Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen kifordult magából a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kifordult magából a párom, legszívesebben elhagynám, de?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy párom munkahelyet váltott, amikor kiderült, hogy terhes vagyok (jobb fizu miatt). Ott dolgozik unokatesoja is, aki folyamatosan hivogatja őt hétvégékre piálni hozzájuk, és hát tudni kell,hogy egyáltalán nem tudják a mértéket tartani, egy olyan eset sem volt, amikor -ígéret ellenére- józan maradt volna a párom, ha ott vagyok ha nem, a sárga földig isszák magukat,


Számomra megalázó, hogy megbeszéljük mi történik és mégse úgy van, egyre többször fordult elő, hogy semmibe veszi a kérésemet, nem egy órára megy el sörözni, hanem 5-6, nem egy sör hanem 3-4+felesek,nem áll ki értem, és igazából nem azzal lenne bajom, hogy elmegy a barátaival, hanem hogy nem tud mértéket tartani, és az ígért "x órán belül érkezem"-ből nem lesz semmi..



Most odáig fajult az egész, hogy már a hideg ráz ha szóba kerül hogy ő menne valahova az unokatesojával, illetve azzal a baráti társasággal, és mivel terhes vagyok, szóba jött és nagy akarja is: a tejfakasztot, mert az unokatesonak is volt, neki miért ne.. , és gondolom ez is inkább csak indok a beb..ra, vagy nem is tudom..



Lehet a hormonok játszanal velem és azért vagyok túl érzékeny, de egyre jobban elbizonytalanodom, folyamatosan sírok, és nem tudom vele megbeszélni a problémám, mert mindenre az a válasz, hogy minek előre hisztizni, amiben igaza van, de pánikolok a következményektől, tudom hogy fog hazaérni és egyenesen undorodom a részegektől...


Viszont a másik oldal, hogy amikor otthon vagyunk, nagyon szerető és kedves, kísér minden vizsgálatra, segit a házimunkában.. , és hát ő a születendő fiam apja.



Tudom, hosszú, de mit tehetnék ilyen helyzetben?

Hogyan tegyem túl magam ezen az érzéseimen?



2018. júl. 10. 13:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy! Itt komoly problémák vannak, a születendő gyermeke apja talán nem fogta fel még az igazi szerepét, próbáld meg még most megfogni és leállítani mert később nehéz lesz...
2018. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De hogyan fogjam meg őt?

Volt olyan, amikor a barátai helyett engem választott, otthon maradt velem..

Aztán éjszaka a tesója írogatott neki smseket hogy érte megy kocsival, ha akarja..

Hiába fogom őt, ha a körülötte lévők ilyenek

2018. júl. 10. 14:15
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Engedd neki hogy heti 1szer berughasson. Annyi eleg sztem neki is.
2018. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyzetedben a következőket tenném:

- első lépésként leülnék egy komoly beszélgetésre, és próbálnám kideríteni,hogy mi okozza apuka hirtelen jött "alkoholizmusát". aztán ha ezzel jutottam valamire,akkor elmondanám neki az én oldalamat is,nyomatékosítva,hogy ő már SZÜLŐ,és nem fér bele ez a viselkedés.

- ha ez nem jön be,akkor bekeményítenék,és megmondanám,hogy így nagyon gyorsan hétvégi apuka lesz belőle...

- ha ez sem jön be,akkor kiraknám a szűrét,és reménykednék, hogy amikor meglesz a baba,és ő nem lesz ott,és nem lesz része az egésznek,akkor baromira magába száll,és belátja,hogy hülye volt

- ha ez sem jön be,akkor így jártam,menjen a lejtőn lefele,ahogy óhajt,én meg foglalkozok a gyerekemmel,amúgy is ő az első.

Azt nem tudom,hogy eldurrana-e annyira az agyam,hogy ezt az alkesz társaságot is kiosszam,mert bár elég ellenszenvesek,nem ők felelősek érte,ha a párom hülye.

2018. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Megfogni ezt a dolgot? Sehogy, még ő rá nem jön, hogy párja van és nemsoká gyermeke is.

Sajna sokan ezen a lejtőn nem tudnak megállni. Nem tud magának megálljt parancsolni, nemet mondani barátoknak, nem lesz jó vége.

Még nem látja, ha meg akarod beszélni, úgy jön le, hogy korlátozni akarod, és már csak azért is.

2018. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itt szerintem csak a radikális megoldás segít, ha segít. Arra gondolok, hogy ultimátumot adsz neki. Vagy a kicsapongás vagy Te és a gyermeketek. Ez nem azt jelenti, hogy soha sehová nem mehet de ha közösen akartátok a gyereket akkor közösen kell kivenni a részeteket a nevelésből is. Nem pedig, hogy amíg Te otthon vagy terhesen vagy már a babával ő pedig a kocsmában ül éjjeleket aztán meg piheni ki a részegséget. Ha ilyen életre vágyott megvolt a lehetőség, nem kellett volna gyereket vállalni ugye. Mivel bevállalta ezzel magára vette az ezzel járó kötelezettségéket is.

