Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit mondanátok a párotoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondanátok a párotoknak ebben az esetben? Szerintetek melyik a normális?

Figyelt kérdés

Én 21 éves lány vagyok, egyetemet végzek és pár hónapja munkát is találtam. Párom 27 éves nemsoká,már 7 éve dolgozik, 4 éve vagyunk együtt.

Általában nálam vagyunk, mivel anyukám ritkán jön haza, szóval nem hivatalosan, de olyan, mintha együtt laknánk. Néha náluk is vagyunk, de ti is tudjátok, hogy

igy egyik szülőtől a másikhoz nem az igazi...


Mindig is komoly volt a kapcsolatunk, közös jövőt tervezünk ugyebár amig iskolás voltam nem tudtunk lépni is előre. Viszont mostmár úgy érzem ideje lenne komolyabban gondolkozni olyanokon mint pl külön lakás, külön saját kis élet.


Viszont idáig az volt, hogy a párom a keresetét elköltötte, autót vett,ami azért szükséges... emellett ilyenolyan kütyüt amivel játszani lehet és egy motort mert odavan értük. Ami szép és jó, mehetünk kirándulni stb... De semmi megtakaritása nincsen.

Átbeszéltük, hogy mostmár tényleg van egy csomó mindene, nem lenne logikusabb, hogy mostmár a fő, nagyobb célért hajtsunk, hogy azért ennyi idős korunkban már legyen külön életünk és legyen fedél a fejünk fölött, majd család , aztán még utána is vehet amit megkiván. Ebbe maradtunk.

Kissé megnyugodtam, de most megint a fejébe vette, hogy eladja a motrát és vesz egy másik nemtudommit, mert az milyen vagány és szeretné . Ugye az eladás veszteséges, az új cuccba pótolni kell, megint semmi pénzt nem tud félrerakni mert ezekbe öli. Ebben a hónapban is minuszban van.

Ő úgy van vele, hogy ha már dolgozunk éljünk is, amivel nincs kivetnivalóm... de egy bizonyos szint után miért nem gondolkodik a fontosabb dolgokon? Haragszom rá emiatt.

Ti melyik hozzáállással értetek egyet és mit mondanátok a helyemben?


2018. szept. 18. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan faszival akarsz kozos jovot tervezni, aki het eve dolgozik es megsincs egy fillerje sem. Ha nem latod a kozelgo latasztrofat, akkor menthetetlenül vak vagy. Ezzel a faszival akkor lesz kozos eleted, majd ha te megfinanszirozod neki.
2018. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Idáig az volt, hogy nekem nem volt keresetem, nem tudtunk volna közösen gyüjteni a nagy dolgokra...Ezért ő is megvette azokat amikre mindig is vágyott és elszórakoztunk velük. Azzal a hozzállással, hogy "nem ebből a két hónap fizuból vettünk volna házat" szóval nem 'késik' sokat. Az a baj, hogy ez a 'két hónap' amiket elkölt felgyül és évek vannak belőle.

Két évvel ezelőttig nem volt jó keresete, nem csodálkozom, hogy nem tudott többet félretenni. Viszont azóta tök jól keres, és mégis elmegy. Azért kezd elegem lenni, mert azt hittem, hogy na még csak ez a dolog és aztán ennyi.

2018. szept. 18. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki a kicsibol nem rak felre, az a nagybol sem fog. Ha mindenkepp szeretnel elpazarolni par evet az eletedbol azzal, hogy nagy reszben eltartod majd ot, akkor kezdj gyujtogetni. Egyedül. Mert o nem fog.
2018. szept. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én tapasztalatból mondom, és a környezetemben is azt láttam, hogy amikor - akár férfi valaki, akár nő - végre keres, akkor évek mehetnek el arra, hogy "pótol", mivel gyerekként nem lehetett annyi pénz a kezében, amiből úgy gazdálkodhat, ahogy akar. Mindkettőtöknek muszáj, hogy a kötelezőkön kívül legyenek olyan hobbicélok, amik motiválnak.


