Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlságosan függő lennék vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlságosan függő lennék vagy csak magányos? Önzbizalomhiány?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a barátommal és én igazából a külön töltött idő alatt is csak arra tudok koncentrálni, hogy ő mit csinál, mintha elfelejteném élni a saját életemet.

Korábban is voltak már ezzel gondok. Kissé antiszociális személyiség vagyok, nehezen mozdulok ki otthonról, mégis nagyon igénylem a figyelmet és a törődést.

Rengetegszer érzem azt, hogy kevés a barátom és egyedül vagyok, talán emiatt is vagyok boldogtalan, de mégis nehezen nyitok az emberek felé és kicsit jelentéktelennek érzem magam vagy feleslegesnek. Úgy érzem nem vagyok értékes. Sajnos önbizlomhiányom is van, talán ha ezt újraépíteném az egész javulna.

Most is a barátommal mennénk bulizni, de nincs kedvem, ő pedig azt mondja tegyek úgy, ahogy nekem a legjobb, ő nem erőltet semmit. Ettől a mondattól is úgy érzem neki mind1, hogy én megyek-e vagy sem. Én forgatom ki a szavait megint? Egyetemről is hívtak mások erre a bulira, de mégis ha megyek egy kis koloncnak érezném magam, holott az a normális ha a párok együtt buliznak, nem?

Jár valaki hasonló cipőben?

Köszi előre is a válaszokat:)



2018. szept. 12. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ordít az írásodból az önbizalomhiány, jó úton haladsz afelé, hogy ezzel teljesen megmérgezd a kapcsolatod. Foglalkozz önismerettel és kezdj el magadra szedni némi önbizalmat, mert ennek így nem lesz jó vége, arról nem is beszélve, hogy nagyon szar így élni és lehet ám máshogy is, ha hajlandó vagy foglalkozni a fejlődéseddel. Szokj le a kombinálásról is, ha valamit mond, akkor ne kezdd el kiforgatni a szavait vagy mögöttes tartalmakat beleképzelni. Nyilván ha elhívott, akkor szeretné, hogy vele menj, de tisztel annyira, hogy nem fogja rád erőltetni, ha nincs kedved. Egyébként teljesen normális, ha a párok elmennek külön is szórakozni. Ha mások is hívtak, akkor alapból nem lehetsz kolonc, az egész kisebbségi komplexusod belőled ered, ezen kell dolgoznod, ezt kell megtanulnod racionalizálni és félretenni, akkor nem fogsz ilyen marhaságokon kattogni. Sok sikert.
2018. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ.

Valahol mélyen tudom, hogy milyen igazad van. Magamon kellene nagyon sokat dolgoznom, járok pszichológushoz lassan 3 hónapja terápiára, de úgy érzem nem sokat segít.

Azt is olvastam, hogy magammal kellene kibékülnöm és akkor az egyedül eltöltött idő is sokkal kellemesebb lenne, de valahogy csak akkor érzem magam valakinek, fontosnak, ha mások foglalkoznak velem. Ez is téves?:(

2018. szept. 12. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:
3 hónap terápia még semmi, ne hagyd abba, ha még 3 hónapon belül nem látsz javulást, akkor esetleg keress más szakembert. Nekem évekig tartott kimásznom a lelkem sötét bugyraiból :) Beszélgess a terapeutáddal az önismereti tréning lehetőségeiről is, esetleg keress pszichodráma csoportot, nekem sokat segített. Ha végre megismered magad, kibékülsz magaddal és végül megszereted magad, akkor már nem fog ennyire számítani a külső megerősítés és nem lesz szükséged más emberekre ahhoz, hogy valakinek érezd magad. A lényeg az, hogy addig ne add fel, amíg nem sikerül, mert hihetetlenül más életminőséget fogsz utána megtapasztalni és ez meg fogja érni a belefektetett időt és energiát.
2018. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget, hálás vagyok :)

Gratulálok, hogy neked sikerült!

Igyekszem én is mindent megtenni, hiszen az én életem függ tőle.

2018. szept. 12. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Teszel a javulásért, tehát a szememben maximálisan megérdemled, hogy jobban legyél! :) Kitartást kívánok, nagy szükséged lesz rá.

Ezeket a könyveket még tudom ajánlani, ha olvasnál a témában: Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig; Louis L. Hay: Éld az életed; Byron Katie: Négy kérdés. + előny, hogy amíg olvasol, addig nem azon kattogsz, hogy a barátod éppen mit csinál ;)

2018. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hűha, köszönöm szépen. Mindenképpen elolvasom őket :)
2018. szept. 12. 17:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen én is ilyen voltam 18 évesen, mikor még mitsem tudtam a párkapcsolatról és az életről. Az akkori énem ugyanezeket irta volna, mint most te.

Azóta se vagyok extrovertáltabb alkat, de rájöttem, hogy ilyen hozzáállással csak vesztes maradok. Mind párkapcsolati téren, mind a baráti körömben s ezáltal az egész életben.

Sokat olvastam és gondolkodtam magamban, hogyan lehetne változtatni valamelyest ezen. Rájöttem, hogy a túlagyalás, minden egyes mondat elemezgetése a fejemben csak rosszra és stresszhez vezet.(ezt csinálod te is) A férfiak egyszerübbek, az van, amit mondanak. Ne keress mögöttes utalásokat, második értelmet, ne sértődj meg mindenen.

Megkell tanulnod függetlenebb lenni és nem csüngeni a párodon, mert pont azzal fogod elriasztani magad mellől. Próbáld meg élvezni addig, amig van, mert ha szeret melletted marad, ha nem, akkor bármit teszel nem fog menni. Ha nincs veled, tanulj vagy foglald le magad azzal, amit szeretsz csinálni. Ne ellenőrizgesd és ne akarj minden percéről tudni. Legyen hobbid, mikor találkoztok annál több mindenről tudtok majd beszélgetni.

Menj el abba a buliba a pároddal és érezd jól magad. Csinositsd ki magad, igyál meg 1-2 pohárka valamit, lazulj el és táncoljatok.

Azokra a barátaidra összpontosits, akik vannak, ne akarj többet. Tudod, minőség, nem a mennyiség. Tök jól elvagyok két barátnővel. Vagy támaszkodj a családodra, szeretsd őket, biztosan ők is nagyon szeretnek téged. Nem vagy egyedül, több embernek vagy értékes, mint gondolnád. De neked is engedned kell, hogy szeressenek és ne húzz fel falat magad köré a fejedben, mert a külvilág is látni fogja.

Ne feledd, hogy senki sem felesleges. Mindenki magának épiti fel az értékeket, amiért érdemes élnie és fejlődik tovább.

2018. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

EGyébként ha szivesen beszélgetnél erről, állok a rendelkezésedre:) Nagyon magamra ismertem benned, talán segitene ha tudnál erről konkrétabban is beszélni olyannal, aki ugyanezeket átélte, s talán az én tapasztalatom is segithet majd.-

Ha van kedved irj privit! 21 l

2018. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és 7-8 válaszadó voltam!
2018. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a te válaszodat is. Értek mindent, amit leírtál, nagyon részletes és látom, hogy átérzed azt, ami most bennem forog.

Írok privátot :)

2018. szept. 12. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!