Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az elveid/erkölcseid/meggyő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az elveid/erkölcseid/meggyőződésed és a boldogságod között kellene választani, te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Pl. elhagynád-e a családodat egy szerelemért, feltéve, hogy tudnád, hogy a szerelmeddel boldog lennél (ha nem is örökké, de egy darabig legalább), a házasságodban pedig mindig is boldogtalan voltál, és mindörökké az is maradsz?


De mondjuk fontosabbnak tartod, hogy életed végén a gyerekeid szemébe és a tükörbe tudj nézni tiszta lelkiismerettel, mint az, hogy megélj egy pár évig tartó szenvedélyes szerelmet?



2018. júl. 23. 09:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Milyen szerelem az ami csak pár évig tart? Semmilyen.
2018. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekeim szemébe akkor tudok nézni és tükörbe is, ha őszinte vagyok, egy boldogtalan házassággal a gyerekeim életét is tönkreteszem. Nincs gyerekem, de láttam rossz házasságokat, mindig a gyerekek szívták meg legjobban, és nem a válás miatt, hanem a feszültség miatt.
2018. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
A boldogságot és a gyerekeidet össze lehet hangolni. Biztosan le leszek pontozva, de: semmi értelme egy boldogtalan kapcsolatban örlődni! A gyerekeid is érzik majd, hogy nem szereted az anyjukat, és ha ridegek vagytok egymással, lehet, hogy ezt tartják majd normálisnak, és ezt viszik tovább a kapcsolataikba.. Tisztább, ha továbblépsz, ezzel esélyt adsz a feleségednek is, hogy idővel talál valakit, aki igazán szereti. A gyerekeidnek pedig lehetsz teljes értékű apja, támogathatod, nevelheted őket úgy is, ha nem vagytok már együtt az anyjukkal.
2018. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha mindig is boldogtalan voltam a házasságban, akkor ez a házasságkötésem idején is így volt, tehát nemet mondtam.
2018. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Az elveim és boldogságom eléggé összhangban vannak.


Pl. Elveim között tudom azt, hogy soha semmilyen körülmények közt nem alapítok családot olyan emberrel, aki mellett nem vagyok boldog. Még kapcsolatba sem lépnék ilyen személlyel, nem hogy család alapítás, meg gyerek...


Amúgy az általad leírt helyzet kicsit hasonlít a típikus “meguntam a régit, kell az új” öröme.

Azon kellene elgondolkodni, hogy ezzel az új/friss/újdonságszerű nővel boldog lennél hosszútávon??? Gondolom elvileg boldog voltál a feleségeddel is, hiszen azért vetted feleségül, mi másért? Szerintem az új nőcskével is előbb-utóbb ugyanabba a mederbe kerülnél ilyen gondolkodással.


De ahogy elnézem a leírásod, elég gáz, hogy “pár évid tartó szerelmet” nevezel te boldogságnak.. Ha te magad is tudod, hogy nincs jövője és csak pár évig tart (vagy még annyit se), akkor miről beszélünk? Furcsa koncepcióid vannak a boldogságról.


Szerencsére én már kiéltem magam fiatalabb koromban, ezért nem ezek a kis röpke szerelmi légyottok lesznek az életem céljai mostmár.


Nem most kellene gondolkodni azon, hogy fontos-e számodra a család, hanem akkor kellett volna, amikor gyűrűt húztál az ujjára, meg gyereket csináltál. Nem értem, miért kell annyi ember agyatlanul családot alapítson, vagy úgy tegyen, mintha valaki más tartott volna fegyvert a fejéhez, hogy akarata ellenére megtegye. A házasság is eredetileg a boldogságról szól, nem csak valami “elvi tett”.

2018. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
U.I: a te helyzeted már rég elvan b#s#v#, ezért tök mindegy, hogy most melyik útat választod, már akkor elrontottál valamit, amikor meggondolatlanul családot alapítottál. Mostmár tökmindegy, késő elviségen, meg erkölcsiségen gondolkodni.
2018. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Egyik közül se választanék. Az elveim, az erkölcsi normáim és a meggyőződésem szerint élek. Így relatíve boldog vagyok.


A példánál maradva, nem kerülnék ilyen helyzetbe sem. Mert eleve nem is lennék együtt olyannal, aki mellett boldogtalan vagyok, nemhogy összeházasodom vele és a tetejébe még gyereket/gyerekeket is vállalunk. Ez az ostobaság netovábbja lenne.

2018. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy itt mindenkinek ilyen ki-bebaxott tökéletes az élete. :)
2018. júl. 23. 10:21
 9/23 A kérdező kommentje:

Akinek esetleg van a kérdésre is válasza (azon kívül, hogy nem kerülne ilyen helyzetbe), ne tartsa magában.

Az eddigi válaszokból kb. az jön le, hogy aki ilyen kérdés előtt áll, az inkább kösse fel magát. :D

2018. júl. 23. 10:25
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#8 Örülök, ezek szerint tökéletes életem van, pusztán azért mert nem házasodom megfontolatlanul. Wow, nem tudtam, hogy emiatt tökéletesnek minősülök.

Úgy érzem, nem olyan borzasztóan nehéz dolog nem-et mondani. Aztán nem tudom, van akinek nehéz ez.

2018. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!