhogy pár hónapja aktualizáltam a Linkedin-profilom. Kaptam egy megkeresést Németországból, telefonon, majd Skypeon le is rendeztük az interjút, és kaptam egy nagyon jó ajánlatot. A probléma az, hogy mikor már többször is felvetettem a páromnak, hogy én régóta tervezem picit Németországban élni, mindig elutasító volt, mert alig beszéli a nyelvet, meg neki nem szimpatikus a hely. Fél, hogy angollal nem találna állást, és ha már egyetemet végzett, itthon normális állása van, nem akar egy gyorsétteremben, mosogatóként elhelyezkedni, amit megértek. Viszont én már 32 éves vagyok (ő még csak 25), ki tudja, mikor lesz még ilyen lehetőség. Szeretem a párom, másfél éve vagyunk együtt. Szóval ezért dilemma az egész helyzet, mi legyen. Mit gondoltok, ti hogyan kezelnétek a helyzetet?

2018. jún. 22. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Szimplán hülye vagy, hogy összejöttél vele úgy, hogy te Németországba akarsz menni, ő meg nem. Én ezért nem kezdek kapcsolatba addig, amíg jövő évben külföldre nem költözök, majd ott keresek párt.


Most mégis mire számítottál? Tudtad, hogy nem akar oda menni. Vagy menj egyedül és lesztek távkapcsolatban/szakítotok, vagy maradsz itthon, vagy olyan helyre mentek, ami mindkettőtöknek megfelel.

2018. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
En kimennek, mert kulonben egesz eletemben bannam, hogy egy ilyen vagyam elhalasztottam valaki mas alma miatt. Ha jo a kapcsolat, akkor kibir 1 ev tapasztalatszerzest, onnan gyakran haza lehet ugrani. Ha meg nem birja ki, akkor kar lett volna egy ilyen kapcsolatert lemondani az almaidrol.
2018. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell örökre ottmaradni, ha nem tetszik nektek. 25 évesen lehetne benne egy kicsivel több kalandvágy! Mondd meg neki, hogy nem feltétlenül lesz ilyen lehetőség később. Egy kis szerencsével szerintem simán találna ő is munkát angol nyelvvel is.
2018. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
En amikor tudatosan ennyire kulon utat valasztottam az akkori paromtol, akkor ra kellett jonnom, hogy azert teszek igy, mert kulonosebben nem izgat ez a kapcsolat.
2018. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha ez alapból is tudható volt, hülyeség volt összejönni. Így meg te döntsd el, hogy neked ebben az esetben mi a fontosabb.


Én hasonló helyzetben vagyok, mint a párod, annyi különbséggel, hogy az én párom nem akar külföldre költözni. Ha ezzel elém állna, és nála nem lenne apelláta, akkor szakítás lenne végemről a része, mert igen, rohadt sokat tanultam azért, hogy ne a húspogácsát forgassam a Mekdönciben meg a poharakat mosogassam a csehóban, hanem szellemileg kihívást jelentő munkám legyen, itt jól keresek, fontos nekem a magyar nyelv. Nagyon maximum akkor utaznék el, ha biztosítva lenne hasonló munka, és angol nyelvterület lenne, mert angolul jól beszélek. A nulláról nem akarnék semmit sem kezdeni.

2018. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Menj ki és dolgozz, szerezz tapasztalatot és keress pénzt. Egyrészt ez volt a vágyad másrészt ezzel tudod megalapozni a jövődet. Sajnos mai viszonylatban a parkapcsolatok korántsem olyan stabilak mint azt szeretnénk. Ha elmész és komoly a kapcsolat kibirtok némi időt tavkapcsolatban, ha meg nem mész ki és netán úgysem maradtok együtt akkor örökre bánni fogod, hogy elengedted a lehetőséget.
2018. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg mindent magkapnál Németországtól amire vágysz. Viszont cserébe több mint valószínű hogy a kapcsolatotok nem fogja kibírni. Mindenki azt mondja egy jó kapcsolat simán kibírja... Hát figyelj én Ausztriában élek, látom mi történik azokkal akik távkapcsolatban élnek... 10 ből jó ha 1 kapcsolat kibírja! Ennek tudatában mérlegelj, mi éri meg jobban?

Ha otthon nincsenek anyagi gondjaitok, jobban éltek mint az átlag, szereted őt és nem akarod elveszíteni akkor maradj otthon. A pénz csak pénz....ami fontos az az emberek.

2018. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Szerintem épp fordítva. Nem éri meg senki miatt feladni az álmainkat. Ki tudja, meddig tart a szerelem, az emberek változnak, lehet jövőre már nemis lesztek egy pár. De azt mindig bánni fogod, ha régi nagy álmaidról lemondasz. Ha pedig tényleg nagy a szerelem és egymásnak valók vagytok, simán kibírjátok a távkapcsolatot, Németország nincs is messze és a kijutás sem drága.
2018. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Menjél... ha annyira szeret, megvár ha elhagy, vagy megcsal, akkor úgyis találna rá indokot...


Egy pillanatig ne gondolkozz, fiatal vagy, előtted az élet, MENJ, MENJ, MENJ!


27 voltam, mikor Svájcba költöztem, életem legjobb döntésének bizonyult.

2018. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja unokatesómék 2,5 évet húztak le 2000km-ről, most már két kislány szülei.


Én félévig éltem távkapcsolatban a párommal, 1,5 éve pedig összeköltöztünk.

2018. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!