Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz ember/nő vagyok, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember/nő vagyok, ha nem hoz lázba a babázás?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. A barátnőim nagy része már vagy terhes, vagy van gyereke, vagy áradozik mennyire szeretne már és milyen tündibündi egy baba. Az unokahúgom pár hónapos, és míg mindenki körülötte zsong meg gügyög neki, addig én az 5 éves tesójával játszok, mert vele már lehet mit kezdeni, lehet játszani meg beszélgetni is vele, nem kell erőltetetten gügyögni meg megjátszani magam.


Friss párkapcsolatban vagyok, nincs tervben a gyerek, a barátom sem ugrál érte szerencsére.


De néha emiatt rossznak érzem magam, hogy nő létemre (ráadásul kezdő pedagógusként) én nem ájulok el a csecsemőktől és nem álmodozok arról, hogy milyen jó lenne kismamának lenni meg egész álló nap a babára figyelni.


Mi a vélemenyetek erről? (Nem, nem ezen múlik a hozzáállásom a dologhoz, csak érdekel.)


2018. aug. 3. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az égvilágon semmi baj nincs ezzel. Nem bántod a babákat, nem akarsz nekik rosszat, szóval nem, nem vagy rossz ember. Belőlem úgy ahogy van kimaradt az anyai ösztön, ettől még semmivel sem érzem magam rosszabbnak azoknál, akikben megvan.
2018. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
10 ev mulva is ezt vallod. Akkor neked nem kell gyerek. Es ennyi.
2018. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tök oké, babákkal nem is nagyon lehet még mit kezdeni. Addig nem gáz, amíg a párod sem akar, onnantól viszont nem illik húzni az idejét.
2018. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

"az 5 éves tesójával játszok, mert vele már lehet mit kezdeni" - én is egy 5 évessel tök jól elvagyok, elbeszélgetünk, sokkal jobban szórakozunk, mint a korombeli haverjaimmal :)


Fiatalabbakkal viszont én sem tudok mit kezdeni (főleg ha a szülő ott van, beleszól mit lehet, mit nem, "Hogy rakhattad a szőnyegre?!" és hasonló megjegyzések, és ettől kellemetlenül érzem magam.


Amúgy vagy 5 gyereket szeretnék, de az első 3 évet mindegyiknél szívesen kihagynám :)

27/F

2018. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy. Nálam most, pont 30 előtt szülte meg szinte mindenki az elsőt. Ugyanúgy nem akarok, mint 20 évesen.
2018. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Engem sem hoz lázba ahogy áznak a babok.
2018. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, milyen közegben élsz, de 22 évesen én még egyetemre jártam, ahogy a barátnőim is. eszünkbe se jutott a gyerekezés.


később sem akartam gyereket, aztán 35 évesen becsúszott. ő a szemem fénye.

2018. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Pedig fozes elott a babot illik beaztatni.
2018. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

“22 éves vagyok. A barátnőim nagy része már vagy terhes, vagy van gyereke, vagy áradozik mennyire szeretne már és milyen tündibündi egy baba.”


Inkább örülj neki, hogy neked több eszed van, minthogy ilyen fiatalon lebabázz. Kíváncsi lennék, 22 évesen milyen anyagi hátteret és érett, felnőtt magatartást tudnak biztosítani a gyerekeiknek. Én is 22 vagyok és eszem ágában sincs családot alapítani még legalább 5 évig, de inkább 10. Épp csak most végzek egyetemen, kell biztos munka, na meg sokmindent akarok még csinálni családalapítás előtt. Értelmiségiek ritkán vállalnak fiatalon gyereket manapság, szóval inkább legyél büszke magadra.


Az ismerettségi körömben a leggazdagabb családok mind olyanok, ahol a szülők 30 felett vállaltak gyereket.

2018. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
És ha soha nem akarnál gyereket, azzal sem lenne semmi gond. Nem kötelező.
2018. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!