Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem sikertelen a saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem sikertelen a saját munkájában, ami kihat rám is. Hogyan változtassunk?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt (2 éve házasok), amikor összejöttünk, jól menő saját vállalkozást vezetett, teljesen pozitív életszemléletű, laza férfi volt, akivel el lehetett munkaidőben menni hetente egyszer például ebédelni vagy egy rövid sétára is munkaidőben. Nekem is saját vállalkozásom is van, jól is keresek vele, nem szorulok rá a pénzére, nem a pénz miatt jöttem össze vele, simán eltartom magamat - hanem mert volt ideje rám, ránk, közös programokra, illetve teljesen jó kedélyű, pozitív ember volt.

Fél évre rá kezdődtek a problémák, ugyanis a vállalkozása összeomlott, kb annyit tud keresni, hogy beszáll a kajapénzbe, számlákba és kész. 3,5 éve ezen a minimális szinten él, a kedve egyre szarabb, alig ad magára, ha utazunk, a közösből fizetjük (a lakásomat kiadtam, ez megy a közösbe, ebből tudunk gazdálkodni házon belüli felújításra, utazásra, stb.).

Reggeltől estig dolgozik, már 5:30-kor elmegy dolgozni, aztán 8-8:30 körül ér haza. Utána már csak tv-zni van kedve.

Annyira kihat rám az ápolatlansága, hogy nem ad magára, koszos pólókban jár dolgozni, ha veszünk neki újakat, azt is összemaszatolja, az autója egy disznóól, nem dobálja ki belőle a szemetet, tiszta dzsuva és igénytelenség az élete mindenhol. Ha bemegyek meglátogatni, valaki épp ott lóg nála (haver, vagy szülei) és áll a munka, pedig állítása szerint dolgozik.

Egy új ötlete támadt néhány éve, amivel fellendíthetné a forgalmát, én 1 éven keresztül napi 2-3 órában segítettem őt a beindításban, de ő nem tett bele semmit, ezt meguntam és kihátráltam. Ez volt másfél éve, azóta nem történt semmi az új projecttel. Ebben a hónapban felvetettem, hogy ha már megcsináltam neki a honlapot és végül egy csajszi be is indította, fotóztam, pörgettem a fb, instagram oldalát, akkor ugyan folytassuk már, amit elkezdtünk. Kiderült, hogy a honlap felújításra szorul, nem működik, kértem, csináltassa meg a csajszival, aki végül beindította, persze persze azóta is a nagy 0 történt, fel se hívta a csajt.


Őelőtte egy életvidám, örökké mosolygós, bulis, társasági csaj voltam, mellette egy megkeseredett, magányos, meghízott nő lettem.

Annyira szeretem őt, de már végtelenül idegesít, hogy mindent húz-halaszt, ragaszkodik a sikertelenségéhez, igénytelenséghez, már-már szinte dagonyázik benne, csak olyan hobbit talál, amit velem nem tud élvezni (pálinkafőzés például!!).


Bírjam még, bízzam a változásában vagy építsem egyedül a saját életemet, és tartsam nyitva a szemem? Teljesen lehúz már.


34 évesek vagyunk.


2018. aug. 28. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%

"mellette egy megkeseredett, magányos, meghízott nő lettem."


Vagyis ezek után elvárod, hogy ő tiszta pólóban, fitten, életvidáman, frankón pörgő vállalkozást vigyen, egy ilyen szupernő mellett, aki olyan okos, meg a barátnője, hogy felér vagy 50 hapsival.

Szerintem te voltál, aki lehúzta a férjed, de ezt te másként látod...

