Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromnak nincs önkontrollja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak nincs önkontrollja, ha a barátairól van szó?

Figyelt kérdés

Több mint 2,5 éve vagyunk együtt. Az elején, amíg tartott a rózsaszín köd, nem volt semmi probléma értelemszerűen, tehát ez nem látszott az első 1 évben kb.

Az utóbbi 1,5 évben viszont egyre inkább előjött az az énje, ami szinte kétségbeesetten kapaszkodik a barátaiba - legalábbis én így látom.

26 évesek, 5-en vannak nagy barátok. De a páromon kívül már mindannyian megállapodtak egy nő mellett, együtt élnek, fix, jól fizető állásuk van. Már csak évi 5-6 "nagyobb" buli van, + sörözések 2-3 hetente.

A problémám igazából az, hogy pl hiába tudja, hogy neki 6-kor kell kelnie, ugyanúgy a haverjaival bulizik/sörözik hajnali 3-4-ig, mert "milyen keveset találkoznak", másnap pedig oké, felkel 6-kor, de használhatatlan, fáradt, nyűgös. Eddig nem volt gond a munkával, mert a családi vállalkozásukban dolgozott, így a szülei elnézték neki, ha nem tudott jól dolgozni/másnapos volt, de most el akar költözni másik városba (ahol a haverok vannak), fix állást szerezni – szerintem így nem lesz hosszútávon munkája, ha ennyire felelőtlen. Ha valamelyik haver szól, hogy találkozzanak, akkor kb mindent eldob és megy találkozni az illetővel. Nincs olyan, hogy "bocsi, nem érek rá". Fordított esetben viszont a haverjai simán húzzák hetekig a dolgot, hogy most ezért nem jó, azért nem érnek rá. Ő simán elutazik a haverjaihoz, míg a haverjai alig jönnek hozzá, meg nem maradnak ott sokszor, hiába megy, és így ott van egyedül abban a városban, viszont ha úgy van, ő simán marad plusz 2-3 napot is a tervezettnél, mert jajj de jó találkozhatnak. Továbbá MINDIG addig kell maradni, amíg a többiek. Nem számít, hogy hullafáradt, inkább kínozza magát és fent van (olyan 6-7-től) hajnali 3-4-5-ig a haverokkal, mintsem hazamenjen aludni/pihenni, marad a haverokkal ameddig ők akarnak. A haverjai viszont sokszor simán lelépnek már 11 körül, ha fáradtak, hiába akarna a párom még velük lenni. Az se számít, ha együtt megyünk el egy-egy házibuliba, és nem érzem már jól magam. Ott vagyunk 7-8-tól, én kb 1-2-re "kibulizom magam" és már mennék haza, és hiába szólok, hogy fáradt vagyok, induljunk el, mindig csak a mindjárt meg az időhúzás, így végül +1-2 óra eltelik, mire elindulunk. Volt olyan, hogy félig már ő vitt, mert én annyira fáradt voltam már hogy remegtem és alig bírtam járni. Oké, menjek haza egyedül, de sokszor kocsival mentünk, én ittam egy kevés alkoholt, nem vezethettem haza, hajnalban meg már nem járt busz. Vagy ha épp nálam tölt pár napot a fentebb említett városban, akkor hogy megyek haza egyedül, mikor ő is nálam alszik? Persze az nem jó, hogy aludjon a haveroknál, mert az +1-1,5 óra tömegközlekedés neki másnap reggel, meg hát a haverok se érnek rá másnap/nem fér be a kocsiba hozzájuk.


Nem azt mondom, hogy ne legyenek fontosak a barátai, nekem is fontosak az enyémek. DE nálunk SOHA nem volt olyan, hogy csak akkor találkozunk, amikor a másiknak alkalmas, mindig alkalmazkodunk egymáshoz kölcsönösen. Én is jövök az én barátaimhoz, ők is jönnek hozzám. Ha tudják, hogy feléjük járok akkor szakítanak rám időt, és nem lépnek le, mert fontos vagyok nekik, és ők is nekem. Nem kell hajnalig fent lennem velük, mert tudom, hogy máskor is tudunk találkozni.