Voltam ilyenben, és ment az örökös vita a pénz miatt. Nem sokra mentünk volna a spórolással, bár én téged is megértelek, hogy szeretnél lépni ezügyben. De ez a szitu lehetne fordítva is, hogy te költekezel, és ő gondoskodik a jövőről. Erre viszont mindenki mondaná, hogy ez a normális... na persze a férfi csak lapátolja a pénzt, minek költekezik a hobbijára, azt is a gyerek elől veszi el, inkább tartsa el a családját,, hát szerintem remek papucsszerep, bezzeg ez így "normális" lenne, minek költekezik a "szarjaira" ....


A kérdésre válaszolva: ha nyitott rá, akkor meg kellene egyezzetek. Szerintem ha ki akarnád húzni alóla a pénzét, akkor motiválatlan melós lesz belőle... valamilyen szinten mindkettőtöknek kell hogy legyen valami plusz, valami hobbi, ilyesmi, ami kikapcsol. Ezért valahogy ezt kéne összehangolni. Másik oldalról meg te is benne vagy ebben a kapcsolatban, tehát az ő hobbijáért te is fizetsz majd, vagy az időddel, vagy a te céljaid lemondásával. Lehet, hogy első körben valami kis összegű előtakarékosság kéne, ez később a lakáshitelnél is kelleni fog, mert fel kell mutatnotok önerőt, ahhoz pedig gyűjteni kell.

2018. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tanult meg a pénzzel bánni,az nem is fog tudni a későbbiekben sem.Itt egyedül csak te akarod a közös jövőt.
2018. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

na, figyu, en 18 evesen kimentem Londonba aupairkedni (kapsz ingyen szallast es hetkoznapokon kajat munkaert cserebe), 360 font volt efelett a fizetesem. London nem Magyaorszag, ott meregarak vannak. minden hetvegen programoztunk baratnoimmel (eleve csak az, hogy bejuss meg vissza a belvarosba 30 font volt nekem...) es meg igy is 8 honap alatt 1200 font felett raktam felre... ne is haragudj, de ha en kis tini fejjel felre tudtam rakni ennyire kicsi penzbol ennyit, ugy, hogy eltem, akkor en nem is tudom minositeni a baratodat, ami az erettseget illeti. :D

ne varj tole valtozast, ha 27 eves korara ennyire nem volt kepes es en kispi*sakent mar most takaritom meg a penzemet (nyilvan sokkal tobb van azota, minta 1200 font) a keves bevetelembol egyetem mellett... na, hagyjuk inkabb. :D ezek csak kifogasok.

2018. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Én 23 évesen kezdtem dolgozni és az elejétől elrakom a fizum 20%-át megtakarításba gondolkodás nélkül, ha marad még akkor néha többet is. A barátod nem tud bánni a pénzzel, szórja szanaszéjjel.


Ez csak az idióták kifogása akik nem tudnak bánni a pénzzel, hogy akik spórolnak is, azok nem "élnek", nem élvezik az életet. Nekem is van motorom, nem járok rongyokban, költök hobbikra is, de van már egy vagyonkám is a bankban, amit csak én szedtem össze.ú


Látni kell mit engedhetsz meg magadnak és mit nem. Nem úgy van, hogy vágysz valamire és megveszed, ha van rá pénzed, ha nincs.


28/F

2018. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

#7

nagyon jol gondolkozik es jol le is irta, hogy tudod elvezni az eletet penzszoras nelkul is. most ez egy kis dolog, de en peldaul eszrevettem, hogy kb mindennap kavezokban talalkozok emberekkel, elmegy a penzem emiatt (sok kicsi sokra megy) szoval helyette beiktatok par olyan talalkozot, amit parkban toltunk, es nem 35 eurot koltogetek csak hetente kavera.. :D

2018. szept. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 27 vagyok és nemrég vettem lakást. Közben vettem én is gamer cuccokat, meg jó telefont, mert kell a hobbi igen.

De a pénzem java részét azért csak félre raktam és befektettem.


Ő meg egy szerencsétlen, aki 15 év múlva is ugyanitt lesz majd. Annyi ilyen van. Max fél év, és te is rájössz majd erre, amikor már nem elégít ki az, hogy valaki szórakoztató személyiség, hanem várnál tőle valami többet is. Fiatal vagy, semmi értelme rá pocsékolni az energiádat. De majd megérted, amikor szakítasz vele.

2018. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem igaz, hogy az egyetemen nem találsz egy ambiciózusabb pasit.
2018. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!