Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt lenne a vége?

Figyelt kérdés

Három év után azt érzem, annyira nem értjük meg egymást, elbeszélünk a másik mellett, hogy már csak egy pszichológus segíthetne.

Szeretjük egymást, de úgy érzem, nem ért meg, ha valami probléma van, ő egyoldalúan eldönti, hogy az nem számít megbeszélnivalónak, csak én találok ki problémákat és nem tudom vele megbeszélni.

Egyedül érzem magam, régebben egy érzelmileg mélyebb embernek láttam, nem tudom, hogy mi történt.

Nagyon sokat dolgoztam azon, hogy jobb ember, jobb barátnő legyek. Tőle szinte soha nem kaptam pozitív visazajelzést. En jártam egyedül pszichológushoz régebben, ami nagyon sokat segített abban, hogy a félelmeimen túljussak.

Szeretnék vele elmenni, de ő nem hajlandó. Úgy érzem, a kapcsolatunkban csak az van elvárva, hogy én változzak, alkalmazkodjak, nyeljek, ha valamo bajom van, de ő nem alar változni és magát érzelmileg sokkal érettebnek gondolja, ezért feljogosítva érzi magát arra, hogy ha nekem bajom van valamivel, akkor kijelentse, hogy ez hülyeség anélkül, hogy meg tudnam beszélni vele, mert szerinte én képtelen vagyok dolgokat kezelni, ezért bizonyos döntéseket neki kell meghozni.

En valtoztatni szeretnék, nem bírom ezt már minden nap, úgy érzem, így vesztegetem az időm. 23 éves vagyok (ő öt évvel idősebb), nem vagyok egy bulizós lány, de most kéne "élnem". Félre ne értsetek, nem szingli akarok lenni és kiégni, én komoly kapcsolatot keresek szeretetet, de így azt érzem, hogy az időm vesztegetem.

Igen, vannak hibáim, dolgozok rajta, de az, hogy ő úgy látja, neki nem szükséges semmiben változnia és egyszerűen nem lehet vele kommunimálni elgondolkoztatott.

Nem tudom, hogy vehetném rá, hogy eljöjjön velem pszichológushoz, mert pénzkidobásnak tartja, de máshogy nem fogjuk tudni ezt megoldani. Nagyon sokszor kértem már, hogy menjünk, teljesen elutasítja. Pedig szeretném ezt az egészet megmenteni.

Nem tudom, mit csináljak.


2018. jún. 25. 22:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért, eléggé magam alatt vagyok.
2018. jún. 25. 22:55
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Minek ide pszichológus...?? Benne élsz egy elnyomó kapcsolatban. Nem tisztel, nem szeret a párod. Megteheti, mert te ezt észre sem veszed. Tudja nagyon jól, hogy mit csinál, de azt is tudja, hogy te nem fogsz kilépni, mert gyenge vagy.

Nézz utána az elnyomó kapcsolatnak, és lépjél ki ebből, de minél hamarabb!!

2018. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%

Nemhogy inkább alattam lennél...


Na, de viccet félretéve elégg úgy néz ki, hogy kaput a dolog. Pszichológust pedig feleslegesen erőlteted, nem látom át pontosan hogyan tudna egy csapásra mindent megoldani, szerintem inkább olaj lenne a túzre és semmit nem használna az egész. Akkor már tényleg kidobott pénz.

Ám írhattál valamilyen megtörént példát is mert túl sok konkrétum nem derül ki ebből. Ugyanannyi esély lehet arra, hogy te fújsz fel feleslegesen dolgokat és mindenből ügyet vagy megbeszélnivalót csinálsz ami az ő terhére van már vagy az is lehet, hogy már belefáradt abba, hogy másról sem szól az egész kapcsolat csak lyukak foltozásáról (a tiédet is beleértve, bár az pont nem negatívum) és problémák görcsös megoldásairól.

Mert abból amit írtál úgy fest mintha majd belefulladnátok a problémákba, pedig lehet közel sincs annyi.

2018. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát jobb egyedül, mint elnyomásban...
2018. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2.: azért kéne, mert ez az én perspektívám. Ha ő irná ki ezt a kérdést, lehet, hogy baromi máshogy jönne át. Ezért kéne hogy elmenjünk, hogy egy szakember közelitse egymashoz ezt a nagyon durva egymás mellett elbeszélést. Meg szeretném ezt menteni. Tisztában vagyok azzal, hogy ő valószínűleg rengeteg dolgot máshogy érzékel, mint ahogy én és nem tudom, hol van az igazság.
2018. jún. 25. 23:11
 6/16 A kérdező kommentje:

Konkrét példa:

-zavar, hogy csak én akarok neki tetszeni külsőre, ő nem tesz ezért

-zavar, hogy hiába kértem, hogy jelezzen vissza pozitív dolgokat, amiket észrevesz rajtam a belső változásaimmal (mióta voltam pszichológusnál nagyon sok dolgot sokka jobban kezelek le), nem érti, nekem ez miert fontos, azt mondja, legyen elég az visszajelzésnek, hogy velem van

2018. jún. 25. 23:14
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem szeret, se nem tisztel. Azért van veled, mert nincs más. Arra jó vagy, mikor kellesz üríteni, de másra nem.

Elkényelmesedett.

2018. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7.: nem, nem csak azért van velem. Más dolgokban figyelmes. Rendszeresen visz a barátaival közös összejövetelekre, a szüleihez haza, eljön velem rengeteg programra a kedvemért, amiket a háta közepére kíván, szeretetkuponokat készít stb. Egyszerűen nem értjük egymást.

Ezert mondom, hogy az én perspektívám szélsőség, bárhogy is próbálom leírni,az ő perspektívája meg a másik szélsőség.

Nem szakítani akarok, hanem megoldani.

2018. jún. 25. 23:18
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Részben megértem mindkettőtök szemléletét, ám a konkrét példádból pont elfogott egy érzés (nem véletlenül kértem).

Javítsd ki, ha tévednék, de úgy tűnik mintha te elég gyakran még mindig terápiának fognád fel ezt a kapcsolatot. Várod tőle, hogy akarva, akaratlanul is a pszichológusod legyen mert neked erre szükséged van ahelyett, hogy élnétek.

2018. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9.:igem, lehet, hogy ez is benne van. Ezert kéne elmennünk egy valódi pszichológushoz, aki átlátja. Mert én már nem látom át...
2018. jún. 25. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!