Őszintén szólva sajnálom kicsit a barátomat, mert én nem tartom normálisnak ezt a helyzetet, de ő észre sem veszi, hogy probléma lenne, és ez már kihat ránk is. Pl azt mondja, hogy nálam alszik, de elmegy 10-kor sörözni egy kicsit, erre még 1-kor sehol sincs. Én virrasztok és várom, mert hogy aludjunk együtt és jön nemsoká, erre hajnalig várat. Amikor együtt megyünk a bulikba, ő hisztinek veszi ha mondogatom többször hogy induljunk már, és haragszik rám, már sokszor veszekszünk emiatt. Oké, ne menjünk akkor együtt bulizni, DE számomra az a normális kapcsolat ÉS SZÁMÁRA IS (elvileg, ő ezt mondja), ahol a párommal is tudok bulizni és külön is tudunk. De nem lehet kompromisszumot kötni, így is abból az 5-6 házibuliból talán 2-re megyek el, esetleg 3-ra, a sörözésekre szinte soha, és akkor is ez van, hiába van neki még egyszer ugyanennyi alkalom egyedül hajnalig bulizni.


Ebből ki fog ő nőni? 26 évesen szerintem nem itt kéne tartani, hogy a haverok és a buli miatt minden ejtve van. Kezd elegem lenni belőle, és fontolgatom a szakítást.

22L



2018. aug. 5. 10:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hosszú lett.

Egyébként más területen egyáltalán nem önző, mindig mindent megoszt velem, stb, tehát teljesen értetlenül állok a dolog előtt.

2018. aug. 5. 11:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdezted már tőle, hogy miért kapar ilyen görcsösen a barátai után?
2018. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze!

Olyankor csak olyanokat mond, hogy szereti őket, fontosak neki a barátai, és minél többet szeretne velük lenni, mert hiányoznak neki. Ennyi.

2018. aug. 5. 11:32
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Tudni kell pedig kompromisszumot kötni.


PL:" azt mondja, hogy nálam alszik, de elmegy 10-kor sörözni egy kicsit, erre még 1-kor sehol sincs. Én virrasztok és várom"


A opció elmész vele te is, előre megbezséitek, hogy 1-2 órát maradtok és mentek, te pedig 2 óra múlva szólsz is, hogy "na mi indulunk.." Vagy ha nincs kedved, mikor elmegy megbeszélitek előre, mikora várhatod. Ennyi.

(HAjnalba már tök fölösleges nálad aludnia is pl)


Ha előre lefixáljátok, ő is jobban látja ha folyton a te oldaladon csattan a mérce rosszabb oldala. Néha belefér 1-1 ilyen, de sorozatosan már mindenki hisztizne.


Az meg, hogy jól érzi magát a buliban, te meg mennél.. Hát az nem túl jó. Ő is visszafogva érezheti magát, szerintemitt te sem váratod el, higy mindig pármóra után már menjetek haza, holottő tipikusan élvezi és hajnalig szeret maradni.. És sem szeretem azokat a csajoakt, akik megjönnek atársaságban és rövidesen haza kell menni hirtelen, holott jól eldumáltunk eddig az adott sráccal és a többiekkel.

2018. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, írnék még pár dolgot:

1: "azt mondja, hogy nálam alszik, de elmegy 10-kor sörözni egy kicsit, erre még 1-kor sehol sincs. Én virrasztok és várom" - úgy volt, hogy max éjfélig megy el és jön is! De 1-kor még sehol sem volt, úgy kellett rátelefonálni hogy merre van - akkor még a város másik felében evett, és hogy majd jön 2-kor... Én nem mehettem vele, mert tesóm expasijával (friss szakítás) találkozott és "lelkiztek" ilyen pasis este volt. Tehát nem is mehettem vele, és ELŐRE meg volt beszélve, hogy kb mikor jön. Amikor felhívtam akkor is mondtam hogy ha még inni akar akkor menjen haza, ne ide, de ő jönni akar velem aludni.

2: "Az meg, hogy jól érzi magát a buliban, te meg mennél.. Hát az nem túl jó...." - mint írtam, az évi 5-6 házibuliból 2-n!!!! veszek részt, és azt is írtam, hogy 7-8 körül már ott vagyunk, és én hajnali 1-2-re bulizom ki magam. Ez kb 5-7 óra bulizást jelent - nem 1-2 órát, mint ami TÉNYLEG gáz lenne hogy pár óra után le kell lépni. Szerintem ez bőven elég kompromisszum, hogy annyi buliból csak 2-re megyek el, és az összes többin hajnali 5-6-ig van nélkülem.

Ráadásul az összes barátja lelép szájhúzás nélkül bármelyik buliból, ha az asszony fix időre várja vagy jelzi, hogy már menni szeretne haza, tehát ez sem úgy van, hogy jajj de gonosz vagyok és csak ő nem maradhat.

