Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fogjam vissza magam, hogy ne használjak arrogáns hangnemet a párommal szemben, ha nekem fel se tűnik a dolog?

Figyelt kérdés

A párom már többször szólt, hogy igen arrogáns, támadó, hü lyének néző stílusban tudok hozzá szólni olykor.

Az a baj, hogy én nem érzem úgy, hogy ilyen lenne a hangnemem, abszolút nem ilyennek szánom, soha nem akarnék szándékosan így beszélni vele (meg senkivel), soha nem nézem hü lyének, nem akarok támadó lenni.

Mások is szóltak már emiatt, szóval a probléma valós, nem csak a párom túlérzékeny.

De mit tegyek egy olyan probléma ellen, aminek a létezése se tűnik fel nekem?

Nem tudom "összeszedni magam" és átgondolni a helyzetet, és máshogy fogalmazni, mert nem tudom, mikor kéne. Mondtam a páromnak, hogy szóljon rám ilyenkor, de addigra már késő, már megbántom. :(

Velem a szüleim mindig is iszonyat lekezelően beszéltek, barátaim meg huszonéves koromig nem voltak, nem igazán szocializálódtam, gondolom ez a baj, a szüleimtől hozott rossz mintával együtt, hiszen fiatal felnőtt koromig lényegében csak ilyen hangvételű beszélgetésekben vettem részt, gondolom tudat alatt ez a "természetes" számomra.

Nem akarom ilyennel megbántani a párom, nem érdemel ilyen stílust. Jó a kapcsolatunk, lényegében csak emiatt szokott konfliktusunk lenni, és nem akarom elmarni magam mellől.

Hogy szokhatnék le erről, ha észre se veszem?


2018. jún. 26. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szakember segítségét javaslom. De tényleg. Ők tudnak segíteni. Itt max csak azt fogják megmondani, hogy szerintük hülye vagy-e vagy csak szimplán gyökér... :/
2018. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ilyenkor ideges vagy dühös abszolút!

(Privátban utalt valaki erre, gondoltam még pontosítom, mert lehet úgy jön le, hogy mérges vagyok ilyenkor, pedig abszolút nem!)

2018. jún. 26. 14:40
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Találjatok ki egy szót, amivel utal arra, amikor így viselkedsz pl. béka, ha ezt kimondja akkor már csak leesik, hogy mikor beszélsz így :)
2018. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel magadnak ahogy beszélsz, aztán hallgasd vissza. Komolyan.
2018. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Ilyesmi ? :D

31/f

2018. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Megismered és megérted azokat a konkrét elemeket, amik ezt az érzést váltják ki a párodban. Mutasson rá, hogy ehhez képest hogyan kellett volna közölnöd az adott dolgot. Értsd meg a különbséget aközött, amit csinálsz és aközött, amit csinálnod kéne.

Utána pedig figyelj oda erre, tartsd minél jobban észben. Alakítsd ki a rutint, hogy folyamatosan végiggondolod azt, amit és ahog mondtál, és keresed benne a bántó elemeket. Az is óriási haladás, ha utólag kapcsolsz és azt mondod a párodnak, hogy "bocsi, nem így kellett volna mondanom ezt, igyekszem odafigyelni". Ha tudod, javítsd ki magad utólag, vagy akár előre jusson eszedbe, és változtasd meg ,amit mondasz. Időről időre beszéljetek róla a pároddal, látja-e a változást.

2018. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Az a baj, hogy általában nem a megfogalmazásommal, hanem a hangsúlyommal van baj, ahogy mondom.


Példa: hétvégén mentünk túrázni. A terv az volt, hogy elmegyünk vonattal otthonról X állomásra, onnan túrázunk Y állomásig, onnan pedig vonattal haza. Mivel már necces volt, hogy elérjük-e az X-be tartó vonatot, javasoltam, hogy várjuk meg most már azt, ami 20 perc múlva megy Y-ba, és menjünk végig az útvonalon fordítva. Párom mondta, hogy az nem olyan jó, máshogy jönnek ki a pihenők, mire én válaszoltam, hogy mindkét irányban ugyanúgy 28 km az az út, szerintem mindegy melyik irányból megyünk.

Ezt sikerült valami bunkó stílusban mondanom (elvileg, én nem annak szántam és nem is tűnt fel hogy az lenne), pedig hát magában a szövegben semmi bántó nincs.

Csak valahogy bármiből tudok "leugató" stílusban beszélni, igazából ennyi, ami bántó van benne.

De én nem érzem úgy, hogy máshogy beszélnék, mint máskor, mikor meg semmi baja vele :(

2018. jún. 26. 15:19
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Tökéletesen megértelek kérdező, sok konfliktusom volt már emiatt. Nem veszem észre én se. Ha meg valakit megbántok, akkor jöhet a magyarázkodás és a bocsánatkérés. De megmondom őszintén belülről sosem bántóként, amit mondok..

A szűk környezetem megszokta, hogy bunkó vagyok, így vagyok szeretve, a többi ember meg... Ez nem tudatos viselkedés részemről és valószínűleg így 40hez közel már nem is fogok megváltozni. Szóval érdemi tanácsot nem tudok neked adni, de vannak sorstársak :)

2018. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#7: oké, akkor talán a másik oldalról kell ugyanígy nekimenni: pontosan miért érzi a párod bántónak, arrogánsnak a hangnemedet, ha te nem is szánod annak? Van valamilyen háttérben meghúzódó probléma, ami ezt okozza? Ő is ugyanígy változtathat, hozzászokhat, ő is tudatosan szűrheti a mondandódat, emlékeztetve saját magát, hogy te egyszerűen így kommunikálsz.
2018. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Igen, próbálkozik ő is, hogy elfogadja, és utólag mindig belátja és persze elhiszi, hogy nem akartam bántani, de akkor hirtelen hajlamos magára venni. :(

2018. jún. 26. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!