2018. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt aláírom, hogy kettőn áll a vásár, de azt gondolod, hogy a munkája is miatt omlott össze, ugye? Meg nem segítettem neki eleget, hogy újjáépítse magát is, a vállalkozást is, 3,5 éven keresztül? Kíváncsi lennék, neked mennyire jó kedved lenne ennyi meddően eltelt év után.
2018. aug. 28. 12:22
 3/19 A kérdező kommentje:
jav.: *munkája is miattAM
2018. aug. 28. 12:22
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy csődtömeg a férjed. Még ha kezdetben jól is ment, nekem az az érzésem, hogy inkább a szerencsének köszönheti, amilye volt. Mondhatni jókor volt jó helyen. De az ilyen fokú igénytelenségre nincs mentség. Aki ennyire elhagyja magát, azzal én nem maradnék kapcsolatban, undorodnék tőle. Elhiszem, hogy egy fostömlő mellett neked sincs igényed arra, hogy jól nézz ki, és valószínűleg a külsőtökkel meg a dolgokhoz való hozzáállásotokkal csak lehúzzátok egymást. Most neked jó így ahogy élsz? Nem csak amiatt, amit a tükörben látsz, de a kövérségből eredő összes betegség miatt is változtatnod kéne. Add vissza az anyjának az óriás csecsemőt, te meg kezdj új életet. 34 évesen még szerintem röhejes, hogy kvázi élve eltemeted magad...
2018. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Óóóóóó, de aranyos a magyar valóság.


Ahol ha van is jól menő vállalozásod, az hamar összeomlik az elmebeteg szabályendszerünk következtében, vagy a mindennapos Nav-getsapo látogatások alkalmával. Úgyis lecsúszol (hacsak nincs pozíciós haver), aztán ez szépen kihat mindenre, a feleséged is lecsúszik.


Egy újabb magyar sikertörténet... Mennyire jellemző!


A pálinkafőzés nem hobbi, hanem illegális bevétel, a vidéki öregek mind ezt nyomják, mert a nyugdíj is a kabaré szintjén van.


Hol rontotta el? Kellett volna valami pozíciós haver, vagy korrupt fazon lefizetése aztán jöttek volna a zsíros megrendelések. Pech, próbált becsületes lenni, nálunk ez alaphiba.


Megmondjam mi lesz?


Te elhagyod, ő meg kb. belehal az igába. Hurrá, fényes kilátások.

2018. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

#4


Sőt, állítsuk falhoz a "fostömlőt" kötelet érdemel aki nem tökéletes! Heil!

2018. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szerencsére mindössze 7 kg-ot híztam, de ez is zavar. Próbáltam leadni, de nem tudom, nem megy, nincs motiváció. Fejlesztem magamat lelkileg, egészségesen táplálkozom, de úgy érzem, be vagyok zárva, a saját börtönömben vagyok.

Ha beszélgetünk, általában másokról meg hogy azok mit csinálnak, vagy mesélünk egymásnak a gyerekkorunkról, a napi történésekről. Úgy szeretnék hallani vicceket, vagy amolyan általános beszélgetést életről, és látom, hogy tőle ezt hiába várom, ezt még el is fogadnám, hogy másokkal kell megélnem, viszont az igénytelenség a masszív sikertelensége húz magával szépen lassan.


Arra gondoltam, hogy kevésbé drasztikus, mint az elhagyás (34 évesen félek elválni a semmibe és ezzel a tipikus női mentalitást erősítem, hogy addig nem merek lépni, amíg nincs máshova hova:( ), hogy közösségeket keresek helyben és becsatlakozok önkéntesnek, stb, ahol ha az élet is úgy akarja, megismerkedek hozzám jobban illő, vidám, motivált emberrel.

Nagyon szomorú vagyok emiatt, én annyira bíztam / bízok benne de csak felőröl teljesen a kapcsolatunk.

2018. aug. 28. 12:40
 8/19 A kérdező kommentje:
Pálinkából egyébként 15 liter lett, nem eladja, hanem szórakoznak a haverokkal, minden pénteken (ez az egyetlen fix programja és az sem velem...).
2018. aug. 28. 12:41
 9/19 anonim ***** válasza:

#7


Ez jó ötlet amúgy, de arra készülj hogy az önkéntesek is csórók, főleg ha helyiek.

2018. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha valaki életunt, motiválatlan, unalmas, igénytelen. A csóróság nem baj, mert ha motivált vagy, pozitív, ezen könnyen lehet változtatni.
2018. aug. 28. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!