Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen kifordult magából a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kifordult magából a párom, legszívesebben elhagynám, de?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy párom munkahelyet váltott, amikor kiderült, hogy terhes vagyok (jobb fizu miatt). Ott dolgozik unokatesoja is, aki folyamatosan hivogatja őt hétvégékre piálni hozzájuk, és hát tudni kell,hogy egyáltalán nem tudják a mértéket tartani, egy olyan eset sem volt, amikor -ígéret ellenére- józan maradt volna a párom, ha ott vagyok ha nem, a sárga földig isszák magukat,


Számomra megalázó, hogy megbeszéljük mi történik és mégse úgy van, egyre többször fordult elő, hogy semmibe veszi a kérésemet, nem egy órára megy el sörözni, hanem 5-6, nem egy sör hanem 3-4+felesek,nem áll ki értem, és igazából nem azzal lenne bajom, hogy elmegy a barátaival, hanem hogy nem tud mértéket tartani, és az ígért "x órán belül érkezem"-ből nem lesz semmi..



Most odáig fajult az egész, hogy már a hideg ráz ha szóba kerül hogy ő menne valahova az unokatesojával, illetve azzal a baráti társasággal, és mivel terhes vagyok, szóba jött és nagy akarja is: a tejfakasztot, mert az unokatesonak is volt, neki miért ne.. , és gondolom ez is inkább csak indok a beb..ra, vagy nem is tudom..



Lehet a hormonok játszanal velem és azért vagyok túl érzékeny, de egyre jobban elbizonytalanodom, folyamatosan sírok, és nem tudom vele megbeszélni a problémám, mert mindenre az a válasz, hogy minek előre hisztizni, amiben igaza van, de pánikolok a következményektől, tudom hogy fog hazaérni és egyenesen undorodom a részegektől...


Viszont a másik oldal, hogy amikor otthon vagyunk, nagyon szerető és kedves, kísér minden vizsgálatra, segit a házimunkában.. , és hát ő a születendő fiam apja.



Tudom, hosszú, de mit tehetnék ilyen helyzetben?

Hogyan tegyem túl magam ezen az érzéseimen?



2018. júl. 10. 13:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
9# ebben az a bökkenő,hogy mi van,ha nem jön meg a kívánt hatás és apuka úgy fog hozzáállni,hogy akkor "nekem be lehet nyomni szabadon akármikor,mert senki se csesztet érte". Illetve felvet egy olyan kérdést is,hogy mennyire akarja az ember mondjuk heti rendszerességgel a gyerekét egy fedél alatt tudni egy seggrészeg személlyel. Nem hinném, hogy túl biztonságos lenne.
2018. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
43%

9-es vagyok. heti egy ivás módszert előbb próbálnám ki minthogy rögtön elváljunk. mint írtam simán lehet hogy ez csak egy átmeneti korszak. ha megjön a gyerek, elindulnak az apai ösztönök, lehet semmi kedve nem lesz otthagyni a családot.

amúgy nálunk pl alap hogy havi 1szer elmegyünk külön bulizni. és egyébként az is alap hogy heti 1szer az ember a barátaival tölti az estét. más kérdés hogy én nem iszom le magam seggrészegre.

2018. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Eddig nem ez volt a baráti köre. Olyat szokott, hogy lemegy a kocsmába, megiszik egy üveg sört, beszélget elvan stb., onnam egyszer sem jött haza részegen.


A probléma akkor van, ha ezzel a baráti társasággal van, na akkor iszik amennyit csak lehet, és még a tesojáék cukkolják, hogy igyon mégtöbbet.


Én engedem, hogy menjen, a kocsmába rendszerint heti többször is lemegy 2-3 órára,

Csak és kizárólag akkor nem tud megálljt parancsolni, ha a teso-unokateso bandával van. És mivel már ennyire rá vagyok feszülve a témára, sokszor nem is fordul elő, az a pár alkalom viszont nagyon emlékezetes volt. Az egyik ilyen ivászatuk után el is vetéltem első babánkat, azóta kifejezetten ellenszenvesek.


És mégcsak azt sem értem,ha ők tudják hogy nálunk ez állandó vitaforrás, ha feljönnek hozzánk, miért egy szatyor sörrel kell jönni, vagy miért úgy kell őt várni, hogy na gyere pálinkázni, és tudom hogy a párom is hibás mert elfogadja, de ők is kihasználják az alkalmat.. legalábbis, lehet paranoiás vagyok már, de én ebben a szándékosságot fedezem fel, és őket hibáztatom a párom viselkedése miatt, tudom.. ö fogadja el a poharat, de könyörgöm, nekik sem muszáj őt cukkolni nonstop.. nem?

