Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek anyagias és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek anyagias és tapintatlan, vagy én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Nemrég randizni kezdtem egy sráccal, aki annak ellenére szeretne velem közelebbről is megismerkedni, hogy lassan négy hónapja munkanélküli vagyok (én szégyellem ezt, és eddig hátráltató tényezőnek hittem az ismerkedésnél...), és úgy tűnik, hogy őt egyáltalán nem zavarja a dolog.

Mivel van spórolt pénzem, (egyelőre) nem okoz gondot, hogy beüljünk ide-oda, illetve az utazásra költsek. Amikor először találkoztunk és meghívott egy italra, mondtam neki, hogy én ki-ki alapon gondoltam a dolgot (egyrészt, mert nem tudom, hogy lesz-e az egészből bármi is, másrészt, mert alapból olyan fajta vagyok, aki nem szeret másra "ránehezedni"), de ő mondta, hogy meghív, és legközelebb majd visszahívom. Ebben maradtunk. Meghívott, rendeltem egy olcsóbb italt, utána megköszöntem a meghívást és ennyi. Amikor viszont én következtem (egy hete kb.), ő dupla annyiért rendelt, mint én korábban, plusz meg se köszönte a meghívást a végén (nyilván mert természetesnek vette, de akkor is...), sőt még ő fényezte magát a végén, hogy milyen jó helyet talált. :O) (Jónak tényleg jó volt, csak épp nem túl olcsó.)

Sztetek jogos, hogy ez az egész rosszul esik? Tapintatlan és anyagias vagy csak szétszórt? ... Nem tudom, hogyan tudnám eldönteni, mert van sok szimpatikus tulajdonsága is (kedves - de tényleg! -, humoros, érdeklődő), ugyanakkor láttam a viselkedésében más arra utaló jelet is, hogy vmilyen szinten önző és döntő helyzetekben szereti magát előtérbe tolni. :SS



2015. szept. 24. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

lehet nem gondolt bele, hogy neked anyagilag ez gondot jelent...hisz neki valószínűleg nem jelentett volna, így azt gondolta neked sem gond...

nem feltétlen anyagias, viszont ezt jobb megbeszélni...

am sem kell mindig fizetős helyre menni!


22F

2015. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 tancolocsiga válasza:
100%
szerintem emiatt semmikepp se ird le a sracot, de nem kell azt gondolnod hogy ez azt jelenti veled van a baj. sztem siman csak annyi hogy neki nem jott at a helyzeted vagy hogy te mit engedhetsz meg es ha neki van egy jol fizeto allasa akkor vszeg nem gondolkozik sokat azon hogy mit fogyaszt pl. szerintem ne porogd tul, en a helyedben megvarnam hogy mi lesz legkozelebb es ha ugy erzed hogy megint hasonlo helyzet van akkor hozd fel es magyarazd el neki reszletesen a helyzetedet es hogy neked ez problema. ha normalis akkor tuti nagyon megerto lesz, ha ebbol meg dramat kreal akkor legalabb hamar kiderult hogy egy bunko akire kar az idodet pazarolni, de mondom szerintem ez max figyelmetlenseg volt a reszerol vagy nem gondolt bele ugyhogy tenyleg ne parazz :)
2015. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha mégcsak két találkozó volt,akkor elvileg te nem tehetsz arról, hogy először olcsóbb helyre mentetek és te direkt nem akartál drágább dolgot rendelni.


Szóval inkább szétszórt lehet, bár igazi úriember szó nélkül kifizeti a számlát és soha nem hagyja, hogy a nő fizessen.


Engem inkább az zavar, hogy az első találka után belement abba, hogy legközelebb te fizess.

2015. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 tancolocsiga válasza:
100%

"bár igazi úriember szó nélkül kifizeti a számlát és soha nem hagyja, hogy a nő fizessen. "


ezzel en nagyon nem ertek egyet, szerintem az az udvarias ha mindket fel legalabb felajanlja. en nokent nem szeretem es varom el hogy mindig a ferfi fizessen mert szerintem nem lenne fair.

2015. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz.

Adok még neki esélyt, hiszen össz-vissz négy találkozón vagyunk túl (a másik kettőn úgy jött ki a lépés, hogy nem ültünk be sehova), de amit az utolsó válaszoló írt, az számomra is zavaró.

