Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön élek hosszú ideje,13...

Külföldön élek hosszú ideje,13 éves gyermekemmel, egyedülállóként. Állásajánlatot kaptam Bp-röl, a cég 180ezer nettót/hó kinál 8órára. Ezenfelül 50ezret kapok a gyermekem után. Nem gondolom, hogy sok ez a pénz, de megélhetésre elég lehet MO-n?

Figyelt kérdés
Konkrétan: Mennyi pénz szükséges tehát 2 személy "normális" megélhetéséhez a fövárosban? Kis albérlet, de nyugodt, szép helyen. Iskola.Tömegközlekedés. Spórolni is szeretnék.

2012. jún. 29. 21:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem hinném, hogy elég. Albérlet 60 ezer + rezsi (100-120 ezer havonta, fűtéstől függően) minimum. Közlekedés 15 ezer, az iskolai költségek is elvisznek havi 5-10 ezret. Ez így akkor 140 ezer, és még nem öltözködtetek, nem ettetek, nem nyaraltatok, és főleg nem tettetek félre egy fillért sem.


Ha külföldön van megfelelő munkád, amiből tudsz félretenni, akkor szerintem ezt ne fogadd el.

2012. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Elfelejtettem, hogy a cég 10ezret fizet a tömegközlekedésre, valamint 10ezer étkezési csekk is..

Mennyiböl lehet akkor kettönknek jó körülmények közt megélni? 250 ezer minimum?

2012. jún. 29. 22:30
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Albi 50 ezer + rezsi 50 ezer. Bérletek 14 ezer. Kaja 60 ezer. Egyéb háztartási cuccok 5 ezer. Ez már az alap fizetésed. A maradék 50-ből szórakoztok, ruházkodtok, iskolai dolgokat vesztek. Nem igazán lehetne spórolni.
2012. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Több webbes oldalon néztem albérlet után. Én 40nm alatt keresek, garzon/szoba. A Rózsadombon kinál egy lakást felezve, 11nm szoba-rezsivel plusz minden 55ezer (télen-nyáron).rezsire 50 ezer soknak tünik!? Ez téli kiadás?
2012. jún. 29. 22:38
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
Mi egy garzonban élünk (32 nm). A közösköltség 7 ezer, a villany 8 ezer, a gáz nyáron 8 ezer-télen 12 ezer, a víz 3 ezer, a net-tv-telefon 8 ezer. És a legtöbb helyen több a közösköltség, mint nálunk.
2012. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Ok.Köszönöm ezt a választ is! Mennyibe kerül havonta a 32 nm-es garzonotok?
2012. jún. 29. 22:49
 7/33 anonim ***** válasza:
88%
50 ezret fizetünk érte. Mindenki sokallja, de valójában majdnem a Blaha Lujza téren van egy teljesen csendes házban. A lakók megbízhatóak, tiszták, aranyosak, ismernek mindenkit. Szóval megéri.
2012. jún. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem olcsóbban jön ki az ember ha sajátot vesz és a bank részére törleszt? Nagy a különbség?
2012. jún. 29. 22:52
 9/33 anonim ***** válasza:
42%

Nem feltétlen. Attól függ, mennyit tudtok félrerakni. Illetve ahhoz, hogy egy hitelbe belevágj, szintén kell tőke, hogy ha pl. munkanélküli vagy, akkor is tudd fizetni, különben utcára kerülsz és albérlet mellett fizetheted a hitelt.

Más. Nem azért, de 11 m2 kettőtöknek egy kamasszal, az elég messze van a normális megélhetéstől. Nekem a szüleimnél anno pont ekkora szobám volt, egyedül egy tininek elég. De szülővel??

2012. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%
Az attól függ, mekkora és milyen értékű lakást szeretnél venni, mennyi idő alatt akarod visszatörleszteni a hitelt. De alapvetően igen: egy csomó esetben jobban jár az ember, ha a banknak fizet a saját lakása érdekében. Viszont ebben az időben ki tudja, hol leszünk 5 év múlva, lesz-e állás, amiből fizethessük a törlesztést.
2012. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!