Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mennyi ilyen párkapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi ilyen párkapcsolatot láttok magatok körül? Nektek ehhez hasonló kapcsolatotok van? Menyire gyakori ez a fajta kapcsolat manapság?

Figyelt kérdés

Olyan kapcsolatról beszélek ahol a felek egyen rangúak, de még is megvan a férfi és női szerep (Egyenrangút úgy értem hogy a pasi nem főző mosó takarító gépnek tekinti a nőt, hanem ő is kiveszi belőle a részét, és a nő nem egy pénzes zsáknak tekinti a pasit miközben ő nem keres semmit szinte). A férfi női szerepeket úgy értem, hogy a férfi az határozott, férfias, ő úgymond a kapcsolat irányítója, a nő meg a nőies oldalt képviseli, és így ketten egy egészet alkotnak, egymást kiegészítve.


A kapcsolat nagyon harmonikus, szeretetteljes. Persze problémák mindig mindenhol vannak, de azokat is átvészelik, és a nagy szeretet miatt könnyen veszik az akadályokat. Már már megmagyarázhatatlanul nagy kötődés és szerelem van közöttük.


Olyanok egymásnak mint a legjobb barátok, legjobb szeretők, néha meg mintha egymás apja-anyja, vagy testvére lennének.


Gondoskodnak egymásról, segítik és támogatják mindenben a másikat a fejlődésben, célok elérésében.


A problémákat normálisan megtudják beszélni és oldani.


Nagyon nagy a testi-lelki összhang.



2017. aug. 16. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eleg sokat.
2017. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Úg, gondolom, mi ilyenek vagyunk a párommal. Két éve vagyunk még csak együtt (szerintem ez még viszonylag rövid idő), de remélem, így is fog maradni, mert együtt tervezzük az életünket.
2017. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem túl sok ilyet látok, rengeteg a selejtes kapcsolat a környezetemben.
2017. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A környezetemben elég ritka, sajnos.
2017. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

"férfi női szerepeket úgy értem, hogy a férfi az határozott, férfias, ő úgymond a kapcsolat irányítója, a nő meg a nőies oldalt képviseli, és így ketten egy egészet alkotnak, egymást kiegészítve"


Ezt leszámítva ránk is igaz. Viszont nálunk nincs olyan, hogy kapcsolat irányítója és én sem vagyok kifejezetten nőies nő. Ezt leszámítva ritka harmonikus a kapcsolatunk, tökéletesen összeillünk.

2017. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

A mienk SZERENCSERE nem ilyen. A harmonia, boldogsag es tarsai termeszetesen jelen vannak, de a szerepeknek nem tulajdonitunk sok jelentoseget. Mind a ketten hatarozottak vagyunk, egyikunk sem iranyitja ugy egeszeben a kapcsolatot, helyzetek vannak, nem "A Kapcsolat", es kulonbozo helyzetekben megbeszeles utan valaki velemenye vagy egy kozosen osszehozott velemeny alapjan cselekszunk. A "noies oldal kepviseleset" nem tudom, te hogy erted. Mind a ketten lelkizunk a masiknak, ha epp ugy alakul, mind a ketten tudjuk egymast tamogatni ilyen teren is.

Egyebkent en nem vagyok alapbol ennyire romantikus es omlengos, ahogyan te leirtad ezt az idealis kapcsolatot, lehet azert is vannak ellenerzeseim ezzel kapcsolatban, mindenesetre nalunk tokeletes minden, csak en tudnek magamtol igy fogalmazni, hogy mar-mar megmagyarazhatatlanul nagy szerelem es stb :D Pedig tenyleg ez a legjobb es legmukodokepesebb kapcsolatom es tudtommal a paromnak se volt meg ilyen komoly es hosszu senkivel.

Masok kapcsolatait viszont nem ismerem, a legtobb ismeros nem annyira kozeli, egy par akiket meg jobban ismerek, ok csak par hete vannak egyutt, szoval roluk se tudnek egyelore semmit megallapitani, na meg az elso par het altalaban mindig "tokeletes" amugy is.

2017. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

A mienk is ilyen kapcsolat, hála Istennek! Mindneki tudja kinek mi a szerepe a kapcsolatban, tudatosan meg akarjuk oldani a problémákat, nem hagyni burjánazani meg önérzeteskedni stb.

Hozzátenném, sok évig gyakoroltunk! :D

2017. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon-nagyon ritka az ilyen sajnos!


Az a durva egyébként ahogy idősödöm egyre jobban úgy érzem piszok nehéz megtalálni a megfelelő párt! Igaz sok lehetőségem nincs ismerkedni, de nem is nagyon látok olyan nőt a környezetemben aki megfelelne, vagyis csak ritkán, de ők meg álltalában foglaltak.

Mondjuk a legtöbben azt sem tudják milyen pár felelne meg nekik, így emiatt van a sok rossz kapcsolat.

Nekem például nem csak az lenne a fontos hogy mint nő tettszen az illető, hanem hogy egy kedves, jó ember is legyen!

F35

2017. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

"hogy a férfi az határozott, férfias, ő úgymond a kapcsolat irányítója, a nő meg a nőies oldalt képviseli, és így ketten egy egészet alkotnak, egymást kiegészítve."


Ezt a baromságot leszámítva ez lenne a normális (mármint az egyenrangúság, egyenlőség). De szerintem értelmetlen ezt a "férfiminta, nőiminta" dolgot erőltetni. Nagyszüleimnél is nagyanyám a határozottabb, mivel ő a szociálisabb-extrovertáltabb alkat, nagyapám pedig a realista-gondolkodó aki a pénzügyeket intézi (nem öntörvényűen). A nemi minták olyan szinten náluk is megvannak, hogy nagyanyám aki díszíti a házat, nagyapám pedig mindent megjavít, rajong az elektronikáért stb.


De ezt a "férfi = határozott vezér nő = művészieskedő érzelemtornádó" nem tudom elfogadni, mivel egy nő is lehet határozottabb, mint a férfi akivel él, és a férfinak is ugyanolyan érzelmei vannak.


Másik nagyszüleim viszont vidáman követik a mintát, borzasztó eredménnyel. Nagyapám minen szava szentírás, nagyanyám meg úgy manipulálja ahogy akarja. Rossz, hogy mindketten ezt tartják normálisnak.

2017. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csak ilyen kapcsolatba mennék bele. Szeretem anélkül megélni a nőiességem, hogy leszólnak érte, amiért hagyom, hogy valaki előzékeny legyen velem vagy lovagias. Én is dolgozok, feltalálom magam az életben, de nekem kell, hogy a férfi mellettem A Férfi legyen, máskülönben nem hiszem, hogy működne. Legalábbis nálam, de ez csak én vagyok.
2017. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!