Ugyanis jól kereső srácról van szó (ő maga utalt rá, hogy jól megfizetik), és igaziból vártam vmi olyasmit, hogy legalább felajánlja, hogy fizet (nem fogadtam volna el, de ez már más kérdés), de így, hogy nem történt meg a felajánlás, és még ráadásul arra se figyelt, hogy legalább egy olcsóbb italt válasszon, aminek az ára arányban van az én italom árával, azért maradt bennem némi hiányérzet. :(

Az a gond amúgy, hogy a mi családunkban mindenki nagyvonalú, én is rendszeresen adakozom még úgy is, hogy nincs fizetésem, és így nehéz elfogadni, ha vki nem ilyen, főleg úgy, hogy még meg is tehetné. (És itt tényleg nem arról van szó, hogy élnék is a lehetőséggel, csupán a felajánlásról, ami egy udvarias/férfias gesztus lenne...)

2015. szept. 24. 17:13
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a 3. választ! Ha 4 találkozó volt eddig,akkor végülis ilyen fizetéses dolog csupán 2x volt, amire gondoltam!


Ahogy írta a másik válaszoló,ha tényleg jól keres,nem fogja nézni, hogy mit rendel, mert esetleg megszokta, illetve nem is választ olcsóbb helyet! Igen, ez is egy nézet, de tényleg picit lehetett volna figyelmesebb.


Mióta ismered egyébként? Nekem furcsa, hogy valaki csak úgy megjegyzi, hogy egyébként jól keres. Ennyire anyagias a világ, hogy ennek ki kell derülnie ilyen hamar?

2015. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Szia! Kb. három hete szúrt ki magának, de előtte már ismertem egy nagyobb társaságból.


Nekem is furcsa, de már "megszoktam": vhogyan mintha általános lenne a mai világban a fiatal, jól kereső férfiak között, hogy előbb-utóbb, csak úgy mellékesen megjegyezzék (ráutalásos módon), hogy nem csórók. Sztem ez kicsit olyan, mintha azt akarnák bizonyítani ezzel, hogy életképesek.


Amúgy én se értek egyet azzal, hogy mindig a férfi fizessen (sztem legjobb, ha mindenki magának - főleg, amíg nincs is közöttük semmi -, vagy váltakozva), de az nagyon kiábrándító, ha vki smucig. Remélem, nem erről van szó, bár mondom, volt más olyan megnyilvánulása is, ami nem tetszett.

De "mindegy", ennyiből nem lehet dönteni, és mivel vannak jó tulajdonságai is, érdemel még esélyt.

2015. szept. 24. 18:23
 8/22 anonim ***** válasza:

Én is remélem, hogy nem smucig! Adj még neki egy esélyt,végülis meglátod.. sose lehet tudni!


Szomorú, hogy igen sokszor kifejtik, hogy amúgy jól élnek. (bár az én tapasztalatom az, hogy az imidzs megvan, egyébként meg úsznak a hitelben, mert sokat akarnak mutatni de felmutatni értékeket nem biztos, hogy tudnak,netán közös jövőt velük tervezni!)


Mindenesetre, ha kiábrándulsz belőle a következő pár hétben,akkor úgyis tudni fogod, hogy nem illik hozzád. Ez most az ő megnyilvánulásaiból fog kiderülni...

2015. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! ... Adok, de azért túl sok reményt nem fűzök a dologhoz, mert más jelei is vannak annak, hogy önző (vmilyen szinten).


Ööö hát igen, ez is taszító :( , de ezt még talán meg lehet magyarázni azzal, hogy szegény úgy érzi, csak úgy érvényesülhet a mai világban, ha van pénze, és a felvágással kompenzálni akar. (Ettől persze nem lesz vonzóbb..., de talán vhol érthető, miért teszi.)

2015. szept. 24. 20:19
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

Magyarázz el valamit, kérlek, kedves kérdező: ki-ki alapon akarsz fizetni, meg meghívod a másikat egy italra, előre bejelented, hogy helyetted ne nagyon fizessenek semmit se, majd megsértődsz, hogy nem ajánlotta fel a meghívást.


Én nő vagyok, de ezt a duplafenekű gondolatkört még sose bírtam feldolgozni, ami a nőkre jellemző. Minek arcoskodsz, hogy helyetted ne fizessenek, ha utánam eg azon vergődsz, hogy "mégse hívott meg"? Áááá....

2015. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!