Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl tud élni egy kapcsolat 1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl tud élni egy kapcsolat 1 rossz évet? Mással is volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, a 2. évünk viszont párkapcsolati szempontból nem volt túl fényes. Mindketten elég elfoglaltak voltunk, én most fejeztem be a tanulmányaimat, ő pedig még mindig tanul és dolgozik is mellette. Nem lakunk együtt (főleg az én anyagi helyzetem miatt), hétvégente együtt vagyunk meg hétköznap is 1-1 napokat. Minőségi időt nem igazán tudtunk együtt tölteni ebben az évben, nyaralni sem voltunk sehol, csak egy-egy napokra voltunk itt-ott, de előfordult, hogy az is kisebb konfliktusokkal telt, mert feszültek voltunk más dolgok miatt.

Nálam nagyjából rendeződött minden, én is dolgozom már, viszont az ő életében most elég sok a feszültség, a munka, a suli, ha hazamegyünk vidékre a szüleihez, ami sűrűn előfordul, akkor is sokat kell segítenie nekik, kb minden rá hárul, velem kb semmit sincs, én ha olyan van, segítek neki persze, de sajnos legtöbbször olyan dolog, amiben én csak hátráltatnám.

Próbálok megértő lenni és támogatni meg segíteni neki amiben tudok, de úgy érzem, hogy nem kapok érte cserébe semmilyen viszonzást, úgy érzem, indokolatlanul nagy mértékben hanyagolja el a kapcsolatunkat. Kb az mindig az utolsó. Nekem is vannak problémáim, és volt olyan, hogy több volt, mint neki, de én akkor is törődtem ugyanúgy a kapcsolattal. Őt meg teljesen lekötik a dolgai, én kb csak úgy vagyok sokszor, a romantikáról lassan már fogalmam sincs micsoda, persze a maga módján kimutatja, hogy szeret, de ez közel sem olyan, mint volt. Meg sokszor mondja, hogy tudja, hogy elhanyagolt stb. de tenni nem tesz ellene, így meg ezzel kitörölhetem kb... Meg persze megy az ígérgetés, hogy ez meg az lesz... aztán persze ezek sem valósulnak meg soha.

Én értem, hogy nehéz neki is, de ez már lassan egy éve megy és kezd elfogyni a türelmem. A saját dolgaimmal is ugyanúgy egyedül kell megküzdenem, őt nem akarom terhelni, meg túl elfoglalt, hogy érdekelje.

Nagyon nehéz ezt az egészet kezelni, mert egyébként ez egy teljesen jó kapcsolat lenne, illetve az volt, míg nem jöttek ezek a problémák. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak, nem szeretnék szakítani. Abban bízom, hogy majd ha megoldódik minden, akkor jobb lesz és jobban oda fog figyelni ő is, de már nem tudom. Azt sem látom át, hogy mikor lesz jobb, vagy jobb lesz-e valaha...

Szerintetek mit kellene tennem, hogy ne hanyagolja el ennyire a kapcsolatot? Még megmenthető a kapcsolat, vagy ha elindult a lejtőn, ennyi rossz idő után, már nem? 25/N



2018. okt. 7. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos ém tapasztalatból mondom hogy nem. Hiába a szeretet nekem ugyanígy volt 1 évnyi csodás kapcsolat után passzivitás sehová nem menés fetrengés kaja rendelés. Minőségi idő nem volt ami tönkre tette az egészet így utána v÷get is ért. Igaz itt a lány nem akarta tovább.

Keressetek alkalmat hogy jobb legyen a helyzet mert hiába a szeretet így másfele mentek mindketten

2018. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, túlélhet a kapcsolat egy rossz évet, ha mindketten akarjátok, és tesztek érte.


Nem akarom degradálni a problémádat, de alapdolog a suli és a munka, így ha mégis tönkremegy a kapcsolatotok, az azért lesz, mert ő nemtörődöm. Persze kívánom, hogy ne így legyen, és helyrejöjjön minden.


Velünk olyan dolog történt, amit nem él meg mindenki, és nem is kívánom, hogy megéljék. Mégis túléltük, bár sokáig féltem attól, hogy besokall és szakít, vagy én sokallok be, és én hagyom ott csúnyán. Ehhez persze mindkét félnek tennie kellett, nagyon sok őszinte beszélgetést, törődést igényelt a dolog. (Betegségről van szó.)

2018. okt. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom az én verziómat.


24 éves vagyok, a párom tanul és mellette dolgozik. Én is úgy érzem nagyon keveset vagyunk együtt. Van egy hobbija is, aminek szintén szeret időt szentelni, és így van, hogy kevesebb idő jut rám. Én ezen baromira ki tudok borulni.

Az utóbbi időben mi se nagyon mentünk sehova, de a hétvégén felhoztam a páromnak, hogy régen csináltunk közös programot, így kitalálta, hogy a héten, elmegyünk vacsorázni plusz moziba. Mikor felhoztam, hogy rég voltunk valahol, ő is mondta, hogy már ő is szeretne valahova elmenni velem. De ezt csak azután mondta, hogy én felhoztam. Ha nem hozom fel, lehet ő se hozza szóba.

De ez csak egy dolog nálunk, és mondhatni a kisebb. Tavaly megpróbáltunk összeköltözni a szülei lakásában, ami baromi nagy hiba volt a részünkről, mert a szüleivel élni nem volt normális dolog számomra. Így szétköltöztünk, de még mindig együtt vagyunk, voltak nagyon mélypontok, majdnem szakítások, de együtt maradtunk. Baromi nagy törés van bennem és szerintem benne is. De őszintén melyik kapcsolatban nincs ennél kisebb vagy nagyobb probléma?


Amúgy leültél már beszélni arról a pároddal, hogy minőségi időt keveset vagytok együtt? Hogy te szeretnél elmenni valahova, akár csak egy órát sétálni egy közeli parkba, vagy elmenni közösen vacsorázni?


Sajnos vagy nem sajnos, nekem is meg kellett tanulnom, hogy kinyissam a szám és NYUGODTAN elmondjam a páromnak, hogy mit szeretnék.


Mi még csak 1 éve vagyunk együtt.


24N

2018. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltünk ezekről a dolgokról, nem egyszer, higgadtan. Néha ideig óráig volt változás, de aztán megint jött a visszaesés. Ő is mindig mondja, hogy tudja ezeket és őt is zavarja, de általában csak ígérgetések mennek, nagyon ritkán valósul meg, amit eltervezünk. Előfordul, hogy tehetne érte, hogy jobb legyen, de mégsem teszi.
2018. okt. 8. 23:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi lett veletek?
2021. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!