2018. júl. 10. 16:27
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
"Az egyik ilyen ivászatuk után el is vetéltem első babánkat." Na,nálam itt repült volna az összes sutyerák az életemből, nem lett volna B terv.
2018. júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

jaaa, hát ezeket nem írtad az alapkérdésben!


ez már teljesen más megvilágításba helyezi a dolgokat.


akkor osztom amit a többiek irtak. keményen be kell neki tartani.

2018. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj rá nyomást, ha csak iszik költözz szüleidhez ha tudsz. Inkább ti neveljétek fel a gyereket, mint egy részeges férfi. Aki nem vigyázz a várandós feleségére és még stresszeli is, az nem apának való.
2018. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek, azért vagyok összezavarodva, mert egyébként, a hétköznapokban jó társam, de ha ilyen hülyeségre vetemedik akkor még az sincs, hogy másnap bocsánatot kér. A "sajnálom" elhangzik, de mintha nyűg lenne az, hogy én hisztizek a viselkedése miatt. Pedig aztán szerintem nem nagy kérés a légyszi négy doboz sörnél ne többet..


Nem tudom mit tegyek, mert tudom hogy jó apa lenne, de ezeken a piálós alkalmakon nem tudok túl lendülni, még azon se, ami már fél éve történt!


Gondolom velem is van baj, ha ennyire haragtarto vagyok..


Most a tejfakaszto miatt jött elő ez az egész, mert párom kijelentette hogy lesz és kész, véleményt nem is kért, bár tudja hogy nem tetszik a dolog, már csak azért sem, mert nem a kocsmai barátaival akarja tartani, hanem a teso-unokateso bandával.

Mondtam neki, hogy mik a feltételei a dolognak, de nem igazán hatotta meg, szóval most elöntött a kétely, hogy mi is lenne a helyes lépés. Hagyjam, hogy rúgjon be úgy istenestül ezekkel, és mintha mi sem történt volna... nem tudom, mi családunkban nem így zajlik egy tejfakaszto, ahogyan ez náluk szokás, nálunk nagyon kevés alkohol fogy, nem azon van a hangsúly..sejtem hogy mi fog történni és előre félek


Elhagyni sem szeretném, de még a fiam születése előtt döntenem kell, márcsak miatta is, nem akarom feszült környezetbe hazahozni, illetve azért is kételyek közt vagyok, mert párommal még nem vagyunk házasok, most nézeget karikagyűrűt.. hát.. összezavarodtam emiatt

2018. júl. 10. 17:53
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos,hogy nem mennék hozzá. A hétköznapokban nekem mindenki "jó társam",a barátaim,a kollégák,az emberek a kondiban,a pénztáros néni az aldiban,a kutyám...,de a párom az,akivel támogatjuk egymást a nagy dolgokban, meg a nehézségekben,pláne,ha közös gyereket vállalunk. Számomra döbbenet,hogy egy ilyen férfival vagy.
2018. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem volt mindig ilyen! Amint átment a másik munkahelyre (ahol az unokateso dolgozik) úgy kezdte el ezt is...

Persze azelőtt is volt alkalom, hogy találkoztunk velük, akkor is ez történt :(

Most viszont tömik tele a fejét gondolom, névnapi koccintás, szülinap stb..


Annyira sajnálom ezt az egész helyzetet, és nagyon rágódom rajta, mert nem tudom mi lenne jó a fiunknak, együtt vagy külön..láthassa a gyereket vagy sem. Én magam is meglepődöm rajta, de néha átfut az agyamon hogy hétvégére se adnám oda neki, ha végül szétválnának útjaink.


Még most tudnék dönteni mert nincs megcsináltatva az apasági nyilatkozat, házasság ugye szóba került, de ha külön válnánk köze se lehetne hozzánk..


Nem akarok olajat a tűzre és azt mondani, hogy ha van tejfakasztó, nincs házasság és így gyakorlatilag nem lesz köze a gyerekhez, ezt túl önzőnek érzem.. Szeretném ha szórakozna, de kulturált formában, amit a rokonaival nem tud, mert egyszerűen gyökerek ha egymás közelében vannak....



Ráadásul a baba miatt tele vagyok kétségekkel, fogalmam sincs mi lenne jó neki, és azt sem, hogy ezt hogyan oldjam meg, mire érkezik a baba.

Nagyon szeretem a párom, ugyanúgy mint amikor összejöttünk, de tele vagyok kétségekkel az alkohol problémák miatt..:(

2018. júl. 11. 14:11
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

1. házasságot felejtsd el

2. gyereket meg vidd el a szülőkhöz, belőle meg legyen hétvégi apuka - ha egyáltalán képes lesz kijózanodni akkorra


Nekem egy ilyen aljadék - aki a férfi közelében sincs - nem kéne, és kijelenteném, amikor részeg, vagy másnapos, akkor NEM láthatja a gyereket és kész.


A gyereknek az a legjobb, ha nem "neveli" egy ilyen ember, aki pl. tök leszarja a párja! érzéseit.

2018. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!