Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bármennyire küzdök ellene,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bármennyire küzdök ellene, féltékeny vagyok és sokszor nem tudok jól kezelni dolgokat, azt is tudom miért, mégsem tudom megoldani, valami tanácsot tudtok adni? (Lent. )

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, másfélv éve boldog párkapcsolatban élek, amit mostmár inkább előbb, mint utóbb el fogok rontani.. Sajnos eléggé féltékeny vagyok, nem úgy mint mások, hogy nézehetem a barátom telefonját, profilját vagy bármi, az sem zavar ha megnézi a nőket. Egyszerűen elfog egy borzasztó negatív érzés pl ha tudom, hogy elmegy majd bulizni, hogy meg fog csalni, kevés vagyok neki, biztos un már.. Sajnos ilyenkor ezt el is mondom neki mindig, nem veszekedve, de folyamatosan azt érzi, nem bízok benne, nem hiszek neki.. és igaza van, én is ezt érezném. Engem a korábbi kapcsolataimban csaltak, pont így, elmentek bulizni és kellett a kaland, több párommal megesett ez. Tudom, hogy ő teljesen más és elmarom magam mellől ezzel.. De egyszer csak elfog a rettegés, hogy megint ez lesz és vége, nem tudok racionálisan gondolkozni. Már úgy érzi nem kellene soha járnia sehova, mert szenvedek olyankor.. Ami sajnos közvetve igaz, de én nem szeretném bezárni őt. Mi a fenét tehetnék? Egyébként az önbizalmam negatívan mérhető hála a múltnak, mondjuk soha nem volt túl sok önértékelésem.. Pszichológuson is gondolkozom, szerintetek használna? Nem akarom ezt elrontani, de így hamarosan vége lesz..

2018. júl. 2. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Rettegsz a megcsalástól és ez beárnyékolja a párkapcsolatot. Az első dolog, amit megtehetsz, hogy nem hazudsz magadnak, ez nem boldog párkapcsolat a te oldaladon. Tudod, hogy miért nem, tehát a második dolog amit megtehetsz, az az, hogy megbocsátasz az exeidnek. Ki mondva nekik vagy magadban, ez mindegy. Így már nem köt hozzájuk az igazságtalanságból/sértettségből támadt harag. Mivel meg szűnik a harag tárgya, el tudod azt engedni és a félelem is feloszlik.

31/f

2018. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
Általában, aki nem bízik a párjában az a valóságban magában nem bízik és ezt vetíti ki a párjára a féltékenységi dolgokkal. Így, hogy elmondod neki még rosszabb a helyzet, hisz ő sem fog benned bízni az lesz a vége, ha te nem bízol benne ő elgondolkodik vajon ő miért bízna egy ilyen emberben, aki nem bízik benne? Ennek lehet tényleg az lesz a vége így, hogy elmarod mellőled és meg fog csalni, mert hangot is adtál neki. De te ismered a párod mi nem, hogy milyen ember. Sokan ezt a helyzetet kihasználnák és téged is. Elmennének bulizni és etetnének, hogy nem csaltak meg, mert te úgy is elhinnéd neki, mert kételkedő vagy és ha ő mondja neki el is hinnéd hiába kételkednél a dologban.
2018. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!