2018. aug. 5. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Hát nézd, szerintem igazad van... Plusz ahogy olvasom, munka előtti napokon is simán el van hajnalig? Egykorú vagyok kb a pasiddal (27N), nagy ritkán( értsd negyed évente-fél évente max 1x) becsúszhat 1 hétköznapi sörözés, amin éjfélig, hajnal 1-ig maradok.


Munka mellett ezt így nem igen lehet hosszú távon csinálni, de max évi 1-2x becsúszhat.

Ha zavar, beszélj erről, de szerintem ennyi idősen és a munkával párhuzamosan már eleve nem csinál munka előtti napokon a hajnalig tartó bulizásokból rendszert az ember..

2018. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mivel a szülei vállalkozásában dolgozik, a "munka előtti napokon" dolog is eléggé relatív, hiszen a szülei elnézik neki, ha nem tud kimenni fáradtság/másnaposság miatt - csak egy ejnyebejnyét kap.

De 2-3 hetente rendszeresen van sörözés az említett messzibb városban, általában egy hétvégére megy, de mint írtam, minden probléma nélkül marad spontán +1-2 napot, hogy találkozzanak annak ellenére, hogy sokszor a haverjai pont lelépnek onnan a hétvégére, és olyankor ott ül egyedül.


Próbáltam beszélni vele, olyankor mindig ígérget, hogy időben fog jönni, nem marad sokáig. De valahogy sosem tudja betartani.


Igazából kicsit megértem, mert már kb 10 éves kora óta a családi vállalkozásban dolgozik, ő legtöbbször dolgozott, amikor a barátai buliztak és a városban császkáltak, esetleg a buli végére ért ki, így gondolom emiatt minden lehetőséget meg akar ragadni, hogy most már felnőtt és mehet amennyit akar. De ettől még nem lesz szerintem elfogadható a viselkedse.

Igazából a kérdésemmel arra lettem kíváncsi, hogy vajon ki fogja-e/tudja-e nőni ezt a viselkedést, vagy ez annyira mélyen benne van, hogy ő mindig is ilyen lesz?

2018. aug. 5. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:

2-3 hetente egy iszogatás szerintem belefér, ennyi kell, bár ha tényleg ezek 2-3 külön töltött napokat jelentenek, akkor már valóban sok azért...


Perzs érthető, hogy kicsit kiengedi a gőzt, később családdal ez már visszaszprul eleve, és most van rá lehetősége, pláne, ha eddig kimaradt ezekből.


Hogy kinövi-e? Személyfüggő... Ismerek olyan 30-33 éves pasikat a munkahalyemen, akik egy héten 3-4x is berúgnak, az egyiket most fogta vissza ezzel a barátnője ( teljesen jogosan!!!) egy ultimátummal. Ez már a másik véglet.


Szóval serintem erről ne itt tegyél fel kérdést, hanme lj le vele még egyszer, és mond el neki őszintén, hogy tartasz tőle, hogy a munkahelyváltásnál is előtérbe lenne ennyire az iszogatás és a haverok, és te ezt soknak érzed. (Amúgy vicces, hogy pont te mondod neki, hlott te vagy 22, és ez inkább fordítva szokott lenni, de írtad a háttérsztorit, szóval minden érthető.)


Szerintem bezsélj vele a jövőbeli félelmediről, illetve kérdezz rá, hogy tervezi ezeket a jövőben.

2018. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!


Én kicsit visszafogottabb vagyok egyébként, szeretek társaságba menni, de nem minden héten, és nekem nem az a buli, ha iszunk és hajnali 5-ig vagyunk másokkal.

Egyébként én alkoholista apa mellett nőttem fel, aki periodikus ivó (azaz x időnként tör elő: van hogy hetekig józan, hogy aztán 10 napon keresztül részeg, van hogy minden 2. nap részegen állít haza a melóból 3 héten keresztül, stb), ezért is ennyire ijesztő számomra ez, hogy ennyire kapaszkodik a barátaiba úgy, hogy ők fele ennyire se törődnek vele, és ennyire görcsösen kapaszkodik a buliba is.

Azt hiszem adok még egy esélyt a dolognak és beszélek vele!

2018. aug. 5. 22:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Az en parom nem bulizik, nem iszik, de a het minden napjan keson jar haza a csaladhoz, oici gyerekehez. Raadasul, ha hivom se veszi fel a telefont, es o sem hiv sosem.
2018. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!