Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az elveid/erkölcseid/meggyő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az elveid/erkölcseid/meggyőződésed és a boldogságod között kellene választani, te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Pl. elhagynád-e a családodat egy szerelemért, feltéve, hogy tudnád, hogy a szerelmeddel boldog lennél (ha nem is örökké, de egy darabig legalább), a házasságodban pedig mindig is boldogtalan voltál, és mindörökké az is maradsz?


De mondjuk fontosabbnak tartod, hogy életed végén a gyerekeid szemébe és a tükörbe tudj nézni tiszta lelkiismerettel, mint az, hogy megélj egy pár évig tartó szenvedélyes szerelmet?



2018. júl. 23. 09:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#10

Gratulálok, hogy leélted az egész eddigi életedet úgy, hogy egyetlen olyan döntést se hoztál, ami a meghozatalakor a rendelkezésre álló információk birtokában a legjobbnak tűnt, de később mégis rossznak bizonyult.

Nem mindenkinek adatik ez meg...

2018. júl. 23. 10:32
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én elválnék, ha ilyen helyzetbe kerülnék, és nem azért, mert jött egy új, akivel talán sikerülne boldognak lenni, hanem azért, mert ami van, az rossz, mérgező, mindenkinek, aki benne él, felnőttnek, gyereknek egyaránt. De ezek szerint ez nem jött át a korábbi válaszomból. Minden jobb egy boldogtalan családi légkörnél.
2018. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ja, és attól, hogy a szülők külön mennek, még nem hagyja el az ember a gyerekét, lehet ezt normálisan is csinálni. Volt egy exem, akinek a szülei képesek voltak erre, belátták, hogy nem tudnak békében egy fedél alatt élni, aztán a gyereküknek nem lett semmi baja, normális felnőtt lett.
2018. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
#11 Nem érted. Ha az elveid/erkölcseid/meggyőződésed ellen cselekszel, nem leszel boldog.
2018. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Azt mond meg, ha mindigis boldogtalan voltál a párod mellett, akkor miért házasodtatok össze és vállaltatok gyereket? Mert minden infód szerint ez volt a legjobb döntés?

2018. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerelem ide vagy oda, ebben a házasságban te nem vagy boldog és nem is leszel ahogy látom.


Hogy néznél a gyerekeid szemébe?? Itt nem csak a gyerekekről van szó.

"Ó kicsikém együtt éltem apáddal ha bár soha nem voltam mellette boldog, de miattatok vele maradtam, ti ne kövessétek el ugyanezt a hibát......." basszus!!!


És azt honnan tudod, hogy meddig lennél boldog a másik emberrel? Miből számoltad ezt ki?


Magyarul ha nincs másik ember vagy nem lenne, akkor megalkudnál önmagaddal és élsz egy boldogtalan házasságban? Rendben van, hogy hosszú folyamat egy válás, de így akarsz élni? Hány éves vagy 70? Mert akkor megértem.

2018. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a feleségedtől elválsz, nem jelenti, hogy elhagyod a gyerekeidet. Sokkal jobb egy tiszta helyzet, ahol elváltok viszonylagos békességben, tudva, hogy nem csaltátok meg egymást, nem árultátok el a másikat, de már nem tudsz a feleségeddel élni együtt, nem szereted, mint nőt. Attól még nem kell utálnotok egymást, haragban lennetek. És a gyerekeknek sem kell hátat fordítani, lehet velük továbbra is törődni, együtt lenni, szeretni őket. Senkinek sem jó, ha csak muszájból maradsz a házasságodban, mert úgyis érzed, érzik majd ők is, hogy valójában nem így döntenél, nem ez a legideálisabb neked, máshol, mással szeretnél élni. Folyamatos konfliktushelyzeteket, feszültséget szül, ha benne maradsz egy olyan házasságban, ahol már nem szereted a feleségedet, sőt másba szerettél bele. És ez hatással lesz ugyanúgy a gyerekek életére, és a tiétekre is. Ha felelősségteljes döntést szeretnél hozni, akkor figyelembe veszed, hogy hosszabb távon mi a jobb a gyerekeknek, és nektek is. Rövid távon biztosan valamennyire megviseli a gyerekeket a válás, de ha látják, hogy nincsenek elhanyagolva, továbbra is része vagy az életüknek, számíthatnak rád, akkor kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak lesznek, mint ha veszekednétek, vagy elhidegülnétek végleg a feleségeddel, és ebben kellene felnőni nekik. Továbbá így a feleségednek is lenne lehetősége egy új társat találni magának, aki megbecsüli és szereti igazán, nem csak kényszerhelyzetből van vele.


(Azért írtam férfi szemszögből, mert általában válás esetén a férfiak dilemmája az, hogy a család elhagyásának minősül-e a válás, hiszen legtöbbször az anya neveli tovább a gyerekeket.)

2018. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Erkölcsi szempontból a legelítélendőbb dolognak tartom a válást. Ennyi. Ezen nincs mit szépíteni: aki elválik, az egy önző, alja, gerinctelen ember. Kivétel: fizikai bántalmazás és/vagy megcsalás a másik fél részéről. Minden más esetben együtt kell maradni, és megpróbálni helyrehozni a házasságot. Arra tettél esküt, hogy jóban-rosszban hűséges leszel. Aki elválik, az esküjét megszegi, annak mit ér bármilyen szava is onnantól? Miért lenne jobb elválni, mint együtt maradni (nem a gyerekek érdekében, hanem azért, mert ez a helyes)? Számomra a válás (ahogy a megcsalás is) 100%-ig elfogadhatatlan megoldás egy ilyen helyzetre.
2018. júl. 23. 11:24
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szabad általánosítani. Van amikor hiba, ha nem próbálják meg helyrehozni a házasságot, van amikor együtt maradni hiba. Nyilván nem mindegy, miért boldogtalan az a házasság.

Amúgy én is ebben a dilemmában vagyok. És nem annyira a házassági esküm miatt, hanem a kislányom miatt.

2018. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindent lehet megoldani, és a megoldáshoz két ember kell, ha a megoldási szándék és a tettek nincsenek meg mindkét félben, állandó feszült lesz a légkör, a gyerekeknek szenvedés, és rossz minta, rosszat tanulnak meg, rosszat alkalmaznak később felnőttként, nagy a felelősség.

Tudod, milyen az, amikor állandó veszekedés van otthon? Tudod, milyen az, amikor azt látod, hogy a szüleid nem tudják jól kezelni a konfliktusokat?

Én tudom, bár az én szüleimnek jobb, hogy együtt maradtak, egyéb okok miatt, nekik ez volt a kisebbik rossz (jobb meg nem volt), de tudom, hogy nem akarok úgy élni, ahogy ők. Borzasztó sok rossz mintát hoztam magammal, amiket felnőttként gyomlálok kifelé, gondolok újra, és próbálok átalakítani, hogy normális emberi kapcsolataim legyenek és ne szúrjak el egy esetleg jól induló párkapcsolati lehetőséget már az elején azzal, hogy rosszul kommunikálok, mert rossz mintát tanultam.

2018. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!