Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha emiatt félek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha emiatt félek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A férjemmel tökéletes a házasságunk. Fiatalon kezdtünk el járni és hamar össze is házasodtunk. Mellette mindent megtaláltam, ami korábban hiányzott az életemből. Mindig is szerettem volna gyereket, egy kisbabát akiről gondoskodhatok. A férjem még jobban szeretne, ő már most szeretné, ha elkezdenénk próbálkozni. Az utóbbi pár évben viszont kétségek támadtak bennem. Elvált szülők gyereke vagyok és nagyon rossz gyerekkorom volt. Vannak mindenféle féltesóim, akikkel nem is tartjuk a kapcsolatot. A szüleimmel egy káosz volt az élet. Veszekedések, féltékenykedés, magány, stb. Nem is tudom így utólag hibáztatni a szüleimet, mert nekik se volt ez jó. Senki nem lát előre egy válást vagy megcsalást és mindenkinek megvan az esélye az újrakezdésre. Mégis úgy érzem, hogy nem szeretném, ha ezen a gyerekem keresztülmenne. Imádom a férjemet és ő is engem, de soha nem lehet tudni mit hoz a jövő. Nem szeretnék emiatt rossz anya lenni, aki fájdalmat okoz a gyerekének. A férjemnek is elmondtam ezt, de szerinte túlkombinálom és nem lesz gond. A kétségeim viszont bennem vannak. Nagyon nagy felelősség egy gyerek, amit nem félek vállalni, de nem akarom neki a tizedét se annak, amit én átéltem.

26N és 27F


2018. szept. 18. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Én meg félek a repüléstől, akkor ne repüljek soha és ne lássak semmit ebből a gyönyörű világból? Nyilván nem tudhatod előre, bármi megtörténhet, de csigaházban élni nem élet.
2018. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 próbálokkedveslenni ***** válasza:

A kétségek jók. A negatív tapasztalat pedig segíthet.

Előbbi miatt tényleg megfontolod, hogy belevághattok a gyerek projektbe vagy sem.

Utóbbi miatt pedig ha belevágtok, akkor ott volt előtted a minta, hogy hogyan ne éljétek az életeteket.


Amennyiben nem akarod neki a tizedét se annak, amit te átéltél, akkor csináld úgy, hogy ne kapja meg. Nem lehet felkészülni arra, hogy megromlik a kapcsolatod a férjeddel. Ez így igaz. Viszont azt láttad, hogy semmi értelme együtt maradni ilyen esetben. Jobb elválni. Jobb a gyereknek is és a szülőknek is.


Azt is láttad, hogy a féltékenység és a veszekedések milyen gyorsan megölik a kapcsolatokat. Ezért hátha te nem csinálod ezt. A férjed részében pedig csak bízni tudsz, hogy ő se fogja.

2018. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
És vannak egyéb veszélyek is. Elütheti egy trolibusz, megerőszakolhatják, szétmarcangolhatja egy kutya. Jobb nem szülni, tényleg.
2018. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is elvált szülők gyereke vagyok, érdekes belőlem ez azt hozta ki, hogy én az anyám nem akarok lenni, nem akarok "áldozat" lenni, akinek ott hagyják hátra a kölyköket aztán csinálj 3 műszakban amit akarsz, ha kapnak enni, kapnak, ha nem nem.


Hálás vagyok az anyámnak, de nekem a családépítés a legutolsó a listámon, én tanultam, egyetemet végeztem, építem a karrierem, vettem lakást, most kocsira gyűjtök és ha már a passzív bevételem elegendő lesz ahhoz, hogy engem senki ne csinálhasson ki, akkor megfontolom. Addig nem. Mert abban nem hiszek, hogy egy férfi bármi áron megtartja a szavát, de én a felelősséget nem veszem félvállról, ha gyerekem lesz nem fog nélkülözni, akkor se ha nem lesz apja.


De amúgy sokkal valószínűbbnek tartom, hogy nem lesz gyerekem, az emberek nehezen értik meg a gondolkodásmódom.


Szerintem legyen b terved neked is. Abból baj sosincs.


N

2018. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ehez a döntéshez maximálisan ismerned kell magadat, és a párodat. Valamint ha problémák lépnek fel akkor megbeszélni, tenni ellene, nem a szőnyeg alá söpörni. Nagyon oda kell tenni magatokat hogy valóban ne kudarc legyen a vége.

Fontos az anyagi, és érzelmi stabilitás is.

2018. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4


Ilyen egy felelősségtudó ember! :) Ha minden ember így gondolkodna, akkor csak jólétbe születnének gyerekek. Ez lenne az ideális világ.

2018. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Akárcsak a feleségem... Egy: A férjed biztosan szeret téged. Nem viccből vett el és nem viccből szeretne Tőled gyereket. Kettő: Ez a Ti házasságotok, nem pedig anyádéké vagy bárki másé. Tehát olyan lesz, amilyenné Ti ketten alakítjátok.


Az én feleségem is hasonló előzményekkel rendelkezik. Nálunk hatalmasat robbant a dolog, amikor kibuktak az érzelmei. Nem akarlak riogatni. Az biztos, hogy nem igazán van olyan ember a környezetedben (akár barátnő, de még a férjed sem), aki tudja, hogy kell ezt a helyzetet kezelni, vagy egyáltalán tudja mi zajlik benned.


Az én feleségemnek pszichológus segített, és ezt tudom neked is javasolni. Egy jó szakember meg fogja ezt veled oldani. És ezt egy pillanatig se érezd kellemetlennek vagy szégyennek. Felismerni a problémáinkat és segítséget kérni a legfelnőttebb dolgok egyike ma. Sajnos én azon az állásponton vagyok, hogy senki más nem tud neked biztonságosan segíteni, nyilván mert rajtunk ez segített. És valóban egy hajszálon múlott, hogy ne menjünk szét. Azt a pár 10 ezret megéri.


Azóta összeházasodtunk és baba projekten vagyunk.


28F

2018. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
En is elvalt szulok gyereke vagyok, es megis szuper boldog gyerekkorom volt. Akarmi is tortenik, egyedül a te intelligenciadtol es a ferjedetol fugg hogy milyen helyzetet alakitotok ki.
2018. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szurkolok, hogy hármas ikreid legyenek. Akkor fix, hogy nem lesz időd problémát kreálni oda, ahol nincs.
2018. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Te nem a gyerekvállalástól hanem a válástól félsz.
2018. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!