Ulj le vele és magyarázd meg neki, hogy ez nem csupán a Te gyermeked lesz ezért nem csak Te vagy köteles betartani bizonyos dolgokat. Ha pedig nem kíván részt venni ebben akkor viszont sajnos döntened kell a Te és a gyerek jövőjéről, hogy kell e bele egy alkoholizáló apuka. En megmondanám ha ez még egyszer megtörténik akkor először is beszélek a szüleivel aztán legközelebb ha éjjel hazajön ittasan akkor engem már nem találna otthon. Tudom, hogy kemény dolog de ahol más nem segít ott nem lehet totolyázni.

2018. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is a radikális változást tartom jó ötletnek, mert már probáltam vele beszélni, ideig- óráig tartotta, aztán már nem..

Legutóbb amikor otthon maradt, csak azért mert "ki tudja mit csinálok egyedül", gondolom sejtette hogy összecuccolok és hazamegyek.


Én is gondoltam hogy beszélek testvérével, meg is tettem, de az a válasz, hogy "egyszer kétszer belefér" valóban, de nem a sárga földig...


És ugye már azért is bűntudatom van, hogy korlátozom őt, nem akarom hogy menjen, hiába ígéri hogy csak két doboz sör lesz, nem hiszem el neki, annyiszor játszotta ezt el nekem; de mi van ha tényleg betartja csak én hisztizem?

2018. júl. 10. 15:27
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a felettem kommentelőkkel, ide drasztikus lépés kell. Nem tudom, hogy az unokatesónak akar-e megfeleni, vagy akármi állhat mögötte, de nem, nem állapot, hogy minden egyes héten a sárga földig issza magát. 1-1 sör oké, de hogy mértéket sem képes tartani, nagyon nem oké.


Én helyedben ultimátumot adnék, ha nem tartja be, akkor mehet az uncsitesóhoz lakni... Hátha magába száll. Ha nem, akkor te is tudod, hogy a kapcsolatnak emmi értelme, te sem egy alkoholista apukát akarsz mintának a gyerkőcnek.


29n

2018. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

hát, szerintem meg minél inkább visszafogod, annál rosszabb.

bűntudatot keltesz benne, amitől méginkább feszült lesz, és mégtöbbet akar majd "lazulni".

én fordítottját tenném.

megmondanám mennyé apukám heti egyszer lazuljá le, ennyi jár neked, a többi napon meg álld a sarat. és mikor másnap másnapos, akkor se izélgetném, hanem normális lennék vele.

így nem lesz feszült amiatt, hogy ő neki nem szabadna eljárni bulizni, és előbb utóbb majd nem lesz annyira kedve elmenni, hisz te nem fogod érte leszidni ha elmegy.

nem hinném hogy alkesz lenne a férjed, inkább csak ha berúg akkor nem tud leállni és most feszült meg ilyenek. te meg erre rálapátolsz azzal hogy folyton drámázol még hozzá, hogy ha még el is megy inni, akkor se tudja jól érezni magát. lehet emiatt is iszik mégtöbbet, mert közben lelkifurdalása van.

és mint írod, amúgy jó apa, figyelmes, stb.

szóval én kompromisszumot kötnék. heti 1 buli, és nem húzogatnám a számat rá. annyi neked is belefér szeritem. 1 órára meg nem lehet elmenni sörözni, az milyen már? 5-6 óra egy jó piálás minimum. amúgyis olymindegy mikor jön haza éjjel már úgyis alszol.

sztem pár hét-hónap után elkezdené szégyellni magát hogy nincs veled, főleg miután megszületne a gyerek, és mivel te sem feszkózol vele, ezért nem lenne miért feszültnek lennie, így nem járna el annyit. más lesz ám amikor már ott lesz a gyerek is, beindulnak az apai ösztönök.


B verzió hogy tiltogatod neki mint az anyukája meg ilyenek, de egy felnőtt embert már nem lehet megváltoztatni. egyre nagyobb lenne a feszkó, veszekedések, végül válás.


C verzió hogy alkoholista, de az ellen meg úgyse tehetsz. bár sztem nem az, csak szereti kiütni magát. lehet hozzá

kell szoknod hogy havi párszor ezt megteszi majd.


mondjuk fura hogy eddig nem tette, nem ivott sose előtte? most jött rá milyen piálni?

2018. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz megfogni egy piás, leszarom-emberen?


Párom apja sajnos sokzor iszik, hát valami mocskosul undorító. Nem agresszív, de piaszagú, és beállt-tekintetű.


Nekem nagyon visszataszító, párom meg csak vállat von, mert ő sajnos ebben nőtt fel. :(


Ne akarj ilyen apát a gyerekednek, aki alig fogja józanul látni.

2018. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!