Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom depressziós. Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom depressziós. Hogyan vegyem rá, hogy felkeljen az ágyból?

Figyelt kérdés

Mimdketten egyetemisták vagyunk, neki a suli mellett most nincs munkája. Szóval csak gyakorlatokra muszáj bejárnia, de azokra is nehezen megy el. Egyébként pedig sokszor egész nap az ágyban fekszik és nem csinál semmit. Gyakran csak bámul maga elé, vagy alszik. Este néha sír is. A libidója mintha megszűnt volna. Jár pszichológushoz, szóval elvileg hamarosan javulnia kellene a dolgoknak, de én is segíteni akarok valahogyan. Hogyan vegyem rá, hogy kimozduljon?

22N és a párom 23F



2018. szept. 28. 22:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt is érdemes nézni, hogy vannak-e mellette más dolgok is. Pl: (indokolatlan) elhízás, fogyás, bőrproblémák, emésztési zavarok, hajhullás, szexuális zavarok. A depresszió néha tünet is lehet más problémáknak. Mondjuk gluténérzékenység, inzulinrezisztencia. Ha ilyesmi felmerülhet, akkor próbáld meggyőzni a kivizsgálásról.
2018. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2018. szept. 29. 16:39
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Én azt figyeltem meg magamon, hogy az egésznapos fekvés csak tetézi a rossz hangulatot. Ami leginkább kimozdíthatná ebből a burokból, az egy napi rutin, ami lefoglalja felkeléstől lefekvésig. Tervezést, szervezést igényel, szereti, így hasznosnak érezheti magát, a suli pedig mellékvágányra kerül a fontossági sorrendben, amit azért csinálgat persze, de már nem törekszik a tökéletességre. Néhány év múlva senkit nem érdekel, hogy éppen csak átcsúszott, vagy 5-ös lett.

Segíts neki olyan elfoglaltságot találni, amit szívesen csinál éd egy napirendet ad.

Tök jó dolog, hogy nem hagyod ezért el!

2018. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 köszönöm, a napirend jó tanács. A suli pedig nagy gond nálunk, mármint azért, mert a párom hatalmas nyomásként érzékeli. Tetszett, amit a jegyekről mondtál. Még én is mindig elfelejtem a sajátjaimmal kapcsolatban, hogy nem fognak számítani.
2018. okt. 1. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!