Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viselkedik így? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedik így? Hogy lehetne megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés
A párommal jó a kapcsolatunk,szeretjük egymást. De mint minden kapcsolatban,nálunk is előfordulnak viták. A problémám az,hogy a párom nagyon sértődékeny és képes napokig duzzogni. Bármit meg tudunk együtt beszélni, mindenben segítünk egymásnak, viszont ha a személyére/viselkedésére nézve kritikát fogalmazok meg akkor elkezdi a cirkuszt. Ha megkérem,hogy xy dolgot ne tegye többet,mert ezzel megbánt,sosem kér bocsánatot. Ezzel még nem is lenne baj, de órák hosszat képes magában dühöngeni. Ilyenkor nem szól hozzám, ha hozzám szól akkor is flegma, csörtet a lakásban, ide-oda dobálja ami a kezébe akad, látom rajta,hogy szenved, próbálja magára vonni a figyelmemet. Minden esetben elvárná,hogy én engeszteljem ki, mert véletlenül meg mertem kritizálni valamivel. Ha nem teszem, akkor másik szobában alszik, másnap sem szól hozzám. Minden békülést én kezdeményezek és ezt már nagyon unom. Főleg,hogy ilyenkor utólagosan mindig beismeri,hogy igazam volt. Nem tudom, hogyan segíthetnék neki ezen változtatni, mert látom, hogy ő sem érzi jól magát mikor így viselkedik velem. Szakítást ne tanácsoljon senki, nem akarom elhagyni, ettől eltekintve egy értékes ember, csak azt látom rajta, hogy az ilyen konfliktusokat nem tudja kezelni. A párom 30 éves férfi.
2018. aug. 11. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

*Ha megkérem,hogy xy dolgot ne tegye többet,mert ezzel megbánt,sosem kér bocsánatot. Ezzel még nem is lenne baj, de órák hosszat képes magában dühöngeni.


Ez pont a tojás meg a tyúk esete.


A megnembocsájtás következő fázisa.

Pedig mennyire egyszerű, és mégis milyen nehéz, egy viccel el poénkodni, és egy bocsit odarebegni a másiknak? Ehelyett napokig eszi magát.


Hát a párod se egy okos ember, mert mennyi mindent megspórólhatna magának:D

2018. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szakítást ne tanácsolja senki mert nem akarod elhagyni akkor nem értem mit vársz? Nem fog megváltozni mindig te fogsz bocsánatot kezdeményezni és folytatódni fog ez tovább.
2018. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 A párom nem hülye, viszont az érzelmi intelligenciája valóban lehet,hogy nem kiemelkedő.Én is így látom ahogy te, hogy könnyű lehetne az ilyesmit megoldani, de hát ő túl nagy feneket kerít ennek.#2 Pedig úgy gondolom,hogy lehet változtatni az emberek viselkedésén. Nem vagyok híve annak,hogy egy egyébként jól működő kapcsolatot eldobjak azért, mert probléma is van. Én azt vártam,hogy esetleg aki volt már hasonló helyzetben, vagy jól ért az emberekhez az majd ad használható tanácsot ilyen jellegű konfliktuskezeléshez.
2018. aug. 11. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Az emberek viselkedésén te nem tudsz változtatni. Ő ilyen és ha nem akar megváltozni nem is fog akár hogy is akarod.
2018. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én párom is ilyen de túl sok tanáccsal nem tudlak sajnos ellátni. :D Unom már hogy rohadt könnyen megsértődik, unom már hogy én nem mondhatom nekem mi az ami rosszul esik mert ő azon is megsértődik. Bezzeg ő mondhat olyanokat hogy sokszor csak pislogok. Nem mondom volt benne igazság, ilyenkor úgy vagyok vele ok tanulok belőle, többet nem leszek olyan stb. és akkor próbálok békülni. Ő meg... ááh. Fogalmam sincs hogy mit kellene csinálnom, de ha én kezdeményezem a békülést akkor hozzám se szól...

28/N

2018. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*de ha én nem kezdeményezem
2018. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az exem is ilyen volt. Ez is hozzá segített ahhoz hogy most az exem. Sose tetszett neki a véleményem én meg azért is megmondtam nem különösebben nem érdekelt hogy megsértődik e.
2018. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vetkőzz le, hìvd be a hálóba. Hiánya van csak..
2018. szept. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!