Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez csak szerintem tapintatlans...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez csak szerintem tapintatlanság vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés
Párom rengetegszer figyelmetlen velem. A névnapom a születésnapján van, én felköszöntöttem, ő engem nem, és még meg is jegyezte, hogy az ő szülinapja az elsődleges. Nőnapon detto nem gondolt rám, az évfordulonkon is én leptem meg, amit korabban ünnepletünk meg az én kezdeményezésemre, mert aznap nem tudtunk együtt lenni, megleptem ajandekkal, elvittem vacsorazni, de napján meg sem említette én írtam neki, hogy akkor boldog évfordulót. Nekem ezek nem esnek jól, de már volt olyan is, hogy mondjuk valami csoda folytán meg akart lepni pezsgővel, édeset vett, tudja én csak szárazat iszom erre beközölte ő azt szereti.. Teny legkozelebb vett szarazat is. Volt, hogy mondta meglep engem egy vacsival, mert munka miatt ebedelni sem volt időm, erre májkrémes kenyérből kirakott egy szivet.. Teny legalabb valami kajával készült, de picit rosszul esett, mert jol esett volna valami meleg étel.. Nekem vannak túl nagy igényeim vagy elvarasaim ? :/

2018. okt. 1. 12:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
53%

"Miféle kapcsolat az, ahol állandóan figyelnem kell, nehogy - jó szándékom ellenére - olyat tegyek, amivel kiborítom, megbántom a másikat?"

Normális kapcsolat két érett fél között.


"Egy kapcsolatban jó esetben önmagam lehetek és önfeledten viselkedhetek."

Tehát a másikra való odafigyelés, pl. az, ha megjegyzed, hogy nem szereti az édes pezsgőt az nálad egyenlő azzal, hogy nem lehetsz önmagad. Okéé. :D

2018. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Goldmund, ha azt mondod mögötted van egy nagyon hosszu parkapcsolat es az alapjan mondod ezeket akkor elfogadom, bár nem fogok vele egyet érteni.

Én miért tudom azt tenni, hogy gondolok rá ? Meglepem és mondjuk főzök neki ? Veszek valami olyasmit amit szeret ? Elfogadom azokat a dolgokat ami az ő értékrendjébe esetleg nem fér bele és alkalmazkodom hozza ? Az amit te leírsz totál önzés..Irtad elvből nem ünnepelsz pl nőnapot .. Es ha lenne egy nő aki számára ez fontos ? Akkor nem lenne fontos az ő boldogsága ? Fáj mondjuk venni egy szál virágot és azt mondani boldog nőnapot ? A parkapcsolat igenis arról szól, hogy figyelünk a másikra. Figyelünk arra őt mi teszi boldoggá.. És ez nem börtön. Az ember aki szereti a másikat oda figyel rá..

2018. okt. 3. 13:26
 23/24 anonim ***** válasza:

8 éve házasságban élek.


Sok dologban egyébként figyelmes vagyok. Szeretek örömet szerezni a feleségemnek, mert az ő öröme az én örömöm is. Pl. szezon idején, mikor a zöldségesnél voltam, láttam szép sárgadinnyéket és rögtön eszembe jutott, hogy ezt ő mennyire szereti. Rögtön vettem is egyet - és otthon nekem is jólesett látnom a feleségem örömét. :-)

Az igaz, hogy egy kapcsolatban kompromisszumot kell kötni. Abban az értelemben is, hogy nem teszek mindent szóvá, ami zavar, meg abban az értelemben is, hogy nagyjából tekintettel vagyok arra, ami neki fontos.

Nyilván előfordulnak ütközések, mert igazából mindketten nehéz természetűek vagyunk. De meg tudunk bocsátani és van humorérzékünk is.

Nyilván van nálam tökéletesebb, figyelmesebb, alkalmazkodóbb férj is. Ugyanúgy, ahogyan van nálam mondjuk jobb testű férfi is. :-)))

Egyébként amikor már gyerekek vannak, akkor a másik megítélésében kiemelten fontos szempont, hogy szereti-e a gyerekeinket, törődik-e velük. Nálunk pl. ez erős összetartó erő. Mondjuk, ha a kisfiamnak örömet szerzek, az a feleségemnek is jólesik. Fordítva úgyszintén.


Néhány indulatos válaszoló félreértelmezte a szavaimat. Pl. a pezsgőről írtam a 8. válaszomban, és nem azt, amit később többen bele akartak magyarázni. Nem fogom elismételni.


Egyébként egy férfi és egy nő gondolkodásmódja általában eltér egymástól. Sok szempontból ez ütközik ebben a vitában is köztem és közted (ill. a többi, gondolom női válaszoló között). Fontos, hogy saját véleményünket tudjuk kívülről látni, hogy "igen, nekem ez érthetetlen, miért így gondolkodik, de én a másik nemhez tartozom". Szóval megérteni nem kell, csak elfogadni. Szoktam is mondogatni: "Férfiként a nőket megérteni nem lehet, csak szeretni." Nyilván fordítva is így van ez. :-)

2018. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
De végül is leírod más apro dolgokban oda figyelsz. Én értékelem az apróságot, feltéve ha az igényesen van adva. Tudok örülni egy szép gyümölcsnek, egy kedves szónak, barmilyen figyelmességnek. De ha adok cserébe két rohadt almat, amit en a paromtol kaptam, es hozzatsszem az a majkremes kenyer sem szépen a tányérra volt téve, hanem egy vágodeszkára a konyhapultra rakva körbe morzsákkal.. Kicsi dolgokban is lehet igényesnek lenni, és a tirpákság, amit pl a nevnapommal kapcsolatosan írtam, az nem elfogadott, de ezt te is írtad. Tudom azt is nem minden férfi romantikus alkat, de ha mas modon is fejezi ki valaki a szeretetet, azon is lehet érezni rakott bele energiát.. Ha kapok ket szep almat pusztan figyelmessegbol ertekelem, de ne ket rohadt alma legyen a valasz az evfordulos ajandekomra. Ha mondom neki egesznap kihajtottam a belem enni nem volt időm, este 9-kor értem oda hozza, arra ne egy kenyerkebol kivagott morzsas majkremes sziv legyen a valasz egy vagodeszkan.. Na ez a nem mindegy..Csinalt volna egy egyszeru levest, mar azt is tobbre ertekeltem volna, mert ha ő 12 ora munka mondja semmit nem evett, akkor nem evvel varom. Na ez a nem mindegy.
2018. okt. 3. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!